En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları: Yorum ve Tavsiyeler

en iyi su aritma cihazlari 2022

En iyi su arıtma cihazı hangisi? Dünyanın en iyi su arıtma cihazı ile birlikte berrak ve en aza indirgenmiş saflık ile sağlıklı bir su depolaması yapın.

Sağlıklı su içebilmek için en iyi su arıtma cihazı markaları hakkında bilgi edinmeye, en iyi su arıtma cihazı tavsiye ve yorumlarına ihtiyaç duyanlar için yazdım.

Sertifikalı ve kaliteli su arıtma cihazları, şebeke suyunu ekonomik ve pratik şekilde temiz içme suyuna dönüştürür. Çevre kirliliği en üst noktalara erişmiş durumdayken hem temiz su içebilir hem de damacana ücretleri veya değişimi gibi sıkıntılı süreçlerden kurtulabilirsiniz.

Özellikle tezgah altı ters ozmoz adı verilen sistem sayesinde hem rahat edersiniz hem de kaliteli ve lezzetli su içme olanağına sahip olursunuz. Ben bizzat kendi evimde tezgah altı ters osmoz adlı su arıtma sistemini kullanıyorum ve gayet de memnunum. Suyun tadı ve içimi çok güzel.

Kettle, su ısıtıcı ve tencere, çaydanlık gibi mutfak eşyalarınızda kesinlikle en küçük zerre bile kireç bulunmuyor ve çok temiz kullanıyorsunuz.

Bu sistemin tek bir dezavantajı var o da çay tiryakilerini ilgilendiriyor. Çünkü çayın lezzeti biraz olsun azalıyor ve çay kısa süre içinde bayatlıyor. Tabii benim gibi bir çay sever bunun da çözümünü buldu 🙂

Yazımı sık sık güncelleyip su arıtma sistemleri ile nasıl harika lezzetli çaylar demleyebileceğinizi yazacağım. Lütfen bir süre takipte kalın.

Su arıtma cihazları, tank kapasitesi ve filtre sayısı bakımından geniş yelpazede sunulur. Cihazlarda en önemli farklılık kullanıma göre tezgâh altı, tezgâh üstü, musluğa monte veya su saatine monte şeklinde gruplandırılmış olmalarıdır.

En İyi Su Arıtma Cihazı Listesi

 1. DreamWater Su Arıtma Cihazı
 2. Brita On Tap Akıllı Musluk Üstü Filtreleme Sistemi
 3. Thomas Su Arıtma Cihazı
 4. Royal Green Luxplus Pump Su Arıtma
 5. Hotpoint-Ariston CT NTC IX2
 6. Arçelik 3140 SFC Su Arıtma
 7. Amway eSpring
 8. AO Smith Daisy Su Arıtma Cihazı
 9. İhlas Cebilon Aura Silver Su Arıtma Cihazı
 10. Rainwater Hydrogen
 11. AQUA BELLA LG Stylus

Ürünleri teker teker incelemeye geçmeden önce sizi bilgilendirmek istediğim küçük bir detay var. Bildiğiniz üzere su arıtma cihazlarının kilit noktası filtredir. Suyun arıtılmasında önemli rol oynayan filtrelerin sık sık temizlenmesi, mümkünse değiştirilmesi gerekir.

Aksi taktirde, temiz ve arınmış bir su tüketmek isterken; sağlıksız ve kirli bir su tüketmek durumunda kalabiliriz. Filtre konusuna girmişken bahsetmek istiyorum. Filtrelerin çalışma sistemine de minicik değinelim.

Cihazların filtre sıralaması ve çalışması şöyle;

 1. filtre: çamur filtresi,
 2. filtre: klor filtresi,
 3. filtre: önceki 2 filtreden kaçan pislikleri tutan filtre,
 4. filtre: kireç filtresi,
 5. kısım ise filtre değil çeşitli aromalarla (genellikle hindistan cevizi) tatlandırma basamağı.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

1. DreamWater Su Arıtma Cihazı

Ürün İsmi: DreamWater Su Arıtma Cihazı
Ürün Açıklaması: Türkiye’nin lider su arıtma cihazlarından biri olan DreamWater su arıtma cihazı, sağlıklı ve güvenilir içme suyu sunan en iyi su arıtma cihazı markalarından biridir. Water Quality Assoction belgesine ve aynı zamanda NFS onayına sahip olan DreamWater, bu özellikleri ile güvenilirliği kanıtlanmış bir üründür. Dreamwater alkali içme suyu sistemi, suydaki tüm zararlı maddelerin arıtım işlemlerini doğal minerallerini yok etmeden yapar böylece güvenilir ve sağlıklı suyu elde etmenizi sağlar. NASA Teknolojisi Reverse Osmosis membran filtre teknolojisini bünyesinde barındırır. 10 Yıl garantiye sahip olup ev ve ofis kullanımı için uygundur.

DreamWater su arıtma cihazından bir görüntü:

en i̇yi su arıtma cihazı markaları: yorum ve tavsiyeler
En iyi su arıtma cihazları

DreamWater Su Arıtma Cihazı ile çaydanlıklarınız ve tencereleriniz artık pırıl pırıl olacak ve zerre kadar kireç sorunu yaşamayacaksınız. Özellikle mutfakta kettle kullananlar artık kettle dibinde biriken kireç tabakasını temizlemekle uğraşmayacaklar. Sağlıklı, temiz, içimi yumuşak ve kaliteli su tüketmek isteyenlere tavsiye ediyorum.

2. Brita On Tap Akıllı Musluk Üstü Filtreleme Sistemi

Brita On Tap

Ürünün Avantajları

 • Filtrelerin 6’li olarak satılması suyumuzu sudan ucuz hale getirmektedir.
 • Bir filtresi bir ay gitmektedir. Bu sayede oldukça ekonomik bir yöntem haline gelmekte…
 • Kendisi katı parçacıklı arıtma sisteminden dolayı klorla çok iyi başa çıkmaktadır.
 • Kettlelarınız, çaydanlıklarınız zerre kireç tutmuyor.

Ürünün Dezavantajları

 • Üzerindeki sayaç sadece zamanı gösterdiğinden kullanıma pek bağlı değil, bu sebeple kullanıcıyı yanıltabilir.
 • Kapağı kırılmaya meyilli ve kesinlikle döktüğünüz yerdeki oynar ucun tasarımının değişmesi gerekiyor.

Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

3. Thomas Su Arıtma Cihazı

Thomas Su Arıtma

En iyi su arıtma cihazları listemize Thomas markasının bu ürünüyle başlıyoruz. 1 günde 285 litre su tüketimi yapan Thomas su arıtma cihazı, 8 litrelik denge tankına sahiptir. Şık ve sade tasarımıyla bulunduğu ortama hava katan model, hızlı bir şekilde kurulabilmesiyle biliniyor. Ayrıca bu su arıtma cihazı, 250 mm en, 380 mm boy ve 390 mm derinlik ölçülerine göre tasarlanmıştır. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

4. Royal Green Luxplus Pump Su Arıtma

Royal Green Luxplus

Su arıtma tavsiyelerine Royal Green markasının Luxplus ürününü eklemesek olmazdı. Suyu tam 6 adet filtreden geçirerek arıtan modelin tüm bağlantılarını kısa sürede yapabilirsiniz. 8 litrelik su deposunda her an suyunuz hazır bir şekilde sizi bekler. Bu sayede su eksildiği zamanlarda otomatik bir şekilde yeniden tamamlar. Ayrıca günlük 280 litre su arıtan Royal Green Luxplus Pump, 1 saat içerisinde 12 litrelik arıtım yapabilmektedir. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

5. Hotpoint-Ariston CT NTC IX2

Hotpoint-Ariston

Son yılların en popüler su arıtma cihazları arasında yer alan Hotpoint-Ariston CT NTC IX2, mükemmel tasarımı ve kullanışlı yönüyle kullanıcıları etkilemeyi başardı. Bu su arıtma cihazı suyun klorunu tamamen temizlerken çeşme suyunu da tatlandırıyor. Bu sayede suyunuz oldukça lezzetli bir hale geliyor. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

6. Arçelik 3140 SFC Su Arıtma

Arçelik 3140 SFC Su Arıtma

Su arıtma cihazı önerileri içeriğimizde Arçelik markasının bu ürünü olmasa büyük hata olurdu. En çok tercih edilen su arıtma cihazları arasında yer alan Arçelik 3140 SFC, günde 189 litre su arıtmaktadır. Küçük yapısı sayesinde her yere kolaylıkla sığabilen cihaz, uzun ömürlü olmasıyla biliniyor. Son olarak bu ürünün tezgah altında kullanıldığını belirtelim. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

7. Amway eSpring

Amway eSpring

Amway eSpring, modern görünümü ve gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarını kendisine hayran bırakıyor. En çok ilgi gören su arıtma cihazları arasında yer alan Amway eSpring, dünyada 80’in üzerinde alınmış patente sahiptir. Özellikle tezgah altında kullanmak isteyenler için bu su arıtma cihazı kesinlikle tercih edebilir. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

8. AO Smith Daisy Su Arıtma Cihazı

AO Smith Daisy Su Arıtma Cihazı

Bu su arıtma cihazı çok katmanlı filtresi sayesinde suyu %99.9 oranında temizleyebilmektedir. Side stream membran teknolojisiyle diğer modellerden daha uzun süre çalışabilen cihaz, dayanıklı filtreleriyle %56’lık su verimliliği sağlıyor. Tezgat altı ve üstü olmak üzere istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz ürünün taşıması da oldukça kolaydır. Ayrıca günlük 280 litre su arıtan AO Smith Daisy Side’ın 9.5 litrelik bir depoya sahip olduğunu belirtelim. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

9. İhlas Cebilon Aura Silver Su Arıtma Cihazı

İhlas Cebilon Aura Silver Su Arıtma Cihazı

İhlas Cebilon Aura Silver su arıtma cihazı, yaşadığınız şehrin şebeke suyunu içme suyu haline getiren en kaliteli cihazlar arasında yer alıyor. Pompasız ve şebeke suyu basıncı ile çalışan bu model, özellikle deniz suyu, kuyu suyu, çamurlu su vb. gibi TDS değeri çok yüksek olan sular için önerilmemektedir. Tüm Türkiye’de ücretsiz kurulum imkanı sunan İhlas Cebilon Aura Silver, en lezzetli içme suyunu ayağınıza kadar getiriyor. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

10. Rainwater Hydrogen

en iyi su aritma cihazlari 2022
en iyi su aritma cihazlari

Rainwater Hydrojen, kompakt tasarımı sayesinde diğer modellere göre %50 daha az yer kaplamaktadır. Böylelikle mutfağınızın alanından tasarruf edebilirsiniz. Cihazın özel hidrojen teknolojisiyle suyunuz daha sağlıklı olur. Bu sayede daha lezzetli bir suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazı listesinde yer alıyor.

11. AQUA BELLA LG Stylus

AQUA BELLA LG Stylus

Su arıtıcı tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizi Aqua Bella markasıyla bitiriyoruz. Suyu 10 adet aşamadan geçirerek arıtan AQUA BELLA, 12 litrelik paslanmaz çelik haznesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Alkalin filtresi sayesinde suyu 7-8.5 pH aralığında sizlere sunarak sağlıklı su içme imkanı sağlayan ürün, tezgah altı kullanımına uygundur. Son olarak bu cihazın günlük 300 litre arıtım yapabildiğini belirtelim. Bu hususlardan en iyi su arıtma cihazları listesinde yer alıyor.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

su aritma cihazlari
su aritma cihazlari

Su arıtma cihazı alırken cihazın pompalı olup olmadığından PH değerine, cihazın sahip olduğu belgelerden işlevine dikkat etmeniz gereken pek çok detay vardır. Çoğu kişi bütçeyi ön planda tutarak en iyi su arıtma cihazı fiyatları doğrultusunda kararını vermeye çalışır. Oysa ihtiyacınızı karşılamayan veya yüksek maliyetli bir cihaz, dünyanın en iyi su arıtma cihazı da olsa fayda sağlamayacaktır. Tam da bu noktada 8 nokta ile sizler için süreci kolaylaştırıyoruz ve en iyi su arıtma cihazı hangisi yorumlar ve ipuçları ile sorunuza yanıt veriyoruz.

#İlginizi Çekebilir: En İyi Su Markaları | En Sağlıklı Su Hangisi?

1. Suyun kalitesini ölçün;

Arıtma cihazı satın almadan ve su arıtma tavsiye ve yorumlarını irdelemeden önce bu cihaza ne kadar ihtiyacınız var ve cihazda hangi özellikler olmalı karar vermelisiniz. Bunun için de suyun kalitesini ölçmelisiniz. Su kalitesini su kalitesi ölçüm cihazı kullanarak ölçebileceğiniz gibi evde basit yöntemlerle de ölçebilirsiniz. Bu yöntemler şunlar:

 • Suyun çürük yumurta gibi kokması, suda bakteri ürediğinin göstergesidir.
 • Suyun metalik tada sahip olması, aşırı mineral içerikli olduğunun veya düşük Ph seviyesinde olduğunun göstergesidir.
 • Suyun bulanık olması, yüksek kalsiyum ve magnezyum içeriğine işarettir.

Temiz, içilebilir bir suyun renksiz, berrak, kokusuz ve içimi hoş olması gerekir. Kahverengi veya soluk sarı renkteki su, en iyi su arıtma cihazı edinmeniz gerektiğini gösterir. Su arıtma cihazı biyolojik, kimyasal ve fiziksel kirlilik etmenlerini ortadan kaldırır.

2. Filtre değişimi maliyetini göz önünde bulundurun

Su arıtma cihazı filtreleri belirli bir süre sonra tıkanır ve suyu verimli bir şekilde arıtamaz. Bu nedenle su arıtma filtre değişimi kritik önem taşıyan bir detaydır. En iyi su arıtma cihazı markaları, filtre değişim zamanını bildirip ücretsiz filtre değişimi imkânı sunabilir. Ücretsiz olmayan filtre değişiminde fitre ne kadar fazlaysa maliyet de o kadar yüksektir. Su arıtma cihazı alırken filtre değişimi, tamiri maliyeti hakkında bilgi edinmelisiniz.

3. Ne kadar su tükettiğinizi tespit edin;

Su arıtma cihazlarında depolama kapasitesi yüksek ise elektrik kesintilerinde de arıtılmış su elde etmek mümkündür. Cihaz satın almadan önce yemek veya içecek hazırlamak için kullandığınız suyu da hesaba katmalısınız. İş yeri için su arıtma cihazı alıyorsanız personel sayısını göz önünde bulundurmalısınız.

4. Tezgâh üstü mü tezgâh altı mı karar verin;

Su arıtma cihazı, tezgâh üstü ve tezgâh altı olmak üzere iki farklı türde sunulur. Hem iş yeri hem ev için genellikle tezgâh altı su arıtma cihazları tercih edilir. Çünkü tezgâh altı cihazlar, daha sessizdir ve görüntü kirliliği oluşturmaz. Ekonomiktir ve pek arızalanmaz. Dikkat edilmesi gereken nokta filtre bakımının yapılmasıdır.

Son dönemlerde tasarım bakımından görüntü kirliliği oluşturmayan modeller de piyasaya sunulmuştur. Sebil özellikli set üstü su arıtma cihazları şık tasarımla sunulur. Üstelik ocak veya buzdolabı kullanmadan sıcak veya soğuk arıtılmış su içme imkânı sağlar. Bazı modellerde çocuk kilidi, güç tasarrufu özelliği de vardır. Dezavantajı üretim kapasitesinin, tezgâh altı arıtma cihazlarına göre daha düşük olmasıdır. Su arıtma cihazı tavsiyesi olarak sunduğumuz modellerde hem tezgah altı hem tezgâh üstü alternatifleri bulabilirsiniz.

5. pH değeri hakkında bilgi edinin;

Suyun pH derecesi 0-14 arasındadır. 0 – 7 arası değere sahip olan su asidik, 7 – 14 arası alkali su olarak ifade edilirken; 7 nötr bir derecedir.  İnsan sağlığı için en faydalı su alkali özellikteki sudur. Dolayısıyla arıtılmış suyun PH değeri, 6.5 ile 8.5 arasında olmalıdır.

6. Kalite belgeleri mutlaka olmalı;

Her cihazda olduğu gibi su arıtma cihazında da garanti belgesi önemlidir. Garanti belgesinin yanı sıra İSO kalite belgeleri de önemlidir. Arıtma sektöründe NSF 58 ve NSF 61 sertifikaları da kalite göstergesidir. Bazı firmalar cihazın içindeki minik bir parça için verilmiş olan NSF (National Sanitation Foundation/ Ulusal Sanitasyon Vakfı) sertifikasını ürünün tamamını kapsıyor gibi gösterebilir. Bu noktada yine marka güvenirliği önemlidir.

7. Cihazın pompalı olup olmadığına dikkat edin;

Su arıtma cihazı pompalı mı pompasız mı olmalı konusunda belirleyici olan su basıncıdır. Aslında cihazın pompalı olup olmadığını belirleyen cihazın motorlu olup olmadığıdır. Çünkü motorsuz su arıtma cihazlarında pompalama sistemi yoktur. Su arıtma cihazlarındaki pompa, su basıncının düşük olduğu bölgelerde su arıtma cihazından su almayı sağlar. Dolayısıyla suyun basıncının 4 bar ve üzerinde olduğu noktalarda pompasız su arıtma cihazı kullanmakta sakınca yoktur.

8. Filtre aşamaları;

Su arıtma cihazı satın alırken su arıtma cihazı kaç aşamalı olmalı sorusu gündeme gelir.  En çok karışıklık oluşturan ve en önemli konu da filtre konusudur. En iyi su arıtma cihazı modelleri arasındaki farklılık da filtre sayısı ile ilgilidir. Su arıtma cihazları, 5-12 aşamalı olarak geniş bir yelpazede sunulur.

Kaliteli su tüketmek için, en iyi arıtma cihazı en az 7 aşamadan oluşur diyebiliriz. Her bir filtre suyun kalitesini artırır. Bununla birlikte bazı cihazlarda aynı görevi üstlenen birden fazla filtre bulunur. Bu da gereksiz maliyet anlamına gelir. Türkiye’de genellikle 3 ön filtre, 1 ana membran filtre ve 1 mineral filtreden oluşan 5 filtreli modeller yaygındır.

Su arıtma cihazı satın almadan önce cihazın filtreleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Filtre seçiminde kullanım amacı önem taşır. Örneğin, cihazın suyu mikroplardan arındırma özelliğine önem veriyorsanız modelde karbon filtre bulunmasına dikkat etmelisiniz. Su arıtma cihazlarındaki en başarılı filtre, küçük gözenekli yapısı sayesinde kirleticiler ile su arasında bariyer işlevi gören membran filtredir.

Membran kullanılarak yapılan filtrasyonda en ters kozmos daha başarılıdır. Ters ozmos teknolojili su arıtma cihazları, suyu milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçirir. Böylece cihazdaki diğer filtrelerin ayrıştıramadığı maddeleri sudan ayrıştırır. Bu nedenle ters ozmos “en etkili saflaştırma yöntemi” olarak ifade edilir. Su arıtma en iyi marka ürünlerinde anti bakteriyel özellikle tank kullanan, farklı işlevlere sahip filtreler barındıran, belgeli markadır diyebiliriz.

Su Arıtma Cihazı Sağlıklı Mı?

Geleneksel çeşme suları ve şehir şebeke suları, sağlığa faydalı olan mineralleri belli düzeylerde içerir. Bu nedenle, su arıtma cihazlarının mineral ve bileşenleri sudan ayrıştırması nedeniyle zararlı olduğuna yönelik iddialar vardır. Bununla birlikte arıtma cihazı sağlıklı mı sorusunu kesin olarak evet veya hayır şeklinde yanıtlamak mümkün değildir.

Bir arıtma cihazının filtresi bakım yapılmadığında, düzenli değiştirilmediğinde sızıntıya neden olarak zararlı olabilir; fakat düzenli bakımı yapılan bir su arıtma cihazı suyu saf halde içme imkânı tanır. Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı, suyu arsenik, nitrit, cıva gibi maddelerden arındırarak güven verir.

Plastik damacanaların pompalarından kaynaklanan bakteri riski, hijyenik olmayan koşullarda üretilmiş veya depolanmış olması, hammaddesi olarak kullanılan kimyasalların “fosgen” adındaki zehirli gazı ortaya çıkardığı düşünüldüğünde su arıtma cihazlarının sağlıklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Su arıtma cihazı ile arıtılmış suyun cam şişede sunulan doğal kaynak suyuna alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazları, suyu şebeke yoluyla gelebilecek kirleticilerden arındırıp sağlıklı ve kaliteli su haline getirir. Su arıtma cihazı nasıl çalışır sorusunu filtrasyon şeklinde yanıtlayabiliriz.  Bu cihazların tek işlevi suyun kimyasal maddelerden ayrıştırılması değildir. Su arıtma cihazları, suyun kokusunun, tadının ve renginin iyileştirilmesini sağlar.

Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Kullandığınız cihaz en iyi su arıtma cihazı markası ürünü de olsa bakımı yapılmadığında fayda sağlamak yerine suyu daha zararlı hale getirebilir. Su arıtma filtresi ne zaman değiştirilmeli sorusunu 6-9 ay olarak yanıtlayabiliriz. Değişim için şu adımları izleyebilirsiniz:
– Su arıtma cihazına gelen suyun vanasını ve cihazın tankının vanası kapatın.
– Membran filtrenin koruyucu contasını çıkarın.
– Yeni filtreyi yerine yerleştirin.
– Tat filtresinin üzerindeki somunlar ve kabloları söküp yenileri takın.
– Yeni filtreleri ekledikten sonra tüm vanaları açın.
Depolama tankının boş olması durumunda tamamen dolması için birkaç saat geçebilir. Suların tadı değişimden sonraki 1-2 hafta farklı gelebilir. Su arıtma sistemlerinin montajı, periyodik bakımı, filtre ve yedek parçanın temini ve değişimi için markanın servisinden destek almalısınız.

Su Arıtma Cihazı Kaç Litre Olmalı?

Su arıtma cihazları, 1 Litre temiz su için 2 litre veya 3 litre atık su üretir. Depolama kapasitesinin yüksek olması, şebeke suyu kesildiğinde temiz su kullanabilmek anlamına gelir. Dolayısıyla su arıtma cihazı kaç litre olmalı sorusunu 4 ve daha fazla ferdi olan aileler için 12 litre (3,2 galon) şeklinde yanıtlayabiliriz.

Su Arıtma Tankı Ne Kadar Sürede Dolar?

Arıtılan suyun tankı doldurma süresi filtre kalitesi doğrultusunda değişkenlik gösterir. Su arıtma tankı ne kadar sürede dolar sorusunun yanıtını belirleyen bir diğer faktör şebeke basıncıdır. Basıncın düşük olduğu yerlerde dolum süresi uzundur. 12 litrelik su tankı ortalama 45 dakika ile 2 saat arasında; 8 litrelik su tankı 30 dakika ile 1 buçuk saat arasında dolar. Tankın ağırlaşması ve sibop bölümünden hava yerine su gelmesi takın patlak oluğunu gösterir.

Arıtma Suyu Neden Kokar?

Su arıtma cihazlarının içerisindeki filtreler belirli kullanımdan sonra topladığı kireç ve yabancı maddeler nedeniyle koku yapabilir. Yani, arıtma suyu neden kokar sorusu gündeme geldiğinde filtre değişim zamanı da gelmiş demektir.

Arıtma Suyu Tadı Nasıldır?

Su arıtma cihazı satın almak isteyen ve su arıtma cihazı önerileri arayanlar şu sorunun yanıtını merak eder: Arıtma suyu tadı nasıl? Aslında yanıt modele göre değişir. Mineral filtrede bulunan magnezyum ve kalsiyum suyun tatlı olmasına; alkalin filtre suyun acımsı olmasına sebebiyet verir.

Su Arıma Cihazından Neden Ses Gelir?

Su arıtma cihazı hakkında en çok merak edilen konulardan biri cihazdan ses gelmesidir. Sahi, su arıtma cihazından neden ses gelir? Sorunun nedeni genellikle su basıncının düşük olması veya pompadaki arızadır. Kötü koku klordan kaynaklanıyor da olabilir. Bu durumda karbon filtresini yenilemek gerekecektir. Elbette en doğru bilgiyi yetkili servis verecektir.

INTERNATIONAL

Bir yanıt yazın