Fito Krem Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

0

Fito krem ne işe yarar? Ne için kullanılır? kapsamlı bir şekilde detayları öğrenin. Cildinizdeki lekeleri gidermek aynı zamanda sivilce gibi sorunları ortadan kaldırılmak için krem arayanların sık sık karşısına çıkan Fito krem, son zamanların en çok tercih edilen ürünü oldu. Fito krem prospektüs arayan arkadaşlar da bu yazımdan istifade edeceklerdir. Bu yazımda fito krem neye yarar, fito krem ne için kullanılır, fito krem neye iyi gelir gibi bir çok sorunun cevabına yer verdim.

Dermatoloji cilt ilaçlar grubunda yer alan Fito kremin 40 gramlık tüpte sunulan beyaz yumuşak bir kremdir. Fito krem doku ve organlardaki yaraları onaran ve ciltteki bakterilere karşı savaşan bir ilaçtır. Birçok insanın günlük hayatta karşılaştığı ufak tefek cilt sorunlarının geneline etki etmektedir. Ancak doktorunuza danışmadan kullanmamanızı da tavsiye ederiz.

Fito Krem Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

fito krem ne ise yarar
fito krem ne ise yarar

Özellikle erken yaşta oluşan sivilce lekeleri ilerleyen zamanlarda kalıcı hale gelebiliyor. Ayrıca kalıcı cilt lekeleri dışında, cilt hasarları cilt çatlakları, çeşitli deri hasarları dönem dönem kadınların korkulu rüyası. Peki cilt problemlerine kalıcı çözüm arayanların tercih ettiği fito krem ne işe yarar?

Cildinizi tamamen yenileyerek her türlü cilt rahatsızlığına çatlaklara, kızarıklara, yanıklara ve sivilce lekelerine iyi gelir. Birkaç kullanımdan sonra dahi etkisini göstermeye başlayan fito krem fiyatı ve eczanelerde kolay bulunabilirliği ile de fiyat performans açısından oldukça etkileyici.

Fito krem kullananlar pahalı yüz kremlerine tonlarca para vermektense fito 50 mg krem ürününü tercih ederek kısa sürede fayda sağlıklarını söylemekteler.

#İlginizi Çekebilir: Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

Cilt bakım ve dermatologların tavsiye ettiği fito krem prospektüsüne baktığımızda etken maddesi triticum vulgare yani buğday ekstresi olduğunu görüyoruz. Bu da cildi yenilemede çok etkili olduğu anlamına geliyor.

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

fito-krem-faydalari-nelerdir
fito krem faydalari nelerdir
 • Sivilceleri yok eder
 • Sivilce lekelerini geçirir
 • Ciltteki kızarıklara iyi gelir
 • Yüzde oluşan kızarıkları yok eder
 • Cilt dokusunu yeniler
 • Yanıklara iyi gelir
 • Deride oluşan çatlakları giderir
 • Egzama ve sedef hastalıklarına iyi gelir
 • Karın bölgesinde oluşan çatlakları yok eder
 • Meme ucu çatlaklarını azaltır
 • Sünnet yaralarını iyileştirir
 • Dudak çatlaklarına iyi gelir
 • Uçukları tedavi eder
 • Epilasyon ve lazer sonrası kızarıkları iyileştirir

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

fito krem nasil kullanilir
fito krem nasil kullanilir

Doktorunuz bu kremi nasıl reçete etdiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun dediklerine uyunuz. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril suyla yıkayın. Fito kremi bir spatül yardımı ile (başka uygun bir alet kullanabilirsiniz) yara bölgesine sürün.

Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gazlı bez ile kapatınız. Kapattığınız gazlı bezin üzerine ilacı sıvayın. Böylece uygulamanın yumuşaklığı korunmuş olacaktır.

Daha sonra yeniden krem sürmeniz gerekiyorsa, kremi sürmeden önce yaralı bölgede bir önlem alarak stil su ile yıkanmalıdır. Fito tamamen suda çözünme özelliğine sahiptir.

Günde en az 2 kez olguların önem derecesine, yayımlarına ve durumuna göre hafifce masaj yaparak uygulanır.

Fito krem hekim önerdiği takdirde antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.

Fito kremi ağzınız ve gözünüz ile temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkamalısınız.

Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.

Tedavi sırasında ciltte tahrişe sebep olabilecek sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

fito krem yan etkileri
fito krem yan etkileri

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamız önerilmez.

Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerjiniz varsa fitoyu kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Bazı rahatsızlıklarda bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız veya hastalığınız var ise ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.

Fito krem mantar ve virüsten meydana gelen cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir. Fitoyu kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse derhal doktorunuza bildiriniz.

İlacın kullanımını durdurup doktor gözetiminde uygun ilaç tedavisine başlanmalıdır. Fito kremi dudak kurumasında ve dudak çatlaklarında kullanabilirsiniz.

Fito kremi gebelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışmadan kullanmayınız.Fito kremin kullanımı ile oluşabilecek olası yan etkiler ilacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen yüzde ve dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Fito Krem Fiyatı Ne Kadar?

Fito krem fiyatı yaklaşık olarak 19,33 TL olarak eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca fito kremi kullanmadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol ediniz.

Fito Krem Kullananlar Ne Dedi?

fito krem

Fito krem kullananlar yara ve yanıklarda oldukça etkili bir içeriğe sahip olduğu için kullanıcıları tarafından da tecrübeleri aşağıdaki içerikte aktarılmıştır. İşte gelen yorumlar;

Salih diyor ki: Bu ilacı cildimde oluşan alerjik kaşıntılar için kullandım. Çok kısa bir süre içinde sonuç aldım. Ayrıca içeriğindeki nemlendirme özelliği ile tenimin yumuşacık olduğunu hissettim.

Fatma diyor ki: Cildim de sık sık çıkan akneler nedeni ile doktorum bu ürünü tavsiye etti. Bugüne kadar pek çok krem denemiş olduğum için bu kremde işe yaramaz diye düşünmüştüm. Ancak fito kremi kullandıktan birkaç gün sonra akne izlerim de belirgin bir değişme oldu. Doktor kontrolünde hala kullanmaya devam ediyorum.

Perihan anlatıyor: Küçük bir ev kazası sonucunda ayağımı yaktım. Hemen doktora giderek tedavi edilmesini sağladım. Ancak yanık ayağımda iz bırakacak derecedeydi. Doktorum reçete ederek kullanım şekli konusunda da beni bilgilendirdi. Düzenli olarak ve doz ayarına da dikkat ederek düzenli kullandım. Şu anda ayağımda her hangi bir iz kalmadı. Gerçekten hem içeriği hem de hoş kokusu ile çok özel bir krem olduğunu düşünüyorum.

Son Güncelleme Tarihi: 9 Eylül 2023

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.