Nga Wāhitau DNS Top

Nga Wāhitau DNS Top
Te Ra Whakairi: 17.01.2024

Ko nga wahitau dns pai me te tere Ma tenei, ka taea e koe te uru atu ki nga waahi aukati me te whakapai ake i to tere me nga uara ping. I whakarārangihia e au ngā tūmau dns tere ki raro. He aratohu tino pai mo te hunga e rapu ana i nga dns kaore e mahi. Ko tenei kaupapa i whakaritea e au mo nga dns pai rawa atu he kaiarahi pai.

Ko te whakarereke i te wahitau tūmau DNS ka piki ake te tere uru ipurangi, engari ka taea ano e koe te whakauru ki nga waahi kua rahuitia e kore e taea e koe te uru me te whakaoti i etahi raruraru hononga.

Ano, ko te whakarereke i te tūmau DNS ka uaua ake te tirotiro i to tirotiro paetukutuku. Na te mea ko te ingoa rohe o nga waahi ka uru atu koe kaore i tukuna ki te tūmau DNS o to kaiwhakarato ipurangi, engari ki nga kaiwhakarato o nga kamupene penei i a Google DNS, Level3 DNS, OpenDNS, NortonDNS.

Rarangi Wāhitau DNS Top

1.OpenDNS

Tūmau DNS tuatahi, tuarua: 208.67.222.222 me 208.67.220.220

Koia tetahi o nga nama dns koreutu e tino whakamahia ana. Ko OpenDns (208.67.222.222, 208.67.220.220) he kaiwhakarato dns utu nui me te tātari paetukutuku me te waahanga papangaahi. Koinei tetahi o nga wahitau dns pai rawa atu.

I whakapumautia i te tau 2005 me inaianei ki Cisco Na OpenDNS, koinei tetahi o nga kaiwhakarato dns pai rawa atu.

(Wāhi me te Pokapū Tūmau : San Antonio, Texas, USA)

2. Cloudflare

Tūmau DNS tuatahi, tuarua: 1.1.1.1 me 1.0.0.1

Ko Cloudflare DNS (1.1.1.1, 1.0.0.1) tetahi o nga taputapu dns pai rawa atu. He 14.96ms te roanga, ko te tino whakataetae ko te 35.29ms. Ko te wahitau DNS tere, pumau me te pono i tohua e DNSPerf. He mea nui ki te noho muna me te whakamana i te tirotiro pono.

Mena kei a koe etahi take, ka tukuna e Cloudflare tetahi huihuinga hapori ka taea e koe te patai patai, he pai ake te pa atu ki etahi atu tūmau dns.

3. Google DNS

Tūmau DNS tuatahi, tuarua: 8.8.8.8 me 8.8.4.4

Ka taea e nga kaiwhakamahi o te kaainga te whakamahi i enei dns kaha mo IPv4 (8.8.8.8, 8.8.4.4) no te miihini rapu a Google, he maha nga tangata e mohio ana ma te ngakau. Ka tukuna e ia he taurangi mahi me te tere o te wa mahi. Kei te tautoko hoki i te kawa IPv6. Koia tetahi o nga wahitau dns tino pai, tere, tino ataahua.

2001: 4860: 4860 8888 ::
2001: 4860: 4860 8844 ::

4. Comodo Haumaru DNS

Tūmau DNS tuatahi, tuarua: 8.26.56.26 me 8.20.247.20

Ko Comodo Secure DNS, he ratonga whakatau DNS matua, e whakarato ana i te wheako tukutuku tere me te haumaru. Kaore he taputapu me te whakaurunga rorohiko e hiahiatia ana mo Comodo Secure DNS. Ka whakamahia i roto i nga whenua maha i roto i nga whenua e 5 o te ao, ka tarai a Comodo Secure DNS i te kino, te aukati i nga waahi torotoro, me te tiaki ia koe mai i nga paetukutuku kino e ngana ana ki te hopu i o korero. Ka whakatupato a Comodo Secure DNS i a koe ina uru ana koe ki tetahi waahi kino, ka taea e koe te tirotiro i te ipurangi me te kore rawa e pa ki a koe.

Ko te Comodo Secure DNS, e oati ana i te whakamarumaru katoa mo ia marama, ia tau ranei, ka whakarato hononga ipurangi tere me te haumaru ki runga rorohiko, papa, rorohiko rorohiko, waea atamai ranei. Koinei tetahi o nga kaiwhakarato dns pai rawa atu.

5. Hauwha9

Tūmau DNS tuatahi, tuarua: 9.9.9.9 me 149.112.112.112

Ko tetahi atu kaiwhakarato DNS ka taea e te hunga e rapu ana i te DNS koreutu me te tere te whakamahi haumaru ko te Quad9 DNS. Ka aukatihia to hononga ina uru ana koe ki tetahi waahi kua pangia, kia noho haumaru to taputapu me to raraunga. Ko te Quad9 DNS he tino ngawari ki te whakarite, kaore e hiahiatia he whakaurunga rorohiko.

6. Tirohia DNS

Tūmau DNS tuatahi, tuarua: 64.6.64.6 me 64.6.65.6

Ko te whakamutunga i runga i taku rarangi dns tere, ka korero ahau mo Verisign DNS. Ko te Verisign DNS, ka taea e koe te whakamahi mo te kore utu, he papangaahi totika. Kore rawa e hoko atu i o patai DNS ki nga kamupene kohinga raraunga tuatoru, kaore hoki e tukuna koe ki etahi patai panui.

# Kia mahara ki te arotake: Top 10 Papatono VPN Koreutu

Ko te mutunga, i roto i to maatau whenua kaore e whakaaetia te uru ki etahi waahi ma te kaha, he mea tino nui ki te kimi i tetahi kaiwhakarato DNS he tere, he haumaru me te kore utu. Kei ia ratonga DNS ona ake ahuatanga pai me te kino. Ma te whakatau mo o hiahia ipurangi, ka taea e koe te whiriwhiri i te kaiwhakarato DNS tino pai mo koe me te tirotiro i te ipurangi ma te haumaru.

KaitukuTIKANGA DNS TUATAHI:ATU TOTONU DNS:
Cloudflare DNS1.1.1.11.0.0.1
Taumata3209.244.0.3209.244.0.4
OpenDNS208.67.222.222208.67.220.220
Google8.8.8.88.8.4.4
Verisign64.6.64.664.6.65.6
DNS. MATAITI84.200.69.8084.200.70.40
Comodo Haumaru DNS8.26.56.268.20.247.20
Painga DNS (UltraDns)156.154.70.1156.154.71.1
NGARUWHI195.46.39.39195.46.39.40
tuwheraNIC96.90.175.167193.183.98.154
PANUITANGA216.146.35.35216.146.36.36
DNS Panui198.101.242.7223.253.163.53
Yandex. DNS77.88.8.877.88.8.1
TTnet (Turk Telekom) DNS195.175.39.49195.175.39.50
nga wahitau dns pai

He aha te DNS?

nga wahitau dns pai
nga wahitau dns pai

DNSkei roto ko nga kupu tuatahi o te roopu kupu "Pūnaha Ingoa Rohe" me te tikanga "Pūnaha Ingoa Rohe" i te reo Turkish. Ka whakatauhia te hononga i waenga i nga wahitau IP (Internet Protocol) o nga paetukutuku me nga ingoa rohe i te ahua o www.site-adresi.com me te tuku i nga manuhiri ki te hono atu ki te tūmau me te pae. Ka taea e tatou te kii he ahua piriti me te mahi i te whakatakotoranga.

Me pehea te huri i te DNS?

Te huri i nga Tautuhinga DNS Windows

  • Whakatuwheratia te paewhiri mana. Patohia te ata Tirohia te mana whatunga me nga mahi.
  • Patohia to hononga ipurangi o naianei.
  • Patohia te paatene Properties.
  • Tīpakohia te Putanga Kawa Ipurangi 4 (TCP/IPv4). Patohia te paatene Properties.
  • Whakauruhia te wahitau DNS hou. Pāwhiritia OK. Whiriwhiria mai i te rarangi o nga DNS rereke ka puta.
me pehea te huri i te dns
me pehea te huri i te dns

Te huri i nga Tautuhinga DNS iOS

I runga i te iOS, he maamaa ake tenei mahi:

  • Haere ki te tahua tautuhinga Wi-Fi mai i te waahanga Tautuhinga.
  • Patohia te ata pere i te taha o te whatunga e hono ana koe.
  • Patohia te mara DNS.
  • Whakauruhia nga tūmau DNS e hiahia ana koe ki te whakamahi.
huri ios dns

Te huri i nga Tautuhinga DNS Android

  • Whakatuwherahia te rarangi hononga Wi-Fi.
  • Paa roa i te hononga ipurangi e hono ana koe.
  • Tap i runga i te "Whakaatu tautuhinga matatau" kōwhiringa e puta.
  • He aha e hiahia ana koe ki te whakamahi mai i te waahanga tautuhinga IP DNS Whakaotia te huringa ma te whakauru i tetahi o nga tūmau.
huringa dns phi
huringa dns phi

hua

Kua whakarārangitia e au ngā wāhitau dns pai rawa atu. Ka taea e koe te tautuhi i nga tautuhinga DNS e whakamahia ana e koe me te makona ki te waahi korero i raro nei ka tohatoha i o whakaaro.