Telefon numarasından instagram hesabı nasıl bulunur?

0

Instagram hesabı telefon numarasından bulunur mu? Bulunursa nasıl bulunabilir? Evet sayın okuyucum, birinin telefon numarasını biliyorsun fakat instagram hesabının olup olmadığını bilmiyorsun ve telefon numarasını bildiğin bir kişinin instagram hesabını bulmak istiyorsun değil mi? Tam aradığın yere geldin. Tel no dan instagram hesabı nasıl bulunur şimdi sana bunu anlatacağım. Ancak bu yöntemi hiç kimseyi rahatsız etmek için kullanmayacaksın. Özel hayatın gizliliğini asla ihlal etmeyeceksin. Sadece arkadaşlarının instagram hesaplarını bulma amacıyla kullanabilirsin. Hadi başlayalım.

Sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’a yeni kayıt olan kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında gelen Telefon numarasından instagram hesabı nasıl bulunur? Sorusunun cevabını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Günümüzde kullanım oranı her geçen gün artan ve popüler hale gelen Instagram’a giriş yaptıktan sonra dilediğiniz kişinin telefon numarasını sorgulayarak söz konusu kişinin instagram hesabının var olup olmadığını öğrenebilirsin.

Bakalım instagram hesaplarını telefon numarasından bulmanın sihirli bir formülü var mı?

Telefon No ile Instagram Hesabı Bulma

Instagram’a kayıt olduktan sonra telefon rehberinizde yer alan kişilerin Instagram hesaplarını eklemek istediğiniz zaman bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle de son zamanlarda oldukça merak edilen bu konuda için “Rehberinizi Bağlayın” seçeneği karşınıza çıkmaktadır. Zaten uygulamada asıl amacın arkadaşlarınız ile sosyal hayatta yaşadıklarınızı anlık olarak paylaşmanız olduğundan dolayı ne kadar fazla kişi olursa o kadar fazla etkileşim alma şansınız doğmaktadır. Bu yüzden de rehber bağlama işlemini yapmanız arkadaşlarınızı kolayca bulmak açısından tavsiye edilir. Ancak gizliliğinizin ihlal edileceği konusunda bir kaygınız varsa rehberinizi bağlamayabilirsiniz.

Telefon numarasından instagram hesabı nasıl bulunur?

Bunun için izlemeniz gereken adımları tek tek anlatacağız. Belirteceğimiz adımları takip ederek sizler de bu hesap üzerinden eklemek istediğiniz kişilerin hesaplarını bulabilirsiniz.

 • Öncelikli olarak Instagram hesabınızı açarak giriş yapınız.
 • Sonrasında açılacak olan ekran üzerinde yer alan “Profil” bölümü içerisine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından karşınıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Bu bölüm içerisinde yer alan sağ alt menüde “Ayarlar” menüsü bulunmaktadır.
 • “Ayarlar” menüsü içerisine giriş yaptıktan sonra da karşınıza çıkacak olan menüler arasında “Kişiler” sekmesi yer almaktadır.
 • Burada İnstagram kullanıcılarına “Instagram Kişilerinizi Okumak İstiyor?” sorusunu soracaktır.
 • Bu soruya “Evet” dedikten sonra işleminize devam ediyorsunuz.
 • Telefon numarasından Instagram hesabı bulma işlemini tamamlamak için bu aşamada onay vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda erişim sağlanamayacak olmasından dolayı bu işlemi başarılı bir şekilde yapamayabilirsiniz.
 • Sonrasında onay işlemini verdikten sonra hesabınıza bağlanacak olan listeden sonra sizler de artık erişim seçeneğini kullanarak kişilerinizde yer alan ve Instagram üzerinde telefon numarası kayıtlı olan kişilerden dilediğiniz kişilere istek göndererek arkadaş listenizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca instagram internet sitesi ya da instagram uygulamasında üst kısımda bulunan arama ikonunu tıklayarak da e-posta adresi, isim soyisim, nickname yani instagram kullanıcı adı veya telefon numarası ile arama yapabilirsiniz. Eğer aradığınız kişi instagrama kayıt olurken bu bilgilerden herhangi birini vermişse o kişiyi instagram üzerinden bulabilirsiniz.

Dikkat: Instagram uygulaması her geçen gün gelişen ve kuralları değişen bir uygulamadır. Dolayısıyla siz bu yöntemleri okuduğunuz esnada bu yöntemler geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Bir kişinin instagram hesabı nasıl bulunur?

Instagram hesabı bulmanın farklı yöntemleri vardır. Bunlar arasında en bilindik olan yöntemin telefon numarası üzerinden bulunması olduğunu söyleyebiliriz. Ancak burada bazı kişilerin telefon numarasını sisteme kayıt etmemesi ve farklı isim ve soy isim ile Instagram açmasından dolayı bazen aradığımız kişilere ulaşma şansımız bulunmamaktadır.

Burada izleyeceğimiz yöntemin biraz daha farklı olduğunu belirtelim. Öncelikli olarak bulmak istediğiniz kişinin farklı sosyal medya hesaplarından bir tanesini bulmanız yeterli olacaktır. Genellikle kullanıcıların sosyal medya hesaplarını birbirlerine bağlamasından dolayı burada aradığımız kişiye erişme şansımız bulunmaktadır.

ÖRNEK: Bu konuda örnek verecek olursak, instagram hesabını aradığımız kişiye erişme konusunda sıkıntı çekiyorsanız, onun farklı olarak kullandığı sosyal medya hesaplarından bir tanesini bulmanız gerekmektedir. Mesela, Facebook, Youtube, WhatsApp gibi sosyal medya hesapları birçok kişide otomatik olarak bağlı görünmektedir. Bu belirttiğimiz sosyal ağlardan bir tanesini bulduğunuz zaman zaten otomatik olarak orada bağlı bulunan instagram hesabı üzerinden de telefon numarası veya kullanıcı adı farklı olsa bile hesabı bulma şansınız bulunmaktadır.

Telefon Numarasıyla Instagram Açınca Bildirim Gider mi?

Instagram kullanacak olan kişilerden bazılarının merak ettiği soru olan Telefon Numarasıyla instagram Açınca Bildirim Gider mi? Sorusunun cevabının kesinlikle Hayır, olduğunu belirtelim. Yani kullanmakta olduğunuz cep telefonu numarası ile Instagram hesabı açtığınız zaman hiç kimseye hiçbir şekilde bildirim gönderilmeyecektir. Bunun kesinlikle olmayacağını belirtelim. Ancak Instagram’ın bu konu ile alakalı bir güncelleme yapmasından sonra böyle bir güncelleme ile kullanıcılarına hizmet sunacak olacak olması durumunda bilgi vereceğini de belirtelim.

Yani siz kendi telefon numaranızı kullanarak kendiniz adına bir instagram hesabı açarsanız, sizin arkadaşlarınıza ya da rehberinizde bulunan kişilere herhangi bir bildirim gitmeyecektir. Bu bildirim olayı genellikle Telegram uygulamasında bulunmaktadır. Siz Telegram uygulamasına kayıt olduğunuz zaman rehberde bulunan ve Telegram uygulaması kullanan arkadaşlarınıza hemen bildirim gider. Bu bildirim “filanca arkadaşınız Telegram uygulaması yükledi” şeklinde bir bildirimdir. Fakat bu bildirim olayı instagram uygulamasında yoktur.

Instagram Hesabı silinince aynı numara ile yeniden kayıt olunabilir mi?

Kullanmakta olduğunuz instagram hesabınızı belli süre sonra kalıcı olarak sildikten sonra, yeniden kayıt olmak istediğiniz zaman telefon numaranızı kullanarak kayıt olabilirsiniz. Ancak aynı kullanıcı adı ile kayıt sırasında eski ismin olmasından kaynaklı olarak sizlere yeniden bu ad verilmeyecektir.

Telefon numarası kayıtlı olmayan kullanıcıları bulma

Instagram üzerinde kullanmakta olduğu cep telefonu numarası kayıtlı olmayan ve kendi isim ve soy ismi ile kayıtlı olmayan kullanıcıları bulma şansınız bulunmamaktadır. Instagram uygulamasının yapay zeka teknolojisi ile çalışmasından dolayı kullanıcıların kendilerini bulma konusunda herhangi bir şekilde sistem de belli etmemesi durumunda bu şekilde kişilere erişme şansınız bulunmamaktadır. Ancak daha öncede belirttiğim gibi farklı bir sosyal medya hesabını instagram’a bağlayan kişilerin bu hesaplarından birisine ulaşmanız durumunda buradan bu kişiyi bulma şansınız doğacaktır.

Şunu önemle belirtelim ki instagrama kayıt olurken telefon numarasını veren kişilerin hesaplarını instagramın arama kısmından basitçe bulabilirsiniz. Ancak telefon numarasını vermeyen ya da gizleyen kullanıcıları telefon numarası sorgulayarak bulabilmeniz mümkün değildir ve bunun sihirli bir formülü de yoktur.

Aynı Telefondan Kaç Farklı Instagram Hesabı Açılır?

Tek bir cep telefonu kullanarak aynı anda birden fazla instagram hesabı açabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak bunun için farklı hesaplar için gereken farklı mail adresleri ve farklı telefon numaraları kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz cep telefonu üzerinden 5 farklı kullanıcıyı aynı anda kullanarak siz de farklı sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Kaç Gün Sonra Silinir?

Instagram kullanıcılardan bazılarının instagram’ı kapatmak için başvuru yaptığını biliyoruz. Bu süreç için instagram’ın belirlediği sürenin ortalama olarak 28 gün olduğunu belirtelim. Yani 28 gün boyunca kapattığınız hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmamanız durumun da hesabınız kalıcı olarak kapatılır.

28 günlük süreç içerisinde girmeniz durumunda yeniden başvuru yapmanız durumunda hesabınızın yeniden 28 günlük süre içerisinde kapanma durumunu bulunacak olmasından dolayı bu süreye sadık kalmanız gerekmektedir.

Telefon numarasından instagram hesabı nasıl bulunur? Sorusunun tüm farklı cevaplarını bu yazımızda siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Bunun için izlemeniz gereken adımları tek tek takip ederek dilediğiniz kişinin hesabına instagram üzerinden bakabilirsiniz.

Instagram’dan Telefon Numarası Nasıl Silinir?

Instagrama bağlanmak ya da yeni bir instagram hesabı açmak için çok çeşitli yollar vardır. Mesela, Facebook ile bağlanma, telefon numarası ya da e-posta adresi ile hesap açma gibi Instagram hesabı açma seçenekleri vardır. Telefon numarasından Instagram bulma işlemi masaüstü bilgisayardan, Android veya Apple cihazlardan yapılabilir. Bunun yapabilmesi için hesapla telefon numarası ilişkilendirilmelidir. Telefon numarasını instagram ile ilişkilendiren ancak daha sonra telefon numarasını ilişkilendirmekten vazgeçen ya da Instagram hesabından telefon numarasını kaldırmaya karar veren bir instagram kullanıcısı aşağıdaki adımları izleyerek instagram profilinden telefon numarasını silebilir. Bir kişi Instagram profilinden telefon numarasını silerse, artık o kişiyi instagramda telefon numarasından bulabilmek imkansızdır.

 • Instagram hesabına giriş yapılır ve profil sekmesine tıklanır.
 • “Profil Düzenle” menüsünden telefon numarası seçilir.
 • Açılan sayfadan “Telefon Numaranı Gir” bölümünde yazan telefon numarası silinir ve ileri butonuna basılır.
 • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan onay işareti kullanılarak bilgiler kaydedilir. Tüm bu işlemler sayesinde telefon numarası artık Instagram hesabından silinmiş olur ve bu kişi instagram üzerinde telefon numarası sorgusu yapılarak bulunamaz.

Instagram DM Görüldü Kapatma Hilesi Var mı?

Instagram DM görüldü kapatma hilesi, bu özellikten yararlanmak isteyen ancak nasıl aktif hale getireceği konusunda bilgisi olmayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Sosyal medya uygulamalarına istinaden geliştirilen pek çok yan uygulama bulunmakta ve çoğu hileyi yapmaya olanak tanımaktadır. Dm görüldü kapatma konusunda da kullanılabilecek bazı hile uygulamaları bulunmaktadır.

Instagram özellikleri kapsamında hile kullanmak ne kadar zararlıysa DM görüldü kapatma işleminde hile programları kullanmak da bir o kadar zararlıdır. Farklı uygulamalar ile Instagram hesabına giriş yapmak ve aynı zamanda hesap bilgilerinin bu yöntem ile üçüncü şahıslara aktarılması, uygulamanın yapılacağı hesaba zarar verecektir. Bu bağlamda hile programları kullanmak yerine normal yöntemler ile DM görüldü kapatmaya çalışmak daha doğru bir karar olacaktır.

Instagram DM Görüldü Kapatma Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Instagram, dinamik yapısı ve yeni özellikleri sayesinde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında yer almayı başarmaktadır. Her geçen gün yeni bir özelliğini duyuran Instagram, kullanıcılarının beğenisini kazanmakla beraber bünyesine yeni kullanıcılar da eklemektedir. Mevcut kullanıcılarının çoğunun Instagram DM görüldü kapatma özelliği ne zaman gelecek sorusu üzerine yoğunlaştığı ve yanıt aradığı da görülmektedir.

Henüz konu ile alakalı açıklama yapılmamıştır. Ancak Instagram yetkilileri ilerleyen dönemlerde buna benzer yeni bir çalışma ile kullanıcılarının karşısına geçeceğini bildirmiştir. Bu özelliğin gelmesini beklerken mevcut pek çok özellikten yararlanabilirsiniz. Böylece bahsi geçen uygulamayı yakından tanıyabilir ve daha pek çok yeni özelliği hakkında kapsamlı bilgi edinme şansına sahip olabilirsiniz.

Izood.net ile telefon numarasından instagram hesabı bulma yolları

Popüler bir site olan izood.net, telefon numarası kullanarak nasıl instagram hesabı bulunabileceği konusunda bazı açıklamalar yapmış, dilerseniz o açıklamaları aşağıya çevirelim:

Instagram’da Telefon Numarası ile Nasıl Kişi Bulunur diye merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçoğumuz e-posta yoluyla tanıdığımız insanlarla bağlantı kurmakta çok zorlanıyoruz. Bunu yapmanın sayısız yolu vardır. Bu yöntemler, telefonunuza giriş yapmayı ve Instagram’da bağlantı kurmak istediğiniz kişiye bir mesaj göndermeyi içerir. Ayrıca, bağlantı kurmakla ilgilendiğinizi bildirmek için kişiye bir metin mesajı da gönderebilirsiniz.

Ayrıca Instagram’da iletişim kurmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarası olup olmadığını da bilmeniz gerekir. Bu imkansız değil çünkü birçok kişi bu hizmeti arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullanıyor. Telefon numarası kullanmak, hesabını kullanmayan birini bulmanın kolay bir yoludur. Ancak, kullanıcı adlarını bilmiyorsanız, en iyi seçenek onları Google’da aramaktır. Bu size profillerine doğrudan bir bağlantı verecektir.

Telefon numarasını kullanarak Instagram’da birini bulabilirsiniz. Instagram’da telefon numarası olan birini bulmanın ilk adımı, kullanıcının cep telefonu numarasını kendi telefonunuza eklemektir. Ardından, web sitesinde oturum açmak için telefonlarını kullanın ve profillerini görebileceksiniz. Kişiyi web sitesinde bulamıyorsanız, bir arkadaşınızdan iletişim bilgilerini vermesini isteyebilirsiniz.

Telefon numarası ile Instagram’da arama yapabilir misiniz?

Instagram’da telefon numarası ile arama yapmak mümkün olmasa da, numarayı kullanarak birinin profilini bulmak yine de mümkün. Bu, telefonunuzu Instagram uygulamasına bağlayarak ve ardından hesaplarıyla eşleştirerek çalışır. Numaralarını aldığınızda, uygulama size kişilerini gösterecektir. Aramak istediğiniz kişiyi bulmak için listeyi kaydırabilirsiniz. Ardından, onlara özel bir mesaj göndermek için profil resimlerine tıklayabilirsiniz.

Instagram’da arama yapmanın yollarından biri, telefon numaralarını girmektir. Ardından, ekranda görüneceklerdir. Bir kişinin adınız varsa, o kişiyi manuel olarak arayabilirsiniz. Ancak, birden çok kullanıcı aynı ada sahip olabileceğinden bu yöntem doğru olmayabilir. Ayrıca, kişinin resmi olup olmadığını öğrenmek için profil resmini yakınlaştıramazsınız. Bu nedenle, bu seçeneği sunan bir kişi arama hizmeti kullanmak iyidir.

Instagram’da arama yapmanın bir başka yolu da kişinin telefon numarasını arama alanına girmektir. Bu size, o kullanıcının hesabına bağlı olabilecek kişilerin bir listesini sağlayacaktır. Kişiyle iletişiminiz varsa, sonuçlar onlarla alakalı olmalıdır. Sonuçlar boşsa, kullanıcının IG hesabına kaydolurken farklı bir telefon numarası kullandığı anlamına gelir. Instagram’da arama yapmak için üçüncü bir yöntem, kullanıcı adını kullanmaktır.

Telefonunuzda bir kişi varsa, bir telefon numarası ile Instagram’da arama yapabilirsiniz. Profilini aramak için kişinin kullanıcı adını kullanabilirsiniz, ancak kullanıcı adını bilmiyorsanız, her zaman profil resmini kullanabilirsiniz. Kullanıcı adını hatırlamıyorsanız, Instagram’da telefon numarasıyla da arama yapabilirsiniz. Bu bilgiyi nerede bulacağınızı bulduktan sonra, kişiyi adına ve/veya telefon numarasına göre arayabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2023

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.