İnternetten Ne Satabilirim? (2021’in Trendleri)

İnternetten ne satabilirim? diyenler için 2021’de en çok satılabilecek ürünleri bir araya getirdim. İnternet üzerinden satış yapmak isteyip ne satacağına karar veremeyenler için gerçekten farklı ve değişik ürünler bulunuyor. Kolay satılacak ürünler bulabilmek maharet işidir. İnsanlar internetten en çok ne satın alıyor bunu öğrenmeniz gerekiyor.

Bu işin mantığı toptan ucuza alıp satmak. Evden satış yapılabilecek ürünlerde bulabilmeniz mümkün. Özellikle de teknolojik ürünler ve hayatı kolaylaştıran ürünlere her zaman yüksek talep oluyor. İnternet üzerinden satış yapılabilecek ürünler arasında giyimden kozmetiğe oyuncaktan kitaba kadar pek çok seçenek bulunuyor.

İnternetten ne satabilirim? diyenler için oluşturduğum özel listeye göz gezdirin;

İnternetten Ne Satabilirim? Satışı Kolay Ürünler Listesi

 1. Yarım Çizme
 2. Isıtmalı Yelek
 3. Minimal Takı ve Aksesuar
 4. Akıllı Saat
 5. Otomobil Aksesuarları
 6. Seyahat Malzemeleri
 7. Fitness Kıyafeti
 8. Oduncu Gömleği
 9. Bebek Kıyafeti
 10. Hayvansal Bileşen İçermeyen Makyaj Malzemeleri
 11. Cep Mendili
 12. Sanat Malzemeleri
 13. Parti Aksesuarları
 14. Sahte Kirpik
 15. Taş Devri Diyeti
 16. Epilasyon
 17. Detoks Çayı – Detoks Suyu
 18. Matcha Çayı
 19. LED Aydınlatma
 20. Kot
 21. Online Yemek Teslimatı
 22. Üyelik Kutuları
 23. Postür Düzeltici Korse
 24. Bluetooth Hoparlör
 25. Selülit Önleyici Masaj Aleti
 26. Drone
 27. Kadın İç Çamaşırı
 28. Telefon Kılıfı ve Aksesuarları
 29. Abiye/Elbise
 30. Kulaklık
 31. Oyuncak
 32. Korse
 33. Kol Saati
 34. Köpek Tasması
 35. Kablosuz Şarj Aleti
 36. Renkli çoraplar
 37. Askeri malzemeler
 38. Parfüm
 39. Erkek atkısı
 40. Erkek boğazlı kazak

Satış Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

internetten ne satabilirim dikkat edilmesi gerekenler
internetten ne satabilirim dikkat edilmesi gerekenler

İnternetten satış yapmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olmanız zarar riskinizi en aza indirecektir.

+ Ürün temin sorunu olmaması,

+ Piyasa satış fiyatının en az yüzde 50’sinin altına satın alabilmek,

+ Toptan alımlarda indirim fırsatının sağlanması,

+ Depolamaya uygun olup olmadığı,

+ Kargolamaya uygun olup olmadığı, (Bazı ürünler kargolanamıyor, firmadan bilgi alabilirsiniz)

+ Ürünün tekli maliyetinin maksimum 80 TL arasında olması. (önerilen)

Doğru Ürün Seçmek Neden Önemli?

en cok satilan urunler
en cok satilan urunler

İnternet satıcılarının en büyük ortak hatası en iyi bildikleri veya en çok arzu ettikleri ürünleri seçmeleridir ki bu doğru bir yaklaşım değildir. Çoğunlukla iyi bir fikir olarak gördüğünüz ve sizin için doğru olan bir ürünü satmaya çalışmak başarı şansınızı azaltır.

Neden mi? Çünkü online satış yaparken gerçek bir alışveriş ortamında satış yaparsınız. Online satış yapmak gerçek bir iştir ve gerçek işler varsayımlarla, tahminlerle ve kişisel tercihlere bağlı olarak ilerlemez.

Yeni bir online dükkan açmak ve satış dünyasında yarışmak istiyorsanız hangi ürünü satacağınıza karar vermenin TEK yolu pazar araştırması yapmaktır. Satmayı istediğiniz ürünün pazarlanabilir olup olmadığını veya pazarlanabiliyorsa ne kadarlık bir başlangıç bütçesine ihtiyacınızın olduğunu belirlemek zorundasınız.

Örneğin; yeni satıcıların çoğunun elektronik cihazlara karşı ilgisi vardır. MP3 çalarlar satan bir tedarikçi bulurlar ve yeni online dükkanlarını lanse etmek için bir sürü para harcarlar. Sonrasında hiçbir satış yapamadan aylar geçer ve bir sürü para harcadıkları halde neden satış yapamadıkları konusunda kafaları karışır.

Anlayamadıkları şudur: girdikleri ürün pazarındaki diğer online satıcılar yığın halinde satın alma yaptıklarından toptan fiyatı düşürürler ve eğer siz ürünleri dropshipping ( satıcılar alıcıları bulur, ürünün postalanacağı adresi ve ürün bedelini müşteriden alır, ürünün ücretini ve postalanacağı adresi ise doğrudan tedarikçisine gönderir. Satıcının birim kazancı ise ürünü satın aldığı fiyat ile sattığı fiyat arasındaki farktır ) yöntemiyle satmaya çalışırsanız sizin fiyatlarınız diğer satıcıların fiyatlarına göre daha pahalı kalır.

Bu tür ana malları satmaya çalışan yeni satıcılar genellikle başarısız olur çünkü online pazarı yöneten oturmuş satıcılara karşı mücadele edemezler. Online satışta doğru ürünleri seçmenin anahtarı niş pazarlara yönelmektir. İnternetten ne satabilirim? sualine ürünlerle cevap verdim fakat bunun iç yüzü de bulunuyor.

Niş Pazar Ne Demek?

nis pazar ne demek
nis pazar ne demek

Niş pazar kısa tabiriyle belirli bir kategoriyi daraltarak yüksek potansiyele sahip ürünü tespit etmektir. Şöyle ki mesela ürün buldunuz satış yapacaksınız. Teknoloji kategorisine direk giriş yapıp kulaklık, telefon kılıfı, batarya ve benzeri şekilde çok çeşit satmaya kalkarsanız üzülürsünüz. Bu şekilde satış yapmak ilk defa bu işe girecekler için zararlıdır. Karlı bir girişim değildir.

Bunun yerine teknoloji kategorisini daraltıp popüler bir ürün bulmak önemlidir. Mesela teknoloji kategorisinde sadece kablosuz şarj aleti satabilirsiniz. İnternetten ne satabilirim? diyenler için niş ürün gerçekten önemli bir faktördür.

Niş Ürün Nasıl Bulabilirim?

internetten ne satabilirim
internetten ne satabilirim

Bunun için google gibi popüler arama motorlarını veya büyük alışveriş sitelerini takip edebilirsiniz. Mesela Google Trends adresinde google’da en çok aratılan kelimeleri görebilirsiniz.

Ayrıca Amazon’da en çok satılanlar adresinden amazonda en çok satılan ürünleri görerek kendinize niş bir pazar oluşturabilirsiniz.

Hadi buda olmadı diyelim. Neil Patel: Helping You Succeed Through Online Marketing! adresinden satmak istediğiniz ürünün adını yazıp aranma hacmine bakabilirsiniz. Drone satmaya karar verdiniz diyelim. Drone kelimesi ile alakalı analiz yapıp ayda ne kadar arandığını görebilirsiniz. Aylık aranma hacmi yüksek olan ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Hobi tutkunlarının ilgi göstereceği spesifik ürünler satmak da yine farklı bir yöntemdir. Hobisi olan kişiler, bu tutkuyu gerçekleştirmek için alışveriş yapmaya daha yatkındır. Ayrıca hobisi olan, bir şeylerin koleksiyonunu yapan kişiler size ve markanıza daha sadık olurlar. Bu da uzun vadede işiniz için şahane bir şeydir.

Kar oranı yüksek ürün seçmek de internetten satış yapmak için mühim bir konudur. İnsanlar genelde 150-200 TL ve altındaki ürünleri daha kolay satın alırlar. Bu fiyat aralığındaki ürünleri toptancılardan uygun fiyata alıp üstüne kar marjı koyarak satabilirsiniz. İnternetten ne satabilirim? diyenlerin mutlaka niş ürün bulmayı öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Türkiye’de İnternetten Kolay Satılacak Ürünler

kolay satilacak urunler
kolay satilacak urunler

İnternette en çok satılan ürünlere bakacak olduğumuzda ise akıllı saatlerden, evcil hayvan ürünlerine, elektronik aletlerden kişisel bakım ürünlerine kadar geniş bir yelpaze olduğunu görüyoruz. Burada ki listemde de en trend olan ve internette en çok satılan ürünlerden bazılarını sizin için sıraladım.

1. Akıllı saatler

en iyi akilli saat markalari
en iyi akilli saat markalari

Akıllı telefonları tamamlayıcı bir ürün olarak öne çıkan akıllı saatler, telefonu kullanmadan bazı uygulamalara erişmenizi sağlıyor. Bu özellikleri de akıllı saatleri internette satılan ürünler arasında popüler hale getiriyor.

Akıllı saatlerin yanı sıra sağlık ve spor ölçümleri için kullanılan saatler de popülerliği artan ürünler arasında yer alıyor. Kalp ritim ölçümü, spor yapanlar için adım sayma özelliği, uyku süre takibi gibi birçok özellikleri olan akıllı saatler de tüketicilerin ilgisini çeken ürünler arasında yer alıyor. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

2. Yüz maskeleri

yuz maskeleri
yuz maskeleri

Kişisel bakım ürünleri de internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Kadınlar güzellik ve bakım ürünlerini internetten sipariş vermeyi tercih ediyorlar. Özellikle aynı marka ürünleri uzun süre kullanan tüketiciler, aldıkları hizmetlerden memnun kaldıkların sürekli müşteri olma potansiyeli de taşımaktalar.

Yüz maskeleri, kişisel bakım ürünleri arasında en popüler ürün gruplarından biri olduğundan internette satılabilecek ürünler arasında önemli bir yer sahibi. Bunların yanı sıra nemlendiriciler, el ve vücut kremleri, makyaj malzemeleri de çok satılan ürünler arasında yer alıyor. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

3. Spor kıyafet ve ekipmanları

spor kiyafetleri
spor kiyafetleri

Son dönemlerde bilinçli olarak spor yapmaya başlayan ve bunu bir yaşam biçimi haline getiren bir tüketici topluluğu da oluşmaya başladı. Bu da sporcu ürün ve aksesuarlarına olan talebin artmasında önemli bir rol oynadı. Son yıllarda internette en çok satan ürünler arasında spor kıyafet ve ekipmanları da yer alıyor.

Gym, fitness, yoga ve diğer spor dalları için kıyafet ve aksesuarların yanı sıra evde spor yapan kişiler için spor ekipmanları da bu kategoride öne çıkan ürün grupları arasında yer alıyor. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

4. Hamile elbiseleri, bebek hediyeleri

hamile elbiseleri
hamile elbiseleri

Kadınlar bu özel dönemleri için farklı kıyafetler satın almak istiyorlar ve bu da girişimciler için farklı bir pazarın ortaya çıkmasına neden oluyor. Hamile elbiseleri de son yıllarda internette çok satılan ürünler arasında yer aldı.

Bunlara ek olarak yeni doğan bebekler için düzenlenilen partilerin popülerliği de oldukça artıyor. İngilizce’de “Baby Shower” olarak bilinen bu etkinliklerde yeni doğacak ya da doğan bebeklere hediyeler alınmakta. Bununla beraber bu etkinlik ve partiler için de süs ve dekor ürünlerine olan talep de bir hayli artmış durumda. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

5. Sırt çantaları

sirt cantalari
sirt cantalari

Trend ve moda haline gelmiş olan ürünlerden biri de sırt çantaları bu sebeple de internette en cok satilan urunler arasında. Dünya genelinde sırt çanta pazarının 151 milyar dolarlık bir pazar olması bu ürünlere olan ilginin ne kadar arttığını gösteren faktörlerden biri.

Kadın, erkek ya da çocuk fark etmeksizin, sırt çantaları tüketiciler arasında bir hayli ilgi duyuyor ve farklı işlevler için tüketiciler farklı sırt çantalarını tercih ettikleri için, internette çanta satışı yapmak isteyen firma için birçok ürün modeli söz konusu oluyor. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

6. VR aksesuarları

vr aksesuarlari
VR aksesuarlari

VR’da son yıllarda özellikle hayatımıza giren konulardan biri oldu. Artırılmış gerçeklik uygulamalarının popülerleşmesiyle beraber VR aksesuarları da tüketicilerin ilgi odağında olmaya başlayarak internette satılacak ürünler arasında kendine önemli bir yer edindi.

Oyun konsolları için VR aksesuarlarının yanı sıra akıllı telefonlar ya da iş amaçlı kullanılan VR aksesuarları da internette en çok satılan ürünler arasında yer almaya başladı. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

7. Temalı, süper kahraman tişörtler

super kahraman tisortleri
super kahraman tisortleri

Temalı, özel tasarımlı ya da süper kahraman baskılı tişörtler de son yılların popüler ürünleri arasında yer alıyor. Son yıllarda süper kahraman filmlerine olan ilginin artması özellikle bu ürünlere olan talebin artmasında önemli bir rol oynadı. Eskiden dar bir kitleye hitap eden bu ürünler, Hollywood filmlerinin etkisiyle daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı.

#İlgili İçerik: Sermayesiz Yeni İş Fikirleri (2021)

Süper kahraman baskılı tişörtlerin haricinde, özel tasarım ve belli bir teması bulunan tişörtlerde internette en çok satılan ürünler arasında yer almaya başladı. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

8. Minimal saatler

minimal saatler
minimal saatler

Karmaşık ve kompleks tasarımlar artık hayatımızdan biraz uzaklaşmaya başladığı için pazardaki birçok ürünün tasarımında da minimal ve sade çizgileri görmeye başlıyoruz. Bu çizgiler kol saatlerin de öne çıkmaya başladı ve tüketiciler sade ve şık görünümlü minimal tasarımlı saatlere ilgi göstermeye başlayınca internetten satılan ürünler arasında kendine pay edindi. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

9. Evcil hayvan ürünleri

evcil hayvan urunleri
evcil hayvan urunleri

Son yıllarda popülerliği artan ürün gruplarından biri de evcil hayvan ürünleri oldu. Evcil hayvan sahipleri mama, oyuncak, bakım ürünleri, kum gibi birçok evcil hayvan ürününü internet üzerinden sipariş vermeyi tercih ediyor. Özellikle mama ve kum gibi ürünler toplu veya büyük paket alımlarında daha uygun fiyat seçeneği sunduğu için internetten alışverişler daha makul çözümler sunuyor. İnternetten ne satabilirim? diyenler için çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

10. Telefon aksesuarları

telefon aksesuarlari
telefon aksesuarlari

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın büyük bir bölümünde elimizden düşmüyor ve bu nedenle de bu cihazlar için sürekli olarak farklı aksesuarlara gerek duyuyoruz. Akıllı telefon kılıfları, şarj aletleri, ekran koruma kılıfları, kulaklıklar, bluetooth kulaklık bu aksesuarlar arasında başı çeken internetten satılacak ürünler arasında yer alıyor. İnternetten ne satabilirim? diyenler güzel bir üründür.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünleri nerede satabilirim?

İnternet üzerinde ürün satmanın en çok tercih edilen yolu kuşkusuz “B2C” (Business to Costomer) olarak adlandırılan pazaryeri siteleridir. GittiGidiyor, N11, Trendyol, HepsiBurada, Sahibinden bunlardan bazılarıdır.

El yapımı ürünleri nerede satabilirim?

El işi nerede satabilirim sorusuna cevap olacak en iyi 5 web sitesi
+Etsy.
+zibbet.com.
+acmoore.com.
+Zeos store.
+ebay.com.

Sosyal medya üzerinden ne satabilirim?

Instagram’da şuanda en çok satılan ürünler;

+Ayakkabı
+Elbise.
+Takı & Aksesuar.
+Cep Telefonu Kapakları
+T-Shirt.
+Çeşitli Kozmetik Ürünleri.
+Organik ve Yöresel Ürünler.

Sonuç

İnternetten ne satabilirim? sorusuna yanıt olarak yukarıda birçok bilgi verildi. Bunun haricinde ek olarak satacağınız ürünlerde aramanız gereken bir diğer husus ise güncellik. Bazı ürünler çabuk söner bazıları ise devamlılığını sürdürür. Mesela dönen stres çarkları bir zamanlar çok tutuldu. Satışını yapanlarda iyi para kazandı. Fakat şuan o kadar da popüler değil. Bunun yerine güncelliğini kaybetmeyecek devamlı ihtiyaç duyulacak ürünlere girişmeniz uzun vadeli bir kazanca sahip olmanızı sağlayacaktır.

Son Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021

Yorum Ekle