Instagram Bildirim Gelmiyor Sorununun Çözümü, Instagram Bildirim Açma

0

Instagram bildirimleri gelmiyor bildirim sorunu nasıl çözülür? diye soruyorsanız tam aradığınız yere geldiniz. Lütfen burada durunuz 🙂 Bu sayfada instagram bildirim gelmiyor sorununu birlikte çözeceğiz. Yani çözmeye çalışacağız 🙂 Şaka şaka, her türlü sorun itinayla çözülür efem 🙂 Instagram bildirimleri gelmiyorsa doğru sayfadasınız, okumaya devam 🙂

Sosyal mecraların gün geçtikçe daha da gelişmiş ve sosyalliği içerisinde barındıran bir ağ olması, beraberinde pek çok farklı bileşeni de getirmiştir. Özellikle Instagram; son  dönemlerin en sıklıkla kullanılan ve keyif alınan uygulamalarının başındadır. Uygulama içerisinde pek çok farklı işlev bulunmaktadır. Sadece fotoğraf ve video paylaşmadan çok daha fazlasının yapılıyor olduğu Instagram, hemen her sektörden insanın içerisinde bulunduğu bir platform halindedir.

Instagram içerisinde dilediğiniz gibi fotoğraf ve video paylaşabilir, bu video ve fotoğraflara reklam verebilir ve aynı zamanda reels videoları, IG TV videoları ile de etkileşim noktasında yüksek bir fayda elde edebilirsiniz. Bununla birlikte sevdiğiniz hesapların, bildirimlerini açabilir ve herhangi bir paylaşım yapıldığında anında haberiniz olabilir. Kendi hesabınızla alakalı gelen tüm bildirimleri de ekranınızdan görebilmektesiniz.

Bazen Instagram bildirimleri, ekranınızda görünmeyebilir ya da bu tarzda bir problem olabilir. Bu noktada çözüm de aslında oldukça kolaydır. Birkaç küçük ayar değişikliğiyle hallolabilecek bir problemdir. Bu ayarların doğru bir şekilde yapılması ve kaydedilmesi gerekmektedir.

Instagram Bildirim Neden Gelmez?

Instagram bildirimleri son dönemlerde oldukça iş kolaylaştıran bir ölçüde seyretmektedir. Bazen Instagram bildirimleri ekrana düşmeyebilir. Bu noktada sorunun farklı sebepleri olabilir. Yani Instagram bildirimleri Instagram içerisinde bulunan ayarlardan dolayı ekranınızda düşmeyebilir. Aynı zamanda Instagram bildirimleri telefonunuzun ayarlar kısmında bulunan bildirimler bölümünden dolayı seçeneğine tıkladığınız bir seçenekten dolayı ekranınıza düşmeyebilir.

Bu yüzden sorunun öncelikle nedenini belirlemelisiniz. Sonrasında çözümüne odaklanmalısınız. Genel olarak bildirimleriniz ya da direkt olarak Instagram bildirimleriniz kapalıysa ya da Instagram’da herhangi bir hesaptan bildirim alıyorsanız ve bu hesabın bildirimlerini kapatırsanız bu problemle karşılaşabilirsiniz. Burada yapmanız gereken şey Instagram üzerinden takip ettiğiniz ve bildirimlerini açtığınız kişinin sayfasına giderek bildirimleri yeniden açmanızdır.

Instagram bildirimleri gelmeme sebeplerinden bir tanesi de ön belleğin aşırı dolu olması olabilir. Ayarlar kısmında üst kısımda bulunan üç adet uzun çizgi simgesine tıklamalısınız. Sonrasında karşınıza ayarlar kısmını içeren bir seçenekler bütünü çıkacaktır. Bu Seçenekler içerisinden bildirimler seçeneğine tıklayabilirsiniz. Burada yeni açılmış olan ekrana ulaşırsınız. Bu yeni ekran içerisinde açılacak olan bildirimler kısmından aktif hale getirme işlemini sağlayabilirsiniz.

Oldukça kısa bir işlem olan Instagram bildirim gelmiyor sorunun çözümü bu şekilde tamamlanacaktır.

Instagram Bildirim Gelmiyor Çözümü

Instagram bildirim gelmiyor problemi ile karşılaştıysanız ve bunun çözümünü arıyorsanız aslında birkaç yöntem etkili olacaktır. Bu yöntemler sizlere doğrudan çözüme kavuşturacak ve istediğiniz ölçüde probleminizin çözümünü sağlayacaktır.

Instagram’da pek çok problem ve pek çok sorun kaynağı olarak farklı bileşenler içerebilir. Genelde bir sorunlar Instagram tekelinde çözülebilecekken bazen telefon ayarlarından kaynaklı olan sorunlar da bulunmaktadır. Çözüm noktasında özellikle ayarlar kısmında bir değişiklik yapmak yeterli olabilecektir. Sorunlar bazen farklı sebeplerden kaynaklı da olabilir. Bu sorunların çözümü de yine sebebi doğrultusuyla hallolacaktır.

  • İnstagram bildirim gelmiyor sorununun çözümü olarak öncelikle ayarlara girip bildirim seçeneğinin aktif olduğundan emin olunuz.
  • Ayrıca cep telefonunuzda instagram uygulamasına gereken izinlerin verildiğine emin olunuz. Özellikle de instagram uygulamasına bildirim gönderme izni verdiğinizden emin olunuz. Siz instagram bildirimlerini kendi telefonunuzun ayarlar kısmından kapatırsanız, instagra uygulaması içindeki ayarlardan bildirimleri açsanız bile instagramdan bildirim gelmeyecektir.

Iphone Instagram Bildirim Gelmiyor

Telefonunuz ister iphone olsun ister android olsun, instagram bildirimleri gelmiyorsa yukarı verdiğimiz yöntemler işinize yarayabilir.

Bildirimler insanları olaylarla alakalı gelişmeleri de doğrudan sunan seçeneklerdir. Bir bildirim sayesinde dilediğiniz uygulamanın sizlere haber vermesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerin en meşhur uygulamalarından olan Instagram üzerinden de bildirimleri açarak hem kendi profiliniz hem de farklı profillerle alakalı detaylara da oradan ulaşabilirsiniz. Bildirimler oldukça önemli kavramlardır. Herhangi birinden gelen mesajı, yeni birinin paylaştığı fotoğrafı ya da sizin fotoğrafınıza gelen bir yorum veya beğeniyi doğrudan görebilirsiniz. İletişim noktasında büyük bir fayda sağlamakla birlikte pek çok şeyden haberiniz olması için doğru bir şekilde konumlandırılması yapılmıştır.

Bildirimler bu bağlamda oldukça sık kullanılmaktadır. Sadece Instagram üzerinde değil artık telefon uygulamalarının hayatımızın her alanına dahil olmasıyla birlikte pek çok alanda da bu bildirimler önemli yer tutmaktadır. Herhangi bir banka bildirimi, WhatsApp bildirimi ya da mail bildirimi oldukça bilgilendirici nitelikte olmakla birlikte hızlı haberleşme noktasında belirleyicidir.

Xiaomi Instagram bildirim gelmiyor

Telefonunuz ister iphone olsun ister android olsun, instagram bildirimleri gelmiyorsa yukarı verdiğimiz yöntemler işinize yarayabilir. Ancak son dönemlerde en fazla kullanılan uygulamalardan olan Instagram’ın bildirimleri sıklıkla merak edilmektedir. Özellikle bildirimlerin gelmemesi durumunda arama butonlarında çok fazla bu soru yazılmaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz gibi Instagram’da bildirimlerin gelmemesinin farklı sebepleri olabilir.

Instagram’da açık durumda bıraktığınız bir bildirim sonrasında kapanmış olabilir. Bu bildirimin kapandığı anda dikkatinizi çekmesi ile bildirimi geri açmanız daha kolay olacaktır. Bazen de donanımsal sebeplerden dolayı bildirimler kapanabilir. Bu noktada bildirimlerin ayarlanması ve geri açılması için ayarlar sekmesine muhakkak tıklanmalıdır. Ayarlar sekmesinde yer alan bildirimler kısmından, bildirimler kısmında yer alan Instagram kısmından sorunun çözümüne ilişkin bir çalışma yapabilirsiniz.

Özellikle Instagram sorunlar ve çözümlerle doğrudan ile ilgilenen platformlar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden bir problemle karşılaştığınızda muhakkak çözümünü Instagram tekelinde bulabilirsiniz. Oldukça yaygın bir kullanıma ulaşan Instagram önceleri sadece fotoğrafların paylaşıldığı bir platformken şimdi başlı başına bir iş sektörü haline gelmiştir. Bu yüzden kullanım alanı olarak oldukça yüksek seviyelere erişmiş ve tüm dünyadaki insanların global bir çerçevede aynı yerde bulunmalarını sağlamıştır.

Bu yönüyle oldukça kapsayıcı olan Instagram hemen herkesin gün içerisinde en çok zaman geçirdiği yerler arasında bulunmaktadır. Bu yüzden Instagram’da karşılaşılan herhangi bir problem de daha yoğun bir şekilde herkes tarafından konuşulmaktadır. Ancak sorunların yanında çözümler de aynı hızla kullanıcılarla doğrudan Instagram tarafından buluşmaktadır. Etkili ve yetkili çözümleri ile Instagram bildirim gelmemesi problemine de çözüm sağlamaktadır.

Instagram Bildirim Gelmiyor Hatasının Diğer Çözüm Yolları

Instagram bildirim gelmiyor sorununun bir başka çözüm yolu da telefonu yeniden başlatmaktır. Telefonu yeniden başlatın, tekrar deneyin, yine sorun çözülmezse instagram hesabınızdan çıkış yapın. Tekrar giriş yapın. Sorunun çözülüp çözülmediğini denetleyin.

Eğer yine çözülmezse, instagramdan bildirim gelmiyor sorunun çözümü için;

  1. Instagram hesabınızdan çıkış yapın.
  2. Instagram uygulamasını kaldırın, uygulama yöneticisinden instagram verilerini silin, instagram ile ilgili olarak hafızada depolanan verileri silin.
  3. Instagram uygulamasının en güncel versiyonunu uygulama mağazasından indirip tekrar kurun.
  4. Bildirim gelip gelmediğini denetleyin.

Instagram bildirim gelmiyor hatasının nasıl çözüleceğine ilişkin bazı çözüm önerileri sunduğumuz bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Son Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2023

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.