İnstagram Takipçi Arttırmanın ve Keşfete Düşmenin 10 Mükemmel Yolu

0

Instagram takipçi artırma yolları, instagram Takipçilerini Arttırmanın 10 Mükemmel Yolu başlıklı bu yazımızda instagram takipçilerini artırmak isteyenlere yönelik olarak bazı ipuçlarından söz edeceğiz. Tabii ki bu yazımızda instagram takipçi hilesi, instagram takipçi kazanma hileleri gibi hileli yöntemlerden bahsetmeyeceğiz. Yalnız bu yazımızda her yerde bulabileceğiniz basit bilgiler yer almıyor. Özellikle sayfanın altlarına doğru ilerlediğinizde güzel ve işe yarar bazı püf noktaları göreceksiniz. Hadi bakalım kolay gelsin 🙂

Instagram’da takipçi arttırmanın yolları arasında faydalanılan bir çok metod bulunmaktadır. Günümüzde birçok kişi milyonlarca kişinin yer aldığı sosyal medya hesapları üzerinden para kazanmaya çalışmaktadır. Hal böyle olunca birçok kişi de açmış olduğu kişisel hesabı üzerinden takipçi sayısını artırarak daha fazla kitleye hitap etmeye çalışmaktadır. Bundan dolayıdır ki, pek çok kişi bu kitleyi nasıl artırabileceği konusunda çeşitli araştırmalarda bulunmaktadır. Sizler de Instagram üzerinden takipçilerinizin sayısını artırmayı planlıyorsanız, vereceğimiz önerilerden faydalanabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Instagram Takipçi Arttırmanın 10 Yolu Nedir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Instagram Takipçi Arttırmanın Yolları

Instagram Takipçi Arttırmanın 10 Yolu sizlerin hızlı bir şekilde kitlesinin artmasına yardımcı olacak etkenler göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Sizlerde vereceğimiz önerilere dikkat ederek takipçi sayınızı artırabilir ve daha fazla kitleye hitap edebilirsiniz. Hemen sizlere Instagram takipçi artmasını sağlayacak faktörler ile ilgili listemizi sunalım.

 1. #Hashtag Kullanın!
 2. Hedef Kilenizi Belirleyin!
 3. Filtre Kullanmayın!
 4. İlgi Çekici İçerikler Hazırlayın!
 5. Fotoğraflarınızı Kolaj Yapın!
 6. Etkileşime geçin!
 7. Soru Sorun!
 8. Akılda Kalıcı İsim Belirleyin!
 9. Düzenli Paylaşım Yapın!
 10. Reklam Vermekten Kaçınmayın!

Dikkat: instagram üzerinden doğal bir şekilde takipçi artırmak istiyorsanız düzenli olarak reklam ve içerik hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Bunu sağlamanız hem sizlere doğal bir takipçi kaynağı sunacak hem de daha fazla kitleye ulaşabilmenizi kolaylaştıracaktır.

Instagram’da Takipçi Nasıl Artırılır?

Instagram’da Takipçi Nasıl Artırılır? Sorusuna verilebilecek birçok cevap bulunmaktadır. Hileden uzak doğal yollar ile takip sayınızı artırmak istiyorsanız azimli bir şekilde çalışmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra takipçi sayınızın artmasında belirli hususlara özen göstermeniz gerekmektedir. Bunları başlıklar halinde sizlerle paylaşalım.

1- #Hashtag Kullanın!

#Hashtag kullanmanız içeriğinizin yazılma oranının artmasını sağlayan en önemli unsurdur. İçeriğiniz ne kadar çok kişiye ulaşırsa bu da takipçi sayınızı doğrudan artmasını sağlayacaktır. Günümüzde pek çok içeriğin çeşitli hashtagler kullanılarak paylaşıldığını bilmekteyiz. Sizler için en çok tercih edilen hashtagleri listeledik.

 • #love
 • #instagood
 • #photooftheday
 • #fashion
 • #beautiful
 • #happy
 • #cute
 • #tbt

2- Hedef Kilenizi Belirleyin!

Hedef kitle belirlemek ve buna göre paylaşım yapmak takipçi sayınızın artmasını sağlayacak en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Belirli başlı hedef kitlelerine baktığımızda karşımıza çıkanlar şunlardır; yerel yönetimler, fikir liderleri, kamu yönetimi, siyasal partiler, sivil toplum örgütleri (sendika, vakıf, dernek) uluslararası örgütler ve medya. Ancak sizlerin oluşturacağı hedef kitle yaş aralığı ve hesabınızın sunmuş olduğu hizmete göre değişim göstermektedir. Örnek vermek gerekirse yemek tarifi paylaşırken 16 – 24 yaş aralığı bir kadın kitleye hitap edecek düzeyde içerik paylaşımı yapmalı ve hedef kitlenizi belirlemelisiniz.

Öneri:

Sosyal medya hesabınız doğrudan bir kitleye çağrışım yapıyorsa belirli sayfalar üzerinde reklam vermeniz sizlerin takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. Bunun için akılda kalıcı ve özgün içerikler üzerinden reklam vermeyi ihmal etmeyin.

3- Filtre Kullanmayın!

Filtre kullanmayın çünkü İnstagram üzerinden sunulan içeriklerin arasında ön plana çıkanların filtre kullanılmayan içerikler olduğu bilinmektedir. Özgün ancak filtresiz içerikler her daim daha ön planda olacaktır. Özellikle doğa fotoğraflarının filtre kullanılmaksızın paylaşımları esnasında birçok kişiye etkileşim sağladığını söyleyebiliriz.

İpucu:

Filtresiz ön plana çıkan içerikler arasında; doğa resimleri, hayvan resimleri ve günlük yaşamın oldukça etkili olduğunu dile getirebiliriz. Oluşturacağınız bu fotoğrafları hashtagler ile birlikte paylaşmanız daha çok etkileşim almanızı sağlayacaktır.

4- İlgi Çekici İçerikler Hazırlayın!

İlgi çekici içerikler keşfete düşme oranında oldukça yüksektir. Hazır edeceğiniz ilgi çekici içeriklerin keşfete düşmesi aynı zamanda yüksek bir erişim imkânı sunarak sizlerin takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. Günümüzde tam olarak özgün içerik paylaşımı yapan çok az hesabın olduğunu ancak çok fazla takipçiye sahip olduklarını söyleyebiliriz.

İpucu:

Çeşitli platformlar aracılığı ile kendinize aylık olarak bir içerik planlaması yapabilir ve konunuz ile alakalı olarak birçok alana link verebilirsiniz. Bu sizlerin daha ön plana çıkmasını ve etkileşim almanızı kolaylaştıracaktır.

5- Fotoğraflarınızı Kolaj Yapın!

Fotoğrafların kolaj yapılması sizlerin birden fazla içerik sunmuş olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu durum ise takipçilerinizin daha fazla fotoğrafınızı ziyaret etmesini ve etkileşimde olmasını sağlayacaktır. Bundan dolayı paylaşacağınız içeriklerin kolaj olmasına oldukça özen göstermelisiniz.

Öneri:

Fotoğraf kolajı oluştururken içeriklerinizin ilgi çekici bir şekilde sunulması, oluşturacağınız diğer fotoğraflarınızın da çok fazla etkileşim almasını sağlayacaktır. Eğer bunu tam anlamıyla yapabilirseniz takipçi sayınızın hızlı bir şekilde yükseldiğini görebilirsiniz.

Instagram’a Nasıl Takipçi Atılır?

instagram’a takipçi atmak için; öncelikle hesabınızın herkese açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Hashtag kullanımının bu aşamada oldukça önemli olduğunu belirtebiliriz. Bunun yanı sıra dikkat çekici resimler paylaşabilir ve çekilişler düzenleyebilirsiniz. Ayrıca etkileşim sağlayabileceğiniz hedef kitlesine yönelmeniz gerekmektedir.  Hileli yollardan uzak durarak doğal takipçi kazanmanız daima sizlerin avantajına olacaktır.

Instagram’da Takipçi Kasmak Ne Demek?

Instagram’da takipçi kasmak, paylaşımların daha çok kişi tarafından görülmesi ve etkileşim sağlanması adına takipçi sayısının artmasına yönelik söylenen bir kavramdır. Takipçi kasmak, takipçi arttırmak ve takipçi çoğaltmak kavramlarının temelinde kişilerin etkileşimde bulunduğu kişi sayısını çoğaltmanın geldiğini söyleyebilmek mümkündür.

Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma İçin Neler Yapılmalıdır?

Sosyal ağlarda takipçi artırma yapmak için öncelikle sürekli olarak güncelliğinizi sağlamanız gerekmektedir. Oluşturacağınız kaliteli içerik ya da görsellerin kullanıcılar ile etkileşim sağlayacak konular arasından seçilmesi gerekmektedir. Yapılan yorum, beğeni ve paylaşım sizlerin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Bundan dolayı özellikle içerik kalitesine önem vermeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Instagram’da Büyümek İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram üzerinden büyümek için yapmanız gerekenlere dair sizlere bilgi vermiştik. Bunun yanı sıra Instagram hesabınızı farklı sosyal medya platformu üzerinden destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda sponsor reklamlar sağlayarak sizlere daha fazla kişinin ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak büyük Instagram sayfalarının belirli gruplar üzerinde katılım gösterdiğini ve bu gruplar dahilinde daha fazla kitleye ulaştığını söyleyebiliriz.

Takipçi Artırmak İçin Neler Yapılabilir?

Takipçi artırmak için; doğru hashtag kullanımı, özgün içerikler ve düzenli paylaşım her zaman önemlidir. Doğal yollardan takipçi kazanmak için bu hususlara özellikle dikkat etmeniz gerektiğini söyleyelim. Aynı zamanda yapılan yorumlara ve gönderilen mesajlara dönüş sağlamanızda etkileşim içerisinde olmanız açısından önemlidir.

İnstagram Keşfet Nasıl Düşürülür?

İnstagram keşfete düşmek, takipçi sayınızı artırmanız için oldukça önemlidir. Keşfete düşmek için belirli bir takipçi ve beğeni sayısına ulaşmanız sizler için yeterlidir. Ancak içeriğinizin özgün ve takipçinin doğal olması gerekmektedir. Takipçi miktarı gerçek olmayan hesapların keşfete yer almadığını söyleyebiliriz.

İnstagram Takipçi Arttırma

İnstagram takipçi arttırma ile ilgili olarak sizlere kısa ve öz bir şekilde neler yapabileceğinizi anlattık. Günümüzde pek çok kişi yasal olmayan sahte takipçiler ile birlikte abone sayısını artırmaktadır. Vermiş olduğumuz önerileri istikrarlı bir şekilde yerine getirmeniz sizlerin doğal bir şekilde takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. Ayrıca sizler de takipçi sayısının nasıl artacağına ilişkin olarak düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2023

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.