Migros Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

0

Migros çalışma şartları ve çalışan yorumlarını inceleyerek iş başvurusunda bulunmadan önce fikir edinebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük market zincirleri arasında yer alan Migros yılın birçok döneminde sayısız üründe yaptığı indirimli satışlar ile birçok müşterinin öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Kalifiyeli personelleri ile müşterilerinden özgü alan Migros’ta çalışmak isteyenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Migros çalışanlarının yorumları ile hazırlanan bu içerikte migros maaşları hakkında ve birçok konunun detayını öğrenebileceksiniz. Migros İsviçre’nin en büyük şirketlerinden birisidir. Aynı zamanda en büyük süpermarket zinciri ve işvereni konumundadır. Avrupa çapında isim yapmış 40 perakende şirketten birisi olarak bilinir.

Migros ülkemizin prestijli mağazalarından biridir ve çalışanlar genellikle yaptıkları işlerden memnundurlar. Bilindiği gibi bu perakende sektöründe A101, BİM, ŞOK market gibi mağaza markaları da mevcuttur. Her bir mağazanın çalışan ve ücretlendirme politikası farklı olup yaklaşık olarak aynı işi yapan personeller yine yaklaşık olarak aynı maaşı almaktadırlar.

Yazımızın devamında migros çalışma şartları, migros çalışan maaşları, migros kasiyer maaşları gibi konularda daha detaylı bilgiler yer almaktadır. İyi okumalar dilerim.

Yazı İçindekiler

Migros Çalışma Şartları

migros calisma sartlari
migros calisma sartlari

Migros çalışan yorumları, marketin çalışma ortamına yönelik bilgiler verir. Birçok farklı internet adresinde yayınlanan yorumlar başvuru öncesinde adaylar tarafından da sıklıkla araştırılır. Migros hakkında en fazla araştırılan konulardan birisi de çalışma şartlarıdır. Migros’un çalışma şartları şunlardır;

 • Günlük çalışma süresi 8 saattir. (Yoğunluğa göre bazen artabilir)
 • Bütün çalışanlar sigortalıdır.
 • Belirli saatlerde servis imkânı bulunur. Servis saatleri idari personel saatlerine göre ayarlanmıştır ve çalışma saati uyan personeller servis imkanından faydalanabilir.
 • Çalışanların haftada 1 gün üzün hakları vardır.
 • Bir günde 2 farklı vardiya sistemi bulunur.
 • Çalışanlar sendikanın sağladığı haklara sahip olabilir.
 • 1 yıl çalışma süresini dolduran personeller 14+2 yıllık izne sahip olur.
 • Resmî tatillerde yapılan mesailer, personel maaşlarına ekstra ücret olarak yansır.
Migros çalışan yorumları

Marka değeri ve değerli pozisyonu nedeni ile Migros, personel alımlarında deneyimi ön planda tutar. Deneyimli ve kalifiyeli elemanların Migros bünyesinde çalışma ihtimali daha yüksektir. Her fırsatta müşteri kadar personelini de önemseyen Migros’ta çalışmak hayatınızda sahip olacağınız en iyi deneyim fırsatını size sunar.

Migros İş Başvurusu

migros calisan yorumlari
migros calisan yorumlari

Migros çalışan yorumları ve çalışma şartları göz önüne alındığında her geçen gün alımların ve başvuruların devam ettiği görülüyor. Şartlar ve çalışma ortamı açısından üst düzey kalite sunan Migros’ta çalışmak isteyenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Kariyeriniz için önemli bir deneyime sahip olmak için Migros’a 3 farklı kanal aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz;

Migros kariyer ile yapacağınız başvurular direk olarak şirket yöneticilerine ulaşır. Bu başvuruları Migros yönetim birimlerinin bulunduğu merkez binaya giderek gerçekleştirebilirsiniz. Doldurduğunuz form incelendiğinde uygun görülürseniz mülakat için davet edilirsiniz.

#İlgili İçerik: ŞOK Çalışma Şartları (2022) ŞOK Market Çalışan Yorumları

Mağaza personeli aracılığı ile yapacağınız başvurular personeller tarafından mağaza yönetimine ve genel yönetime ulaştırılır. Bu şekilde başvuru yapmanız için mağazalarda bulunan personellerden destek alabilir ve size verecekleri formları doldurarak görevlilere teslim edebilirsiniz.

Değerlendirme süreci sonrasında uygun görülürseniz, açık pozisyon olması durumunda mülakat için çağrılırsınız.

Mağaza yönetimine başvuruda bulunabilmek için tercih edeceğiniz mağazanın müdürü ile iletişime geçmeniz gerekir. Müdür ile yapacağınız görüşme sonrasında verdiği formu doldurarak müdüre teslim edersiniz ve müdür formunuzu genel yönetime iletir.

Gerek olduğu durumlarda açık pozisyonlar için uygun niteliklere sahipseniz yine mülakat için davet edilirsiniz. Migros çalışan yorumları başvuru kanalları ve mağaza kuralları gibi konularda adaylara daha açık bilgiler verir.

Migros Maaşları

migros maaslari
migros maaslari

Türkiye’nin en büyük market zincirleri arasında bulunan Migros’un personellere verdiği maaşlar en fazla merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alır. Migros çalışan yorumları arasından güncel bilgilere ulaşarak maaşlar hakkında gerekli bilgi alınabilir.

Türkiye’de pek çok şehirde müşterilerine en kaliteli hizmeti sunan Migros’un maaşları, çalışılan pozisyona göre değişir. Asgari ücret baz alınarak yapılan ödemelerde, pozisyona göre çalışanlara verilen maaşlar şu şekildedir;

 • Bekar olan çalışanlar 2022 yılında asgari ücret olan 4.253 TL
 • Evli ve çocuğu olan çalışanlar 2022 yılında asgari ücrete ek olarak aile yardımı ile birlikte 4.550 TL
 • Part time olarak Migros bünyesinde çalışan personellerin çalışma saatleri toplanır ve asgari ücret üzerinden yapılacak hesaplama ile maaş olarak yansır.
 • Mağaza Müdürü pozisyonunda görev alan personeller 4.800 TL- 5.100 TL
 • Mağaza Sorumlusu pozisyonunda görev yapan personeller 5.100TL- 5.900 TL
 • Bölge müdürü pozisyonunda görev yapanlar 6.200 TL- 6.900 TL

Maaşlara ek olarak Migros bünyesinde çalışan personellere aylık olarak ortalama 200 TL değerinde gıda yardım çeki verilir. Çocuğu bulunan personeller çocuk sayısına göre maaşa ilave olarak çocuk desteğinden de faydalanır.

Migros Çalışma Saatleri

migros calisma saatleri
migros calisma saatleri

Migros çalışma şartları araştırmasında en fazla merak edilen konulardan birisi mağaza çalışma saatleridir. Mağazalar için çalışma saatleri 09.00- 22.00 idari birimler için çalışma saatleri 08.00- 18.00’dir. Bu saatler konusunda en doğru bilgi Migros resmi internet sitesinden alınabilir.

Zira yaz ve kış aylarında, ülkemizin illerine göre (doğu-batı saat farkları) ve bazı olağan üstü durumlarda burada belirttiğimiz çalışma saatleri değişebilir. Bu nedenle Migros çalışma saatleri hususunda en güncel bilgiyi Migros web sitesinden alabilirsiniz.

Saatler özellikle AVM içerisinde bulunan mağazalarda AVM’nin açılış ve kapanış saatlerine göre değişiklik gösterebilir. Yine illerin durumuna göre Migros, çalışma saatlerinde değişim yapma hakkını saklı tutar.

Çalışma saatleri Migros yönetimi tarafından önceden bir planlama ile hazırlanır ve personele sunulur.

Migros marketlerini çalışma saati olarak diğer marketlerden ayıran özellik öğle molasının olmamasıdır. Bunun yanında vardiyalı çalışma sistemi geçerlidir.

Son Güncelleme Tarihi: 9 Eylül 2023

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.