WhatsApp duruma müzik ekleme nasıl yapılır?

0

Arkadaşlarınız whatsapp’ta müzikli durum paylaşımı yapıyorlar ve siz de bunu nasıl yaptıklarını merak ediyorsunuz değil mi? WhatsApp durumda şarkı paylaşma nasıl yapılır merak ediyorsunuz değil mi? Şimdi sıkı durun. Whatsapp’ta müzikli durum paylaşımı nasıl yapılır bunu size adım adım anlatıyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra sizler de whatsapp durumunuzda müzikli paylaşımlar yapabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın her geçen gün farklı özellikleri kullanıcılarına sunmaya başlamasıyla beraber merak edilen birçok soru ortaya çıkmaktadır. WhatsApp duruma müzik ekleme nasıl yapılır? Sorusu da en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Uygulama özelliği olan whatsapp duruma müzik ekleme detayları hakkında merak edilen bilgileri adım adım anlatıyoruz. Bu makalede sizlere bazı uygulamalar vasıtasıyla müzikli videolar yapıp whatsapp durumda paylaşmayı ve hiçbir uygulama kullanmadan müzikli slaytlar yapıp whatsapp durumunda müzikli slaytlar paylaşmayı anlatacağız.

Whatsapp Duruma Müzik Ekleme Uygulaması

WhatsApp’ın durum güncellemesine atacağınız fotoğraflara veya videolara müzik ekleme özelliğini getirmesinden sonra whatsapp durumuna müzik ekleme yollarını anlatalım. Dilerseniz cep telefonlarınıza indireceğiniz bir mobil uygulama ile de WhatsApp durumlarına müzik ekleyebilirsiniz. Bunun için InShot uygulamasını indirerek sizler de dilediğiniz müziği fotoğraf veya video üzerine ekleyerek listenizde bulunan kişilerin bu görselleri müzikli bir şekilde dinlemesini sağlayabilirsiniz. InShot uygulaması dışında diğer müzik ekleme programları da bulunmaktadır. Bunlar:

 • Audio Status Maker
 • Slaty Gösterici Uygulamaları

Bu belirttiğimiz 2 uygulamanın da müzik ekleme uygulamaları arasında yer aldığını ve rahatlıkla kullanabileceğinizi belirtelim. WhatsApp durumda müzik paylaşmanın diğer yolları ise makalemizin devamında.

Whatsapp durumda Youtube müzik videosu nasıl paylaşılır?

1 milyardan fazla kullanıcının aktif olarak kullandığı Whatsapp’ta durum özelliğine Youtube’dan indirmiş olduğunuz müzikleri de ekleme şansınız bulunmaktadır. Bunun için belirteceğimiz adımları takip ederek sizler de sorunsuz bir şekilde whatsapp duruma müzik ekleme işlemini yapabilirsiniz. Whatsapp müzikli durum paylaşımı için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmekte.

 • Öncelikli olarak Youtube üzerinden indireceğiniz videoyu seçmeniz gerekmektedir.
 • Bunun için telefonunuzda Youtube üzerinden video veya müzik indirme uygulaması bulunması gerekmektedir. Bu iş için tasarlanmış herhangi bir uygulama işinizi görecektir.
 • Sonrasında indirmiş olduğunuz müziği Whatsapp’a ekleme kısmına geldi.
 • Telefonunuzda Whatsapp uygulamanızı açınız,
 • Ardından gireceğiniz sekmenin üst kısımda yer alan “Durum” sekmesi olduğunu ve buraya tıklamanız gerektiğini belirtelim.
 • Sonrasında ise sağ alt köşe bölümünde yer alan “Kamera” düğmesine basınız.
 • Sonrasında karşınıza çıkacak olan “Galeri” bölümü bulunmaktadır.
 • “Galeri” bölümü içerisine giriş yaptıktan sonra Youtube üzerinden indirmiş olduğunuz video veya müzik dosyasını göreceksiniz.
 • Burada seçtiğiniz video üzerinde gerekli oynamaları gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sonrasında video üzerine dilerseniz emoji ya da yazı yazarak indirmiş olduğunuz müziği Whatsapp durum üzerinde kişileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Android Kullanıcıları için Whatsapp durumda müzik ekleme paylaşma nasıl yapılır?

İşletim sistemi olarak kullandığınız akıllı telefon Android ise İOS kullanıcılara göre bir adım öndesiniz. Özellikle de mobil uygulama zenginliği bakımından İOS’a göre daha fazla alternatifin yer aldığı Android işletim sistemi üzerinde Whatsapp duruma müzik ekleme nasıl yapılır? sorusunun cevaplarını verelim. Bunun için indirmeniz gereken bir diğer program da VideoShow Video Editor’dür.

VideoShow Video Editor Uygulaması ile Whatsapp duruma müzik ekleme

 • Mobil mağaza üzerinden programın adını yazdıktan sonra akıllı telefonunuza uygulamanızı indiriniz.
 • Açılacak olan ekran içerisinde ye alan Select Clips menüsünden giriş yapınız.
 • Sonrasında Whatsapp durumda paylaşmak istediğiniz müzik veya video dosyalarını seçiniz.
 • Ardından hemen alt menüde yer alan Next düğmesine basarak ilerleyiniz.
 • Sonrasında alt menü içerisinde yer alan Editor menüsü içerisine giriş yapınız.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfa içerisinde Kalem simgesi yer almaktadır. Bu kalem simgesi işaretine dokunarak işlemlerimize devam edelim.
 • Ardından açılan menü içerisinde yer alan Duration menüsü gelecektir. Burada kaydırma çubukları sayesinde videoya eklemek istediğiniz müziğin kaç saniye boyunca sürmesini istediği sizlere sorulmaktadır.
 • Müzik süresinin ayarlamasını yaptıktan sonra “+” butonuna basınız. Sonrasında en fazla 30 saniye süreli bir şekilde müzik ekleme işlemini yapınız ve “OK”  tuşuna basınız.
 • Sonrasında yeniden “Editor” ekranı menüsü içerisine giriş yapınız.
 • Ardından açılacak olan Music sekmesi üzerinden “Tap to add music” ekranı gelmektedir. Bu bölüme dokunarak işleminize devam ediniz.
 • Sonrasında açılacak olan “My Music” sekmesi bulunmaktadır.
 • Bu menü içerisinde eklemek istediğiniz müziği seçmeniz gerekmektedir.
 • Son olarak geldiğimiz nokta üzerinden müzik eklediğiniz bölüm içerisinde kaydırma çubuğu bulunmaktadır.
 • Kaydırma çubuğunu kullanarak buradan müziğin almak istediğiniz bölümünün ayarlamasını yapınız.
 • Sonrasında ayarlama işlemi bittikten hemen sonra hemen sağ üst menü üzerinde yer alan tik işareti bulunmaktadır.
 • Bu tike bastıktan sonra karşınıza çıkacak olan menü “Save to Gallery” seçeneğini kullanarak buradan bu kaydettiğiniz video ve müzik uygulamasını galeri bölümüne kaydetmiş olursunuz.

WhatsApp duruma video çekerken müzik ekleme nasıl yapılır?

WhatsApp’ın kamerasını kullanarak video çektiğiniz sırada telefonda çalan müzik programlarının çoğunun arka plan seslerini kaydetmediğini biliyoruz. Bu yüzden de yapmanız gereken farklı yöntemler ile çektiğiniz video sırasında WhatsApp duruma müzikli bir şekilde video atabilirsiniz.

Instagram hikaye bölümünde video ve müzik çekin kaydedin

 • WhatsApp’a eklemek istediğiniz videolu müzik için Instagram hikayesi bölümü içerisinde video ile aynı anda müzik açık şekilde video çekiniz.
 • Sonrasında Kaydet butonunu kullanarak Instagram üzerinden paylaşım yapmadan bunu doğrudan Galeri bölümüne kaydediniz.
 • Sonrasında ise buradan kaydettiğiniz videoyu alarak WhatsApp durumunuzda paylaşabilirsiniz.

WhatsApp duruma Whatsapp’ın kendi özelliğini kullanarak müzik ekleme

Whatsapp durum özelliğini kullanarak aynı anda ses kaydetme özelliği bulunan programları da kullanarak videonuzu müzik ekleyebilirsiniz.  Bunun içinde izlemeniz gereken adımları buradan açıklayalım.

 • Öncelikli olarak arka planda çalışacak olan bir müzik uygulaması indirmeniz gerekmektedir.
 • Ben bizzat burada Şarkı Evreni uygulamasını kullanıyorum. Şarkı Evreni uygulamasını mobil cihazlarınıza indirerek ardından da arka planda çalışmasını sağlayan Müzik Player uygulamasını indirerek işlemimize devam edelim.
 • Sonrasında bu indirmiş olduğunuz programlar üzerinden dilediğiniz şarkıyı açıp uygulamanın arka planda çalışmasını sağlayınız.
 • Ardından kullanacağınız WhatsApp uygulamasının durum kısmına giriş yapınız.
 • Burada WhatsApp kamerası ile durum videosu çekmeye başlayabilirsiniz. Durum videolarının maximum 30 saniye olduğunu unutmayınız. Ancak devamlı şekilde çektiğiniz zaman yani 30 saniye üzerinde video çektiğiniz zaman da parça parça şekilde devam edeceğini de belirtelim.

WhatsApp durumda müzikli slayt paylaşma nasıl yapılır?

WhatsApp durumuna müzik eklemenin bir diğer yolu da telefonlarınızda yer alan slayt programı özelliğini kullanmaktır. Burada yer alan Slayt yapma özelliği sayesinde hem kullanmak istediğiniz videoları hem de telefonunuzda yer alan fotoğrafları kullanarak arka plana müzik ekleyebilirsiniz. Eğer telefonunuza müzikli slayt yapma özelliği varsa extra olarak hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymadan, telefonunuzla yapmış olduğunuz bu slayt ile de WhatsApp üzerinden durum paylaşımı yaparak whatsapp durumunda müzikli slayt paylaşmış olursunuz.

WhatsApp durum paylaşımı ile alakalı olarak sorun yaşayan ya da durum paylaşımı yapamayan kullanıcıların whatsapp son sürüm güncellemelerini telefonda yapmaları gerekmektedir. Uygulamanın devamlı olarak yapmış olduğu güncellemeleri yapmayan kullanıcılar yeni kullanıma sunulan özelliklerden faydalanamazlar. Bu yüzden bu tarz sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman WhatsApp’ın son sürümünü kullanıp kullanmadığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

WhatsApp durumda şarkı paylaşma nasıl yapılır?

Aslına bakarsanız whatsapp durumda şarkı paylaşmak da yukarıdaki adımlardan birini seçerek yapılır. Kimileri bir slaytın arka fonuna müzik ekleyip şarkılarını paylaşıyorlar, kimileri ise kısa bir klip paylaşıyor. Whatsapp durumda şarkı ya da klip paylaşmak için de yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden kendinize en uygun olanını seçin ve keyifle whatsapp durum paylaşımlarınızı yapmaya başlayın.

Son Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.