ЖИВОТ ТАНРИКУЛУ
Фрлете свеж поглед на вашиот животен стил.

Можност: Бесплатна монета Bzet за секого! со кликнување на оваа врска 30 Bzet монети како подарок за секој кој ќе стане член на берзата Bzetmex! 30 Bzet монети вредат приближно 50 TL. Потребна е проверка на идентитетот.

Што можам да продавам онлајн? (Трендови од 2023 година)

Што можам да продавам онлајн? За оние кои велат, ги собрав најпродаваните производи во 2023 година. Има навистина различни и различни производи за оние кои сакаат да продаваат онлајн, но не можат да одлучат што да продаваат. Пронаоѓањето производи кои се лесни за продажба е вештина. Треба да дознаете што луѓето најмногу купуваат онлајн.


Најпродавани производи на Интернет

Логиката на овој бизнис е евтино да се купува и продава на големо. Можно е да се најдат производи кои можат да се продаваат дома. Особено, секогаш постои голема побарувачка за технолошки производи и производи кои го олеснуваат животот. Меѓу производите што можат да се продаваат преку Интернет, има многу опции од облека до козметика, од играчки до книги.

Што можам да продавам онлајн? Проверете ја специјалната листа што ја создадов за оние кои велат;

Што можам да продавам онлајн? Список на производи што се лесни за продажба

 1. Половина чизми
 2. Загреан елек
 3. Минимален накит и додатоци
 4. Паметен часовник
 5. Автомобилски додатоци
 6. Патнички материјали
 7. Фитнес облека
 8. Кошула за дрвосечач
 9. Бебе облека
 10. Бесплатни материјали за шминка од животински состојки
 11. Џебно ткиво
 12. Уметнички материјали
 13. Додатоци за забави
 14. Лажни трепки
 15. Диета од камено доба
 16. Епилација
 17. Чај за детоксикација - вода за детоксикација
 18. Чај Матча
 19. LED осветлување
 20. Кот
 21. Онлајн испорака на храна
 22. Кутии за членство
 23. Корсет за коректор на држење на телото
 24. Bluetooth звучник
 25. Масажер против целулит
 26. Беспилотно летало
 27. Долна облека
 28. Футрола за телефон и додатоци
 29. Коктел фустан
 30. Слушалки
 31. играчка
 32. Корсет
 33. Рачен часовник
 34. Јака за кучиња
 35. Безжичен полнач
 36. шарени чорапи
 37. воени набавки
 38. парфем
 39. машки шал
 40. Машки џемпер со желка

Работи што треба да се земат предвид пред да се продаде

што можам да продавам онлајн
што можам да продавам онлајн

Знаејќи за точките на кои треба да обрнете внимание пред да направите онлајн продажба, ќе го минимизирате ризикот од штета.

+ Нема проблем со снабдувањето со производи,

+ Да може да се купи најмалку 50 проценти од пазарната продажна цена,

+ Обезбедување можност за попуст при купување на големо,

+ Без разлика дали е погоден за складирање,

+ Без разлика дали е погоден за испорака, (Некои производи не може да се испорачаат, можете да добиете информации од компанијата)


+ Максимална единечна цена на производот £ 80 да биде помеѓу. (препорачано)

Зошто е важно да се избере вистинскиот производ?

Најголемата честа грешка на продавачите на интернет е да ги изберат производите што најдобро ги знаат или најмногу ги посакуваат, што не е вистинскиот пристап. Обидот да продадете производ што често го гледате како добра идеја и е соодветен за вас, ги намалува вашите шанси за успех.

Вие прашувате зошто? Затоа што кога продавате онлајн, продавате во вистинско шопинг опкружување. Продажбата преку Интернет е вистински бизнис и реалниот бизнис не се заснова на претпоставки, претпоставки и лични преференции.

ЕДИНСТВЕНИОТ начин да одлучите кој производ да го продадете ако сакате да отворите нова онлајн продавница и да се натпреварувате во светот на продажбата истражувањето на пазарот е да се направи. Мора да одредите дали производот што сакате да го продадете е продаван, или ако е, колку од почетниот буџет ви треба.

на пример, повеќето нови продавачи имаат интерес за електронски уреди. Тие наоѓаат добавувач кој продава MP3 плеери и трошат многу пари за лансирање на нивната нова онлајн продавница. Потоа поминуваат месеци без продажба, а тие се збунети зошто не можат да остварат продажба откако ќе потрошат многу пари.

Она што тие не го разбираат е ова: Бидејќи другите онлајн продавачи на пазарот на производи во кои влегуваат, тие купуваат на големо, ја намалуваат големопродажната цена и ако ги испуштите производите (продавачите ги наоѓаат купувачите, ја добиваат адресата за пошта и цената на производот од клиентот, цената на производот и адресата за пошта се испраќаат директно до добавувачот Ако заработката на единицата на продавачот е Ако се обидете да продадете користејќи го методот ), вашите цени ќе останат поскапи од цените на другите продавачи.

Новите продавачи кои се обидуваат да продадат такви основни стоки честопати не успеваат бидејќи не можат да се натпреваруваат со етаблираните продавачи кои го водат онлајн пазарот. Клучот за изборот на вистинските производи во онлајн продажбата е да се свртиме кон нишните пазари. Што можам да продавам онлајн? На прашањето одговорив со производи, но има и внатрешна страна.


Што значи ниш пазар?

што значи фер пазар
што значи фер пазар

Накратко, нишаниот пазар е да се стесни одредена категорија и да се идентификува производот со висок потенцијал. На пример, најдовте производ и ќе го продадете. Ако директно влезете во категоријата технологија и се обидете да продадете широк спектар на слушалки, куќишта за телефони, батерии и слично, ќе се вознемирите. Вака продавањето е штетно за оние кои првпат ќе влезат во овој бизнис. Тоа не е профитабилен потфат.

Наместо тоа, важно е да се намали категоријата технологија и да се најде популарен производ. На пример, само во категоријата технологија безжичен полнач можете да продадете. Што можам да продавам онлајн? За оние кои велат дека нискиот производ е навистина важен фактор.

Како можам да најдам ниш производ?

За ова, можете да ги следите популарните пребарувачи како што се Google или големите шопинг сајтови. на пример Google Трендови Најпребаруваните зборови на Google можете да ги видите на.

исто така, Бестселери на Амазон Можете да создадете ниша пазар за себе гледајќи ги најпродаваните производи на Амазон.

Да речеме дека тоа не се случи. Нил Пател: Ви помагаме да успеете преку онлајн маркетинг! Можете да го погледнете обемот на пребарување со впишување на името на производот на кој сакате да го продадете. Да речеме дека одлучивте да продадете дрон. Можете да го анализирате зборот дрон и да видите колку се пребарува месечно. Можете да продавате производи со висок месечен обем на пребарување.

Друг метод е продажбата на специфични производи за кои хобистите ќе бидат заинтересирани. Поголема е веројатноста хобистите да купуваат за да ја сфатат таа страст. Исто така, луѓето кои имаат хоби и собираат работи ќе бидат полојални на вас и на вашиот бренд. Ова е одлично за вашиот бизнис на долг рок.

Изборот на производ со висока стапка на профит е исто така важно прашање за онлајн продажба. Луѓето генерално 150-200 ТЛ и полесно ги купуваат производите подолу. Можете да купите производи во овој опсег на цени од трговците на големо по пристапни цени и да ги продавате со маржа на профит. Што можам да продавам онлајн? Мислам дека тие што велат мора да научат да најдат ниши производи.

Производите лесно да се продаваат на Интернет во Турција

лесно се продаваат предмети
лесно се продаваат предмети

Кога ќе ги погледнеме најпродаваните производи на Интернет, ќе видиме дека има широк опсег од паметни часовници до производи за домашни миленици, од електронски уреди до производи за лична нега. Во мојата листа овде, наведов некои од најтрендираните и најпродаваните производи на Интернет за вас.


1. Паметни часовници

Паметните часовници, кои се истакнуваат како дополнителен производ на паметните телефони, ви овозможуваат пристап до некои апликации без користење на телефонот. Овие карактеристики ги прават паметните часовници популарни меѓу производите што се продаваат на Интернет.

Покрај паметните часовници, меѓу производите кои се зголемуваат по популарност се и часовниците кои се користат за здравствени и спортски мерења. Паметните часовници, кои имаат многу функции како мерење на срцевиот ритам, функција за броење чекори за оние кои се занимаваат со спорт и следење на времето на спиење, се меѓу производите кои го привлекуваат вниманието на потрошувачите. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

2. Маски за лице

маски за лице
маски за лице

Производите за лична нега се исто така меѓу најпродаваните производи на Интернет. Жените претпочитаат да ги нарачуваат своите производи за убавина и нега преку Интернет. Конкретно, потрошувачите кои користат производи од ист бренд долго време имаат потенцијал да станат постојани клиенти кои се задоволни од услугите што ги добиваат.

Бидејќи маските за лице се една од најпопуларните групи производи меѓу производите за лична нега, тие имаат важно место меѓу производите што можат да се продаваат на Интернет. Покрај овие, хидратантните креми, кремите за раце и тело, материјалите за шминкање се меѓу најпродаваните производи. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

3. Спортска облека и опрема

Во последно време почна да се формира потрошувачка заедница која свесно почна да се занимава со спорт и го направи начин на живот. Ова одигра важна улога во зголемувањето на побарувачката за спортски производи и додатоци. Спортската облека и опремата се меѓу најпродаваните производи на Интернет во последниве години.

Покрај облеката и додатоците за теретана, фитнес, јога и други спортски гранки, меѓу групите производи што се издвојуваат во оваа категорија се и спортската опрема за луѓе кои спортуваат дома. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

4. Фустани за трудници, подароци за бебиња

труднички фустани
труднички фустани

Жените сакаат да купат различна облека за овој посебен период и тоа создава различен пазар за претприемачите. Породилните фустани се исто така меѓу најпродаваните производи на интернет во последниве години.

Покрај овие, се зголемува и популарноста на забавите кои се организираат за новородени бебиња. Во овие настани, познати како „Baby Shower“ на англиски, се даваат подароци на новороденчиња или родени бебиња. Покрај тоа, побарувачката за украсни и украсни производи за овие настани и забави значително се зголеми. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

5. Ранци

Ранците се еден од производите кои станаа тренд и мода и поради оваа причина се меѓу најпродаваните производи на интернет. Фактот дека светскиот пазар на ранци вреди 151 милијарда долари е еден од факторите што покажува колку е зголемен интересот за овие производи.

Без разлика на жени, мажи или деца, ранците се од голем интерес кај потрошувачите, а бидејќи потрошувачите претпочитаат различни ранци за различни функции, постојат многу модели на производи за компанијата која сака да продава чанти на интернет. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

6. VR додатоци

vr додатоци
vr додатоци

Во последниве години, VR стана една од темите што влегоа во нашите животи. Со популаризацијата на апликациите за проширена реалност, VR додатоците станаа во фокусот на вниманието на потрошувачите и добија важно место меѓу производите што се продаваат на Интернет.

Покрај VR додатоците за конзоли за игри, паметните телефони или VR додатоците што се користат за деловни цели, почнаа да бидат меѓу најпродаваните производи на интернет. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

7. Тематски суперхеројски маици

Тематските, специјално дизајнираните или маичките со принт со суперхерој се исто така меѓу популарните производи во последните години. Зголемувањето на интересот за филмовите со суперхерои во последните години одигра важна улога во зголемувањето на побарувачката за овие производи. Овие производи, кои порано привлекуваа тесна публика, почнаа да допираат до пошироката публика со влијанието на холивудските филмови.

#Поврзани содржини: Нови деловни идеи без капитал (2021)

Освен маичките со суперхеројски принт, меѓу најпродаваните производи на интернет почнаа да бидат и маичките со посебен дизајн и одредена тема. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

8. Минимални часови

минимални часовници
минимални часовници

Бидејќи сложените и сложени дизајни почнуваат да се оддалечуваат од нашите животи, почнуваме да гледаме минимални и едноставни линии во дизајните на многу производи на пазарот. Овие линии почнаа да доаѓаат до израз кај рачните часовници, а кога потрошувачите почнаа да покажуваат интерес за часовници со едноставен и елегантен изглед, тие добија удел меѓу производите што се продаваат на интернет. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

9. Производи за домашни миленици

Една од групите производи што се зголеми во популарност во последниве години се производите за домашни миленици. Сопствениците на домашни миленици претпочитаат да нарачаат многу производи за домашни миленици како храна, играчки, производи за нега, песок преку Интернет. Особено затоа што производите како што се храната и песокот нудат поприфатлива цена за купување на големо или големи пакети, онлајн купувањето нуди поразумни решенија. Што можам да продавам онлајн? Тоа е меѓу најпродаваните производи за оние кои велат.

10. Додатоци за телефон

додатоци за телефон
додатоци за телефон

Паметните телефони се голем дел од нашиот секојдневен живот и поради оваа причина постојано ни се потребни различни додатоци за овие уреди. Куќишта за паметни телефони, полначи, куќишта за заштита на екранот, слушалки, слушалки со Bluetooth се меѓу производите што се продаваат на интернет, кои се водечки меѓу овие додатоци. Што можам да продавам онлајн? Тие велат дека тоа е добар производ.

Најчесто поставувани прашања

Каде можам да ги продадам производите?

На интернет производ Најпосакуваниот начин за продажба се несомнено пазарните сајтови наречени „B2C“ (Business to Costomer). GittiGidiyor, N11, Trendyol, Hepsiburada се некои од нив од неговиот сопственик.

Каде можам да продавам рачно изработени производи?

Топ 5 веб-страници за да одговорат на прашањето каде можам да продавам ракотворби
+ Етси.
+zibbet.com.
+acmoore.com.
+Зео продавница.
+ebay.com.

Што можам да продавам на социјалните мрежи?

Најпродавани производи на Инстаграм во моментов;

+ Чевли
+ Облечи.
+Накит и додатоци.
+ Капаци за мобилни телефони
+ Маици.
+ Разни козметички производи.
+Органски и локални производи.

резултат

Што можам да продавам онлајн? Многу информации беа дадени погоре како одговор на прашањето. Освен ова, уште една работа што треба да ја барате во производите што ќе ги продавате е актуелност. Некои производи брзо се гасат, додека други продолжуваат да траат. На пример, вртечките стресни тркала некогаш биле многу популарни. Добро заработил на оние што го продавале. Но, тоа не е толку популарно во моментов. Наместо тоа, ќе се погрижи да имате долгорочен профит со ангажирање во производи кои нема да ја изгубат својата валута и ќе ви бидат постојано потребни.

Извор: https://www.yeniisfikirleri.net/internetten-ne-satabilirim/

МЕЃУНАРОДНА
Можеби ќе ви се допаднат и овие
коментар