En İyi Ortopedik Yatak Markaları (2020)

En iyi yatak markasını belirlemek için bir araştırma yaptım. En iyi ortopedik yatak seçimi sağlığınız ve bel ağrılarınız için son derece önemlidir. En iyi yatak markasını belirlemeden önce kullanıcı yorumları ve değerlendirmeler göz önünde bulundurulmalıdır. Yatak seçiminde bu tür etkenler pişman olmamak için son derece elzemdir.

Tek / çift kişilik yatak tercihinize, boyunuza, kilonuza, uyku pozisyonunuza (yüzüstü, yan, sırt üstü), terleme durumunuza, ağrı durumunuza (omuz, bel boyun, sırt/omurga) ve yatak sertliği seçiminize (yumuşak, orta – sert ve sert) göre almanız gereken yatak modeli değişmektedir.

Gününüzün yarısı uyuyarak geçer. Bu sebeple yatak seçimi vücut sağlığınız ve sırtınızın ağrımaması için önemlidir. Ben sizin için en iyi yatak modellerini araştırıp, taradım. Aşağıda en iyi yatak sıralamasını inceleyip yatak markaları hakkında fikir edinebilirsiniz.

En İyi Yatak Markası Hangisi? Ortopedik Yatak Modelleri

1- Yatsan

doğru yatak nasıl seçilir?

Yaşam kalitenizi arttırmak için önce uyku kalitenizi arttırmanız gerekir. Bunun içinse her şeyden önce yatağınızı değiştirmeniz gerekiyor olabilir. Acaba ihtiyacınız olan hangisi? Visco yatak mı yoksa lateks yatak mı? Ortopedik yatak mı tercih edersiniz? Yoksa çift kişilik yatak mı tercih ediyorsunuz? Çünkü Yatsan yatakları farklı uyuma alışkanlıklarına hitap edebilmek için tek kişilik yatak ya da çift kişilik yatak modellerini farklı vücut tiplerine ve uyku pozisyonlarına uyum sağlayacak şekilde üretilir.

Yatsan yatakları kullanıcılar tarafından tam puan almış bir markadır. En iyi yatak markalarından biri olan Yatsan çeşitli özelliklerle satışa sunulur. Örneğin Talalay Lateks yatak içinde bakteri üremesini engeller. Kauçuk ağacından üretilen bu doğal malzeme, yatak içerisinde hava dolaşımını sağlayıp sıcaklığı dengeleyerek sağlıklı bir uyku ortamı sağlar.

Yatakta kullanılan pamuk ise dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Nemi dengeleme özelliği sayesinde vücut ısısını ayarlar. Terlemeyi azaltarak uyku kalitenizi artırır, zinde uyanmanıza yardımcı olur.

Yatak Çeşitleri

  • Yaylı Yataklar
  • Visco Yataklar
  • Lateks Yataklar
  • Çok Amaçlı Yataklar
  • Bebek Yatakları

2- Yataş

en iyi yatak markası yataş

Rahat ve hijyenik bir uykunun insan sağlığında ne kadar büyük önemi olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu yüzden üretim aşamasında en iyi yatağı üretmek için hijyene de büyük önem vermek gerekiyor. Çift kişilik yatak veya tek kişilik yatak fark etmeksizin ürünü değerli kılan özelliklerin başında rahatlık ile birlikte hijyen de yer alıyor. Yataş Bedding, teknolojisini hem rahatlığı sağlamak için hem de uzun yıllar sürecek hijyenik bir deneyim için kullanıyor.

Yeni sezon ürünlerinden olan Dream Box Roll Pack gibi modellerde fermuarlı ve çıkarılabilir kılıflar bulunuyor. Bu sayede yatak kılıfları düzenli olarak yıkanabiliyor. Fresh Sense gibi modellerde bulunan Fresche teknolojisi de ürünlerin kolayca temizlenmesini sağlayan teknolojiler arasında öne çıkıyor. Yatak modelleri içinde farklı teknolojilere sahip birçok hijyenik ürün seçeneği yer alıyor.

Vücut tipinize göre modellerini ve ihtiyacınıza göre boyutlarını belirleyeceğiniz modeller, rahat bir uyku için evinize geliyor. Kendinize uygun ürünü bulmak için Smart Match programını kullanabilirsiniz. En uygun yatağı satın almak için Yataş Bedding koleksiyonunda yer alan tüm modellere göz atabilirsiniz.

3- Dartistebedding

Dartistebedding yatak

1990 yılından bu yana, yılların tecrübesi ve bir çok ülkede ki başarı hikayesi ile uyku sektöründe lider kuruluş olmayı başaran
D-artistebedding kalite ve müşteri odaklı ürünlerinde teknoloji ile konforu birinci önceliği olarak benimsemiştir. Kalite ve rahatlıktan ödün vermeden, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırarak uyku endüstrisinde lider marka olmanın gururunu yaşamaktadır.

Müşteri isteklerini önemli ölçüde karşılamak için öncelikli hedefi olan “Kaliteli Uyku ve Kaliteli Yaşam” felsefesi sloganı ve ölçüsü olmuştur. Uluslararası vizyonda 60’aşkın ülkeye ihracatı ile uyku sektöründe üst sıralara çıkmış olan D-artistebedding, doğal olarak ürettiği yatakları sayesinde güvenilir ve dünyanın tercih ettiği bir marka olmuştur.

4- Bambi Yatak

bambi yatak

Bambi yatak modellerinde aradığınız konfor ve huzuru bulacaksınız. Yoğun ve tempolu bir günün ardından ya da spordan sonra evinize gelip ayakkabı, çanta ve üzerinizdeki tüm yüklerden kurtulup rahat bir uyku hayal ediyorsanız Bambi yatak sizin için en doğru seçim olacaktır.

Bambi online yatak mağazasından tek kişilik yatak, çift kişilik yatak, tek kişilik baza, iki kişilik baza ve tek ve çift kişilik yatak ve baza başlığı çeşitlerinden size en iyi ve en uygununu detaylıca inceleyip seçebilirsiniz.

5- Visco Love

Visco Love yatak

Ural Medikal 1996 yılında visko elastik yatak – yastık ve medikal malzeme imalatı üzerine kurulmuş, sektöründe Türkiye’nin ilk kalıp üretim yapan yatak – yastık firmasıdır. İç piyasada Medikal sektör ile başlayan üretim hayatına yurtdışından gelen talepler ile ihracat da eklenmiştir. Bu gelişme sonrası iç piyasadan mobilya sektörünün talepleri yatak ve yastık talepleri karşılanmaya başlamıştır. 2008 yılından itibaren Visko Love markası ile gelişim iç piyasada hızlanmıştır. Kısa bir sürede toplam 150 showroom, 250 satış noktası olarak Türkiye’de yayılmıştır. İhracat ise başta Avrupa olmak üzere 40’ın üstünde ülkede devam etmektedir.

Ürün gamında visko alanında birçok yeniliğe imza atmış olan Ural Medikal Türkiye’nin ilk Visko Yatağı üreticisi olmanın yanı sıra, Türkiye’nin ilk ve tek jel yastık – yatak ve Türkiye’nin ilk Yıkanabilir Visko Yastık – Yatak üreticidir. Ayrıca, Türkiye’nin İlk Roll – Packing sistemli yatak paketleme uygulayıcısı ve Türkiye’nin halen tek kalıp sistemli özel visko yatak imalatçısı ve kalıp yastık üretim çeşitliliğinde dünyada 1 numaradır. Ural Medikal, Ar-Ge ve üretimi ile sektöründe ve konusunda öncülüğünü korumaya devam etmektedir.

Size göre en iyi yatak hangisi? Bu soruyu kime sorarsanız farklı bir yanıt alırsınız. Ancak Visco Love yatak modelleri konforu sayesinde birçok kişi tarafından en rahat yatak modelleri arasında yerini almayı başarmıştır.

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

en iyi yatak markasi
en iyi yatak markasi

Doğru yatağı seçmeniz için vücudunuz neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Seçenekleri dizmeden önce neye ihtiyacınız olduğunu bulun. Unutmayın herkesin yapısı farklıdır, birinin konforu diğerinin işkencesi olabilir.

  • Eğer yaylanan bir yatak istiyorsanız, yaylı yataklar alışık olduğumuz bir yaylanma hissi verir. Yay sistemleri hangi teknolojinin kullanıldığına ve yay sayısına göre değişiklik gösterir. Tellerden oluşan yay sistemi ile birbirinden ayrı olarak hareket edebilen ve torba yaylardan oluşan yay sistemi ile gelişmiş teknoloji kaynağı ile üretilen yaylı yatak modellerini deneyebilirsiniz.
  • Sert bir yatak isteyenlerdenseniz, visco yatağın kalınlığı vücudun yatay pozisyonda ne kadar derine gömüleceğini gösterir. Ama lateks yataklar itici bir etki sağlayarak bedeni destekler. Ayrıca farklı yay sistemleri ile desteklenen sertlik derecesi yüksek olan modeller tercih edilebilir.
  • Kaldırma kuvveti isteyenlerdenseniz, Lateks yataklar visco yataklarla benzerlik gösterir ama yaylanma hissi verir. Doğal lateks kullanılan yataklar hipoalerjenik özellik taşımakla birlikte küf ve toz akarlarına karşı güçlüdür.
  • Bütçenizi belirlemeyi unutmayın; Herkesin bütçesi en iyi ve son model yataklara yeterli gelmeyebilir ancak piyasada uygun fiyata ve kaliteli ürünler de mevcut. Bütçeniz kısıtlı ise kampanya ve indirimleri takip etmeyi unutmayın. Her gün kullanacağınız yatağın dayanıklı olmasının yanında sağlığınıza faydalı olmasını istersiniz ama bunun maliyeti de kalitesine göre artmaktadır. Ancak şunu unutmamanız gerek, hayatınızın üçte birini yatakta geçiriyorsunuz ve vücudunuz için doğru yatağı bulduğunuzda ödeyeceğiniz bedel kesinlikle buna değecektir, çünkü siz ve uykunuz paradan daha önemlisiniz.
  • Alışverişe başlamadan önce hazırlığınızı yapın: Yatağınızı almadan önce bireysel ihtiyaçlarınıza uygun yatak boyutuna ve tipine karar verdikten sonra seçenekleri araştırın. En son nerede iyi bir uyku çektiğinizi düşünün. Arkadaşınızın evinde mi? Veya bir otelde mi? Hatırlamaya çalışın. Hangi yatak tipinin vücudunuza uygun ve bireysel ihtiyaçlarınızla uyumlu olduğunu öğrenin.

En İyi Yatak Markası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

en iyi yatak modelleri
en iyi yatak modelleri

En iyi yatak markaları hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu soruların cevapları sayesinde fikir sahibi olabilir ve yatak alırken doğru karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir: Piyasadaki En İyi Bebek Arabası Modelleri (2020)

Hilton hangi yatağı kullanıyor?

Dünya çapında Hilton Otellerinin tercih ettiği Serta Majesty yatak ile artık siz de otel konforunu evinize taşıyabilirsiniz.

En kaliteli yatak hangi marka?

Bambi. Bambi yatak markası da aynı yataş gibi en iyi yatak markaları arasında yer almaktadır. Özellikle visco yatak modeli arayışında olanlar için ve bebek yatağı modelleri arayanlar için en iyi yatak firmaları arasında gösterilebilir.

Türkiye’de en iyi yatak hangisi?

Tempur yatak, yatsan firmasının bir markası olup kesinlikle Türkiye’nin en iyi yatak markaları arasında yer alır. Tempur yatakların en büyük özelliği, yatak kişinin vücut yapısına göre şekil alması ve sertliğini kendisinin ayarlıyor olmasıdır.

Visco Yatak ne demek?

Visco yataklar soft sünger ve üzerine yerleştirilen Visco katmanından oluşur. … Visco, dokunduğumuzda ya da yattığımızda vücudumuzun şeklini alan süngerin ismidir. Visco Elastic malzeme vücudunuzun ağırlığı ve sıcaklığı ile beraber yatağa yaptığınız basınç sonrasında yumuşar ve vücudunuzun şeklini alır.

Mira coil ne demek?

Bonnell, tellerle birbirine bağlı yaylardan oluşan klasik bir yay sistemi. Yeni yataklarda çok daha karmaşık ve ileri yay teknolojileri kullanılıyor. ABD’de çok kullanılan kesintisiz, tek parça yay sistemi Mira Coil, vücut ağırlığını dengeli biçimde dağıtıyor.

Paket Yaylı Yatak nedir?

Yatağın ana dolgu malzemesini yaydan oluşan, vücuda destek ve yatağa esneklik sağlamak için çelik yay mekanizması kullanılan yataklar yaylı veya paket yaylı yatak olarak adlandırılır. Yaylı yataklarda, yaylar arasına deformasyonu engellemek için konan destek süngerleri arttırıldıkça yatağın sertliği artar.

Herkül yay sistemi ne demek?

Herkül yay sistemi, bonel yay sisteminin daha kalın tel ile üretilmiş halidir. Geriye kalan tüm özellikleri bonel yay sistemi ile aynıdır. Daha kalın tel ile üretildiği için ürünün sertliği daha fazla, esnekliği ise daha azdır. Herkül yay sistemi, sert yatak sevenler için idealdir.

En iyi yatak nasıl anlaşılır?

Yatak ölçüleri muhakkak kişinin boyundan en az 20 cm uzun olmalı ve yatak genişliği kişi için en az 95 cm olmalıdır. Yatak çok sert veya çok yumuşak olmamalıdır. Orta sertlikte yatak seçilmelidir. Marka güvenilirliği ve garanti süreside göz önünde bulundurulmalıdır.

Yatak alırken nelere dikkat etmek gerekir?

-Doğru Yatak Ölçüsü
-Doğal İçerik.
-İdeal Sertlik Tercih Edin.
-Belirli Aralıklar ile Yatağınızı Yenileyin.

Full ortopedik yatak ne demek?

Tam ortopedik yatak sünger dolgu malzemesinin daha sert bir yapıya sahip olduğu yatak türüdür. Genelde ortopedik yatak tercihinde ilk sıralarda yer alır. Sertliği sayesinde omurga ve boyun bölgelerine tam olarak destek vererek doğru uyku pozisyonun alınmasına yardımcı olmaktadır.

Tempur yatak ne demek?

TEMPUR malzeme iç içe geçmiş gözeneklerden oluşan karmaşık bir ağ yapısına sahip olduğu için arasında hava sıkışmaz. Hareket eden bedenin yatağa uyguladığı basınçtan doğan enerjiyi emer emmez orijinal haline geri döner. Böylece çiftler yatakta dönüp dursalar bile, birbirini rahatsız etmeden uyumaya devam edebilirler.

Hybrid yatak nedir?

Yatak denilince aklımıza yay, visco, latex, sünger gibi bir çok materyal gelir. Hybrid Yataklar bu malzemeleri bir arada sunarak alışa gelmişin dışında bir şekilde ileri teknoloji makinelerin kullanımıyla birlikte aynı yatak içerisinde toplanırlar.

Bambu yatak ne demek?

Bamboo yatak pamuklu kumaşı sayesinde sağlıklıdır. Bamboo ağacının liflerinden yapılan kumaşı doğal bir anitbakteriyeldir. Bambu doğal yapısı ıle dayanıklı nefes almaya elverişli ve rahattır.selüloz ıçeren liften yeniden oluşturularak bambu hamurundan temin edilen bambu elyafı doğal bir antibakteriyeldir.

Pedli yatak ne demek?

Yatak pedi ya da uyku pedi; daha sağlıklı uyku için kullanılan lateks, visco ve kuştüyü sünger malzemelerin ped haline getirilmesi ile oluşan bir çeşit şiltedir. Yatak pedi mevcut yatağınızın üzerine konularak kullanılır. Sağlıklı uyku için uzmaların tavsiyesi olan bu malzemeler; visco, lateks ve kuştüyü süngerdir.

Bir yatağın ömrü ne kadardır?

Yatak maksimum 10 yıl kullanılır! Araştırmalara göre iyi kullanılıp her ay en az bir kere ters yüz edilen bir yatağın ömrü maksimum 10 yıldır.

Visco yatak iyi mi?

Visco yataklar, rahat ve konforlu bir uyku için tasarlanmışlardır. Visco sünger sayesinde yoğunluk, elastik, esneklik ve boyut bakımından birbirinden farklı birkaç varyasyonu sahip olabilmektedir. Ayrıca bu yatak üzerinde uyumanın bel ve sırt ağrılarına iyi gelen tarafı da bulunmaktadır.

Sizce en iyi yatak hangisi?

en iyi yatak hangisi
en iyi yatak hangisi

Yukarıda 5 adet yatak markası listeledim. En iyi yatak markasını belirlemek oldukça zor çünkü kilo, boy ve benzeri faktörler bulunmaktadır. Listelediğim yataklar arasında tercih ettiğiniz ve kullandığınız yatak modellerini aşağıda bulunan yorum alanından belirtip yatak alacaklara tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Cevap bırakın