Kompanitë më të mira të huaja pritëse

0

Kompanitë më të mira të huaja pritëse Unë përpilova listën aktuale. Transaksionet me këto kompani do t'ju kënaqin përsa i përket sigurisë, çmimit dhe cilësisë.

Kompanitë e lira të huaja pritëse Është një nga nevojat bazë për ata që do të hapin një faqe të ngrohtë në gjuhë të huaja si anglisht dhe gjermanisht.

Kompanitë që ofrojnë shërbime të huaja të pritjes i presin serverët e tyre jashtë Turqisë. Puna me kompaninë më të lirë të mbajtjes në internet nuk do t'ju japë një rezultat përfundimtar.

Ju duhet të punoni me një kompani që është njëkohësisht e lirë, cilësore dhe e sigurt. Për këtë, unë kam listuar kompanitë më të mira të mbajtjes në internet në botë për ju.

Këshilla për pritjen e huaj Unë jam këtu me një artikull. Kompania e huaj e pritjes së vendndodhjes është shumë thelbësore për të krijuar faqen tuaj në një gjuhë të huaj.

Shënim: Nëse do të hapni një blog ose faqe interneti që të tërheq Turqinë, duhet të zgjidhni patjetër kompanitë vendase të pritjes. Kompanitë e huaja pritëse në këtë artikull janë të përshtatshme për ata që do të hapin një faqe në një gjuhë të huaj.

Kompanitë më të mira të huaja pritëse

Këtu janë zgjedhjet e mia për kompanitë më të mira të huaja pritëse të vitit 2021:

1. BLUEHOST

SHËRBIMI MË I MIRË I HOSTIMIT ME SHËRBIM ME MË SHUMË SE 2 MILION WEB FAQE NË TË GJITHË BOTËN (2,95$/MUAJ)

kompani e huaj pritëse bluehost
kompani e huaj pritëse bluehost

Bluehost është rekomandimi im numër 7 i pritjes së huaj me emër domain falas, SSL falas të përfshirë, instalim WordPress me një klikim, FTP dhe mbështetje 24/1 të klientit.

Fillon me 2,95 dollarë në muaj (63% ulje) dhe ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Është një kompani gjithëpërfshirëse e ndërtuar posaçërisht për WordPress dhe fuqizon mbi 2 milion faqe interneti. Ndërfaqet e tij të lehta për t'u përdorur ju lejojnë të identifikoheni, të zgjidhni domenin tuaj, të instaloni WordPress me një klik, të zgjidhni temat tuaja dhe të ndërtoni faqen tuaj.

Ajo u themelua në vitin 1996 dhe tani ka më shumë se 750 punonjës. Ata kanë një kohë pune 99,99%, duke i bërë ata një opsion shumë të besueshëm.

Shpejtësia e sitit nuk duhet të jetë problem, pasi koha mesatare e ngarkimit është nën gjysmë sekonde. 

Një nga veçoritë më të rëndësishme për mua është siguria dhe rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes (CDN). CloudFlare ishte integrimi me CDN parandalon sulmet DDoS dhe trafikun mashtrues nga të gjitha llojet e burimeve të ndryshme.

Përdorimi i një CDN gjithashtu rrit shpejtësinë e faqes duke ju lejuar të strehoni skedarët tuaj të internetit në rrjetet e serverëve në mbarë botën. Ky shërbim shkurton kohën që duhet për të marrë të dhënat nga serveri juaj bazuar në vendndodhjen e një vizitori.

Së fundi, "formale" Është kompania e huaj pritëse e rekomanduar nga WordPress.org.

Mund të më kontaktoni nga menyja e kontaktit për përshpejtimin e faqes WordPress, instalimin e wordpress-it dhe cilësimet e nevojshme, konfigurimin e faqes dhe blerjet e emrit të faqes (domain-domain) dhe shërbime të ngjashme.

2. HOSTINGER

SHPEJTË DHE E PËRBALLUESHME (90$/MUAJ) ME 0,99% ULJE

hostinger-huaj-hosting
hostinger hosting i huaj

Hostinger është kompania e dytë e huaj e pritjes në internet që rekomandoj për shkak të shpejtësisë dhe çmimit të saj. Për momentin nga 0,99 dollarë në muaj çmimet duke filluar nga si 90% në planet e paguara një i madh zbritje ato ofrojnë. 47.52 $ Duke paguar, ju mund të merrni katër vjet web hosting.

Përdorimi i Hostinger lejon zhvilluesit të mësojnë të kodojnë dhe eksperimentojnë me PHP, FTP, cPanel dhe MySQL pa kosto shtesë. Duke përdorur faqet e pritjes falas dhe duke mësuar PHP, mund të mësoni se si të krijoni sajte falas të WordPress dhe të përmirësoni aftësitë tuaja në të njëjtën kohë.

Hostinger është perfekt për fillestarët. Mund të mësoni të krijoni faqe falas të WordPress dhe të përmirësoni aftësitë tuaja në të njëjtën kohë.

Ata kanë një Ekip të Mbështetjes së Klientit shumëgjuhësh (7+ gjuhë) 24/20 të ditur dhe dihet se lidhen me bisedën e drejtpërdrejtë në më pak se dy minuta.

Është gjithashtu një nga kompanitë e huaja më të shpejta të pritjes me një shpejtësi mesatare të ngarkimit të faqeve nën 200 ms dhe një kohë të garantuar të funksionimit prej 99,9%.

Hostinger ka një panel kontrolli të lehtë për t’u përdorur. (hPanel) Dizajni i tij është i pastër dhe i thjeshtë, gjë që ju nevojitet kur ndërtoni një faqe. Ai gjithashtu ofron certifikata SSL falas.

Hostinger ju lejon të instaloni një WordPress falas me 1 klik, në mënyrë që të mund të filloni blogun tuaj në pak minuta. Ka edhe ndërtues të faqeve të gatshme Zyro me 1000 shabllone.

3. MOTORI WP

HOSTING MË TË MIRË PROFESIONAL DHE BIZNES (31.50$/MUAJ)

wpengine web hosting i huaj
wpengine web hosting i huaj

WP Engine fokusohet kryesisht në shpejtësinë, sigurinë dhe cilësinë. Pritja e tyre është veçanërisht e përshtatshme për faqet e WordPress.

Shpejtësia e sitit është përparësia kryesore e kompanisë së pritjes së WP Engine.

Ju mund të prishni faqen tuaj duke përdorur kompani të tjera të huaja pritëse dhe duke instaluar shumë shtojca të WordPress. Por me WP Engine, ai ka një rrjet serverësh me caching më agresiv se ofruesit e tjerë. Nuk ju lejohet të instaloni shtojca të tjera memorie në WordPress sepse memoriet e tyre janë shumë të personalizuara.

WP Engine ofron kopje rezervë të përditshme të skedarëve tuaj, kështu që ju mund ta dizajnoni faqen tuaj me qetësi. Ai gjithashtu ka shërbim të besueshëm ndaj klientit dhe plane të personalizuara të nivelit të lartë për biznesin.

Planet e fillimit nga 31.50 dollarë në muaj fillon dhe 25 mijë në muaj Përfshin mjete të forta të performancës si vizita, gjerësia e brezit 50 GB, CDN dhe SSL. Çdo shërbim vjen me një rrjet të ofrimit të përmbajtjes (CDN) për kohë më të shpejta të ngarkimit dhe mjedise të vendosjes.

4. HOSTGATOR

SHËRBIMI MË I MIRË I LIRË I HOSTINGUT TË HUAJ (2.78 dollarë / MUAJ)

hostgator kompani e huaj pritëse
hostgator kompani e huaj pritëse

HostGator është një ofrues i mirënjohur pritës me bazë në Hjuston dhe pret mbi 9 milion faqe interneti. 36 dollarë në muaj në planet 2.78-mujore duke filluar nga çmimet dhe me 30-60% kursime, është një nga opsionet më të lira.

Shpejtësia e tyre përpiqet të bjerë nën një sekondë, kështu që nuk është opsioni më i shpejtë, por më i mirë se mesatarja. Ata gjithashtu arritën 99,98% kohë pune, që është më e mirë se mesatarja e industrisë prej 99,94%.

Ata thjeshtojnë krijimin e faqes në internet me funksionalitet të thjeshtë zvarrit dhe lësho dhe aftësinë për të shtuar domene të pakufizuara. Ata gjithashtu ndihmojnë me migrimet falas brenda 30 ditëve të para të regjistrimit.

Ata ofrojnë mbështetje 7/24 të klientit përmes bisedës live, emailit dhe telefonit, dhe kohët e tyre të përgjigjes janë mjaft të mira.

Hatchling, Baby dhe Biznes Ata ofrojnë tre plane kryesore duke përfshirë Planet e nivelit më të lartë përfshijnë adresa IP të dedikuara dhe mjete SEO për të rritur praninë tuaj në internet. 

Ekziston gjithashtu një garanci 45-ditore për kthimin e parave nëse nuk jeni të kënaqur me blerjen tuaj.

5. SITET

KËNAQËSIA MË E MIRË E KLIENTIT (3.95$/MUAJ)

hosting i huaj në terren
hosting i huaj në terren

SiteGround ka pritur që nga viti 2014 dhe ata krenohen me mbështetjen e tyre të shkëlqyer ndaj klientit. Ata kanë një shkallë të kënaqësisë së klientit 2018% në 98 dhe u përgjigjen telefonatave brenda sekondave, u përgjigjen biletave mbështetëse në një mesatare prej 10 minutash dhe janë në dispozicion 7/24.

Përveç shërbimit ndaj klientit, performanca e tyre është një avantazh i rëndësishëm për përdoruesit e SiteGround pasi ata kanë një kohë mesatare prej 2018% në 99.99. Ai gjithashtu ka kohë të shkëlqyera të ngarkimit të faqeve nën 750ms.

Nëse nuk dëshironi të paguani për më shumë se 3 vjet, mund të përfitoni një zbritje për blerjet njëvjeçare. Planet bazë fillojnë me 3.95 dollarë në muaj (plus tarifën e konfigurimit prej 14.95 dollarë); SSL-ja falas Let's Encrypt përfshin kopje rezervë automatike ditore, trafik të pamatur dhe deri në 10.000 vizitorë në muaj.

6. RRUGAT E REVE

HOSTING E MENAXHUAR MË MIRA PËR PËRDORUES ME EKSPERIONE (10$/MUAJ)

hosting i huaj cloudways
hosting i huaj cloudways

Siç sugjeron emri, firma e huaj pritëse Cloudways përdor një platformë të shkallëzueshme cloud të krijuar për shpejtësi dhe thjeshtësi. Ndryshe nga pritja e përbashkët, serverët cloud mund t'ju ndihmojnë me shpejtësi dhe stabilitet.

Është një shërbim i qëndrueshëm pritës për zhvilluesit e uebit pasi lejon zhvilluesit e PHP të vendosin aplikacione të kontejnerëve dhe veçori të tjera të avancuara. Ai gjithashtu mbështet shumë teknologji të tjera me performancë të lartë si Cloudways HTTP/7, Nginx dhe Redis për të mbështetur PHP2.

Të gjithë klientët e Cloudways mund të shtojnë serverë cloud në llogaritë e tyre në çdo kohë. Ju gjithashtu mund të konfiguroni një server virtual cloud në më pak se një minutë. WordPress është sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) i përdorur me Cloudways, i ndjekur nga Drupal dhe Magento.

Çmimi porositet në bazë të veçorive të serverit dhe ofruesit të resë kompjuterike që zgjidhni. Fillon nga 10 dollarë në muaj dhe ka një provë 3-ditore falas. 

Duket si një provë e shkurtër, por jep kohë të mjaftueshme për t'u zhytur në platformë dhe për të testuar funksionalitetin e saj. Nëse jeni duke kërkuar për siguri, ato ofrojnë certifikata SSL të hartuara në domen.

Nëse jeni një zhvillues dhe dëshironi më shumë kontroll, Cloudways është një opsion i mirë.


KOMPANI TË HUAJA HOSTINGKLASAÇMIMI / ZBRITJE
1. BluehostA+2.95 dollarë (63% zbritje)
2. HostingerA+0.99 dollarë (90% zbritje)
3. Motori WPA31.50 dollarë (10% zbritje)
4. HostGatorA-2.78 dollarë (60% zbritje)
5. Vendi i kantieritA-3.95 dollarë (67% zbritje)
6. Rrugët e reveB+10 dollarë (pa zbritje)

Çfarë është Web Hosting?

Shërbimi i mbajtjes së uebit është një shërbim në internet që ju lejon të publikoni faqen tuaj të internetit ose aplikacionin tuaj të internetit në internet. Kur regjistroheni për një shërbim pritës, thjesht po merrni me qira hapësirë ​​në një server ku mund të ruani skedarët dhe të dhënat e nevojshme që uebfaqja juaj të funksionojë siç duhet.

Një server, nga ana tjetër, është një kompjuter i prekshëm që funksionon pandërprerë në mënyrë që faqja juaj e internetit të jetë gjithmonë e dukshme për këdo që dëshiron ta shohë atë.

Ofruesi juaj i hostit të uebit është përgjegjës për mbajtjen dhe funksionimin e serverit, mbrojtjen e tij nga sulmet keqdashëse dhe transferimin e përmbajtjes tuaj (tekst, imazhe, skedarë) nga serveri në shfletuesit e vizitorëve tuaj.

Cilat janë llojet e mbajtjes në internet?

Shumica e kompanive web host ofrojnë lloje të ndryshme të pritjes për të përmbushur nevojat e klientëve të ndryshëm. Llojet më të njohura të pritjes janë si më poshtë:

 • Pritja e përbashkët
 • VPS Hosting
 • Cloud Hosting (i njohur gjithashtu si Cloud Hosting)
 • WordPress Hosting
 • Përkushtuar Server Hosting

Sa më i madh të jetë faqja juaj e internetit, aq më shumë hapësirë ​​serveri ju nevojitet. Është një ide e mirë të filloni të vogla me një zgjedhje si një plan pritës i përbashkët, atëherë mund të përmirësoni në një paketë më të avancuar të pritjes ndërsa faqja juaj rritet.

Kompanitë e mbajtjes së uebit zakonisht ofrojnë plane të shumta pritjeje për çdo lloj pritjeje.

Pritja e përbashkët

Pritja e përbashkët është një nga llojet më të zakonshme të mbajtjes në internet dhe është një zgjidhje e shkëlqyeshme për shumicën e bizneseve të vogla dhe faqeve të blogimit.

Kur dëgjoni fjalët "web hosting", shpesh përmendet pritja e përbashkët. Në pritjen e përbashkët, ju ndani një server me klientët e tjerë të ofruesit tuaj të pritjes.

Faqet e internetit të strehuara në të njëjtin server përdorin burime të tilla si memoria, fuqia përpunuese dhe hapësira në disk së bashku.

Të mirat:

 • Kosto më të ulëta
 • Ideale për fillestarët (nuk kërkohet njohuri specifike teknike)
 • server i parakonfiguruar
 • Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit
 • Mirëmbajtja dhe menaxhimi i serverit bëhet nga kompania pritëse.

Disavantazhet:

 • Pak ose aspak kontroll mbi konfigurimin e serverit
 • Valët e trafikut nga faqet e tjera mund të ngadalësojnë faqen tuaj

VPS Hosting

Me hostimin VPS (Serveri Privat Virtual), ju ende e ndani serverin tuaj me përdorues të tjerë, por ofruesi juaj i hostit të uebit përgatit një seksion të veçantë për ju në server.

Kjo do të thotë që ju keni hapësirën tuaj të dedikuar të serverit dhe një sasi të caktuar fuqie përpunuese dhe memorie. Kjo është arsyeja pse hostimi VPS mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e mesme me një faqe interneti vazhdimisht në rritje.

Të mirat:

 • Hapësirë ​​e përkushtuar e serverit (më pak se çmimi i serverit të dedikuar)
 • Faqet e tjera të internetit në server nuk ndikojnë në performancën e faqes suaj.
 • Qasja rrënjësore në server
 • Shkallueshmëri e lehtë
 • Opsione të larta personalizimi

Disavantazhet:

 • Pak më e shtrenjtë se pritja e përbashkët
 • Njohja e administrimit të serverit dhe çështjeve teknike është thelbësore

Cloud Hosting

Pritja në cloud, ose hostimi në re, është një nga zgjidhjet më të besueshme në treg pasi praktikisht nuk ka kohë joproduktive në realitet.

Në Cloud Hosting, kompania juaj e pritjes ju ofron një grup serverësh. Skedarët dhe burimet tuaja kopjohen në secilin server.

Kur një nga rastet është i zënë ose shkakton probleme, trafiku juaj ridrejtohet automatikisht në një server tjetër në grup, duke reduktuar kështu kohën e ndërprerjes në zero.

Të mirat:

 • Afati i ndërprerjes zero
 • Gabimet dhe problemet e serverit nuk ndikojnë në faqen tuaj
 • Burimi rregullohet sipas kërkesës
 • Paguani sa të shkoni (ju paguani vetëm për atë që përdorni)
 • Shkallueshmëri më e madhe se një VPS

Disavantazhet:

 • Është e vështirë të parashikohet kostoja
 • Aksesi në rrënjë nuk ofrohet gjithmonë

WordPress Hosting

Pritja e WordPress është një lloj hostimi i përbashkët i krijuar për pronarët e faqeve të WordPress. Serveri juaj është konfiguruar posaçërisht për WordPress dhe vjen me shtojca të para-instaluara për detyra jetike si memoria dhe siguria.

Falë konfigurimit të optimizuar, faqja juaj do të ngarkohet shumë më shpejt dhe do të funksionojë pa probleme.

Planet e pritjes së WordPress shpesh përfshijnë shtesa specifike të WordPress, siç janë temat e para-projektuara të WordPress, ndërtuesit e faqeve me tërheqje dhe lëshim dhe mjete të dedikuara për zhvillues.

Të mirat:

 • Kosto e ulët (zakonisht e njëjtë me çmimet e zakonshme të pritjes së përbashkët)
 • Ideale për fillestarët
 • Instalimi i WordPress me një klikim
 • Performancë e lartë për faqet e WordPress
 • Ekipi i mbështetjes së klientit është trajnuar për çështjet e WordPress
 • Shtojcat dhe temat e para-instaluara të WordPress

Disavantazhet:

 • Rekomandohet vetëm për faqet e WordPress (mund të jetë problematike nëse dëshironi të strehoni uebfaqe të shumta në serverin tuaj dhe jo të gjitha janë sajte WordPress)

Hosting kushtuar

Shërbimi i dedikuar hosting do të thotë të kesh serverin tënd konkret, plotësisht të dedikuar për faqen tuaj. Kjo është arsyeja pse pritja e dedikuar ofron fleksibilitet të jashtëzakonshëm.

Duke instaluar sistemin operativ dhe softuerin që dëshironi në serverin tuaj, ju mund ta konfiguroni atë sipas dëshirës tuaj dhe të formësoni të gjithë mjedisin pritës sipas nevojave tuaja.

Marrja me qira e një serveri të dedikuar është si të zotëroni tuajin, por në këtë rast ju keni ekipin profesional të mbështetjes së hostit tuaj të internetit.

Të mirat:

 • Kontroll i plotë mbi konfigurimin e serverit
 • Besueshmëri e lartë (ju nuk do të ndani burimet e serverit tuaj me askënd tjetër)
 • Qasja rrënjësore në serverin tuaj
 • siguri të lartë

Disavantazhet:

 • kosto e larte
 • Njohja e administrimit të serverit dhe çështjeve teknike është thelbësore

Pyetjet e shpeshta të mbajtjes së uebit të huaj

Cili është hosti më i sigurt në internet?

Nëse dëshironi të mbroni faqen tuaj nga sulmet me qëllim të keq dhe kërcënimet e mundshme, zgjedhjet e mia për hostin më të mirë të sigurt në internet janë WP Engine, SiteGround, Bluehost, HostGator dhe InMotion Hosting. Këto firma ofrojnë siguri të shkëlqyer dhe mbështetje të shkëlqyer ndaj klientit.

Cili është ndryshimi midis domenit dhe hostimit?

Web hosting është një llogari në një server që ruan skedarët e faqeve të internetit në internet, ndërsa një domen i nivelit të lartë (TLD) është një fjalë e lexueshme me qira që i dërgon përdoruesit në një adresë IP (për shembull, Google.com).

Cili është ndryshimi midis serverit dhe hostit?

Dallimi midis serverit dhe hostit është se një server është një pajisje harduerike që ruan dhe menaxhon skedarët në një rrjet, dhe një host është një ofrues shërbimi që ofron teknologjinë e nevojshme për të shfaqur skedarët e serverit në një kompjuter.

Çfarë do të thotë "localhost"?

"Localhost" është një term që i referohet kompjuterit lokal ku po ekzekutohet një program. Adresa IP e një kompjuteri lokal është 127.0.0.1 - një adresë "loopback" që ridrejton informacionin përsëri në makinën lokale.

Pritja turke? e huaj?

Nëse do të hapni një sajt që apelon për Turqinë, duhet të zgjidhni kompanitë pritëse turke, dhe nëse do të hapni një faqe në një gjuhë të huaj, duhet të zgjidhni kompanitë e huaja pritëse.

Pse të përdorni një kompani të huaj pritëse?

Kompanitë e huaja pritëse përdoren nga njerëz që duan të fillojnë një blog të ngrohtë në një gjuhë të huaj.

Cili është hosti më i shpejtë i huaj?

-Hostinger
-iPage
-Dreamhost
-HostGator
-Bluehost

Cilat janë kompanitë më të mira të huaja të pritjes falas?

-000 webhost
-InfinityFree
-x10Hosting.com
-AwardSpace
-Freehostia
-FreeHosting.com
-Hostimi në internet i Google Cloud

CEmONC

Unë kam ofruar një udhëzues gjithëpërfshirës për ata që janë në kërkim të një kompanie të huaj pritëse. Kur zgjidhni një kompani të huaj pritëse, është e dobishme t'i drejtoheni kompanive ku mund të merrni shërbimin më të shpejtë dhe cilësor në kuptimin real.

Ekziston një fakt që është gjithmonë më logjike të zgjidhni kompanitë e huaja pritëse që janë më të preferuara nga përdoruesit dhe kanë kënaqësinë më të lartë të klientit.

Kjo vlen për kompanitë e vendosura në Turqi. Kompania me të cilën përdoruesit janë të kënaqur tashmë ka faktorë të tillë si shpejtësia, siguria, kënaqësia e klientit.

Nëse këta faktorë nuk janë të pranishëm në një kompani, ajo kompani nuk ka shumë klientë dhe komente pozitive.

Data e fundit e përditësimit: 27 nëntor 2022

INTERNATIONAL

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.