En İyi Vantilatör Markaları: Tavsiye 10 Vantilatör Markası

1

En iyi vantilatör markalarını tercih etmek maliyet, ergonomi ve soğutma açısından önemlidir. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları arttı. Sıcak havalarda evde oturmak daha da zor bir hal aldı. Piyasada çok satılan popüler vantilatörler arasından seçtiğimiz cihazlarla, en iyi vantilatör yazısı hazırladım.

Ürünleri, teknik detayları ve kullanıcı yorumları ile birlikte detaylıca inceledim. Hangi vantilatör alınmalı konusunda uzun bir rehber oluşturdum. Bu rehberimde, en iyi vantilatör hangisidir? sorusuna yanıt ararken bir yandan da vantilatör seçerken dikkat edilmesi gereken teknik özellikleri listeledim. Ayrıca sağlığımız açısından doğru vantilatör kullanımı nasıl olmalı konusunda da bilgiler aktardım.

Bildiğiniz üzere döviz kurlarının artmasıyla birlikte klima başta olmak üzere soğutucu cihazların fiyatları da epey arttı. Klima fiyatlarının yüksek olması nedeniyle herkes evine klima taktıramıyor, dolayısıyla benim gibi düşük bütçeli ve orta bütçeli insanlar yaz sıcaklarını vantilatör gibi nispeten daha ucuz cihazlarla geçiştirmek için fiyat araştırmalarına başladı.

Aşağıdaki listede birçok vantilatör markasını ve modellerini sizler için inceleyip yazdım. Bu listede basit ve üfleme dışında bir fonksiyonu olmayan en ucuz modeller de var, biraz daha serinletme kabiliyeti gelişmiş, buharlı modeller de var. Ben kendi bütçemin elverdiği ölçüde bir vantilatör satın aldım. Sizler de aşağıdaki listeyi inceleyerek hangi vantiratörü alacağınıza kolaylıkla karar verebilirsiniz.

En İyi ve En Ucuz Vantilatör Markaları

1. Rowenta VU4110 Essential

en iyi vantilatör markalari rowenta
en iyi vantilatör markalari rowenta

Vantilatör alacak kişiler, serinletici gücü kadar ürünün harcadığı enerjiye de dikkat etmelidir. Rowenta VU4110 Essential, oldukça ekonomik çalışmakta olup faturaya minimum ölçüde etki etmeye çalışmaktadır. 3 farklı enerji seviyesi bulunan bu ürün, 900 TL’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır. Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

2. Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör

1
en iyi vantilatör markalari raks

Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör PRA-1539686-4978 ürün Trendyol tarafından satışa sunulmuştur. Ürünün tüm özellikleri, ürün incelemelerini ve gerçek kullanıcı yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • 40 cm Pervane Çapı. 3 PP Şeffaf Pervane. 16 inch Izgara
 • 50 Watt Yüksek Performans Bakır Sarım Motor
 • 3 Hız Seçeneği. Sessiz Çalışan Motor.
 • 2 yöne salınım
 • 132 Cm Ayarlanabilir Yükseklik
 • Aşırı Isınmaya Karşı Koruma

Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

3. Ufo Atsfı-01 Iyonizerli Vantilatör

ufo atsfi 01 vantilator
ufo atsfi 01 vantilator

Sisleme (buhar üfleme) ve iyon özelliği sayesinde sıradan bir serinlikten çok daha fazlasına ihtiyaç duyan kullanıcılar için bu ürünü önerebiliriz.

 • Güçlü akım – 100 watt motoru sayesinde çalıştırıldığı alanda oldukça güçlü bir hava akımı sağlıyor.
 • Sessiz çalışma – Ürün diğer ürünlere göre daha sessiz çalışıyor; ayrıca ekstra bir uyku modu da bulunuyor.
 • Geniş etki alanı – 7 metre uzaklığa kadar serinlik sağlayabiliyor.
 • Kademeli hız ayarı – 3 kademeli hız ayarı ile tam ihtiyacınız olan serinliği ayarlamanıza imkan veriyor.
 • Şık tasarım – Siyah ağırlıklı şık ve modern tasarımıyla, bulunduğu yere ayrı bir hava katıyor.
 • Uzaktan kumanda ile kontrol – Kullanım kolaylığı sağlıyor; vantilatörü açmak, kapatmak, hızını değiştirmek için kullanabiliyorsunuz.
 • Zamanlayıcı – Vantilatörünüzü belirli bir zamana ayarlayabilir, dışarıdan geldiğinizde sizin için evi çoktan serinletmiş olmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik, cihazı geceleri sürekli açık bırakmak istemediğinizde de oldukça işinize yarayacaktır.
 • Negatif iyon teknolojisi – Negatif iyonlar soluduğumuz havayı temizler ve daha sağlıklı bir solunum yapmamıza olanak tanır. Bu özellik astım/alerji semptomlarını ortadan kaldırmaya ve solunum yolu problemlerini önlemeye yardımcı olur.
 • LED gösterge – Ekranı sayesinde ihtiyacınız olan durum bilgisini anlık olarak görebilirsiniz.
 • Kolay taşıma – Tekerlekli yapısı sayesinde odadan odaya kolayca taşıyabilirsiniz.
 • Farklı modlar – 3 kademeli nemlendirici ve yine 3 kademeli üfleme modu sayesinde günün her saati ve her türlü sıcaklık seviyesi için ihtiyacınız olan modu ayarlayabilirsiniz.

Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

4. Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör

2
Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör

Bulunduğu alanı serinletmek için basit bir vantilatör arayan kullanıcılara bu ürünü tavsiye ederiz.

 • Kademeli hız ayarı – 3 farklı hız ayarı ile ihtiyacınız olan serinliği ayarlayabiliyorsunuz.
 • Küçük ve basit tasarım – 145 cm uzunluğundaki ürün, fazla yer kaplamıyor.
 • Lamba – Aydınlatması sayesinde karanlık ortamlarda da rahatça kullanılabiliyor.
 • Zamanlayıcı – Sürekli cihazı ayarlamakla uğraşmak yerine zamanlayıcı ile daha pratik bir kullanım sağlayabiliyorsunuz.
 • Basit kullanım – Cihazı, üzerinde yer alan kontrol alanında basitçe ayarlayabiliyorsunuz.
 • Az elektrik tüketimi – 45 watt motoru sayesinde bu cihaz fazla elektrik tüketmiyor.

Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

5. Fakir Vantilatör

fakir vc 20 s ayakli vantilator
fakir vc 20 s ayakli vantilator

Özellikle küçük ofisler ve evler/odalar için fazla enerji tüketimi yapmadan serinlik sağlayacak bir cihaz arayanlar, bu ürünü tercih edebilir.

 • 360 derece dönüş – Kendi ekseni etrafında 360 derece dönebilmesi sayesinde çalıştırıldığı alanda bütünsel bir serinlik sağlıyor.
 • Termal teknoloji – Termal teknolojisi sayesinde çalıştığı ortamdaki canlıları algılıyor ve yalnızca onların bulunduğu alana doğru serinlik verebiliyor.
 • Minimal tasarım – Şık ve yer kaplamayan tasarımı sayesinde hem bulunduğu ortamda hoş gözüküyor hem de depolama sorunu yaratmıyor.
 • Enerji dostu – Güçlü bir motora sahip olmasıyla birlikte sahip olduğu teknoloji sayesinde elektrik faturalarına yük bindirmiyor.
 • Uzaktan kumanda – Ürünü yerinizden ayrılmadan hızlı bir şekilde kontrol etmenize imkan veriyor.
 • Akıllı algılama – Odanın sıcaklık seviyesini algılayıp, hızını buna göre ayarlayabiliyor.
 • Zamanlayıcı – Dilediğiniz zaman için cihazınızı kurabiliyorsunuz.
 • Kademeli modlar – İhtiyacınıza göre ayarlayabileceğiniz 3 farklı güç ve 4 farklı rüzgar modu bulunuyor.

Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

6. Airking Blow Sineksavarlı Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör

Airking Blow

Rahatlatan serin buhar fonksiyonu, nemlendirme fonksiyonu gibi akıllı özellikleri bulunuyor. 1.5 litrelik su haznesi ile serinletici bir hava yakalayabilirsiniz. Sineksavar özelliği ile yaz günlerinin en sinir bozucu sorunlarından biri olan sinekleri uzaklaştırmak mümkün. Hava temizliği ve ferah bir ortam için negatif iyon özelliği var.

Ayrıca normal, naturel ve sleep olmak üzere üç farklı kademesi bulunuyor. Aşırı ısınmaya karşı emniyet sayesinde güvenilir kullanım. Cihaz üzerinden veya kızılötesi kumanda ile kontrol edilebilir. Dokuz saate kadar zamanlayıcısı var ayrıca otomatik kapanma özelliğine sahip. Dijital ekran LED ve estetik tasarımı ile evinize çok yakışacaktır. Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

7. Beko AC 6030

Beko AC 6030

Beko kalitesine güvenenleri şaşırtmayacak ürünlerden biri. Uzaktan kumandalı iyonizer hava soğutucu ile serinliğin keyfini sürebilirsiniz. Geleneksel tip vantilatörlere oranla çok daha başarılı. Sesi rahatsız edici seviyede değil. Çok yönlü tekerlekler ve hafifliği sayesinde istediğiniz her yere taşıyabilirsiniz. 8 litre su tankı ve buz aküleri bulunuyor.

Çok soğuk su ile birlikte oda daha kısa sürede daha fazla serinliyor. On beş saate kadar zamanlama ve üç farklı kademe de ürünün dikkat çeken özelliklerinden. LED ekran, şık tasarım ve uzaktan kumanda gibi çok fonksiyonlu özellikleri bulunuyor. Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

8. Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü

Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü

Eviniz için bir tavan vantilatörü arıyorsanız bu ürün iyi bir tercih olacaktır. Dekoratif ve şık görünümün yanısıra serinletme seviyesi iyi düzeyde. Çift yönlü motoru bulunuyor. Tavana kolayca monte edilebilir. Ayrıca üç farklı kademesi ile istediğiniz serinliği ayarlayabilirsiniz. Son kademede sesi biraz fazla ancak diğer kademelerde oldukça sessiz. Piyasada en fazla tercih edilen tavan vantilatörü olduğunu söyleyebiliriz. Parasını hak eden ürünlerden biri. Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

9. Flavel Flv 1690

Flavel Flv 1690

26 hız ayarı ve beş farklı modu bulunan Flavel yeni nesil vantilatörlerden. Uzaktan kumanda ile yön değiştirme, açma kapama veya hız ayarlarını yapabilirsiniz. Dijital gösterge bulunuyor. Ürünün dikkat çeken diğer bir özelliği ise çok sessiz çalışması.

#Mutlaka Okuyun: En İyi Klima Markaları Sıralaması

Orta segment vantilatörlere kıyasla sesi asla rahatsız etmiyor. Ayaklı olması nedeniyle istediğiniz yer yere taşıyabilirsiniz. Ürünün ortalama ağırlığı 10 kg. Yeni nesil DC motoru sayesinde güçlü bir esinti ve sessiz çalışma imkanı sağlıyor. Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

10. Altus Al 16 A

Altus Al 16 A

50 W gücünde olmasına rağmen serinlik seviyesi tatmin edici düzeyde. Pembe tuşlarıyla dikkat çeken ürün iki saate kadar zamanlanabiliyor. Ayrıca sağa ve sola otomatik salınım özelliği bulunuyor. 135 cm yüksekliğe kadar ayarlanabilme özelliğine sahip.

Kullanıcıların en fazla beğendiği özelliklerden biri ise ağır olması. Plastik olmasına rağmen yüksek kademede dahi sallanmıyor. Vantilatör başlığı manuel olarak yukarı – aşağı ayarlanabilir. Kullanışlı ve uygun fiyatlı ürünler arasında yer alıyor. Bu hususlardan en iyi vantilatör markaları arasında yer almaktadır.

Kaliteli Bir Vantilatörde Neler Olmalı?

 • Vantilatör Çeşitleri: Ayaklı, duvar tipi, buharlı vb. çeşitler arasında iyi bir tercih yapmak önemlidir. Ayaklı vantilatörler her yere taşınabilir. Duvar tipi vantilatörler ise geniş bir alanı serinletmek için iyi bir alternatiftir.
 • Güvenlik: Evde küçük çocuğunuz varsa veya evcil hayvan besliyorsanız güvenlik en önemli konudur. Fan ızgarası bıçaklara ulaşmayı engelleyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır.
 • Kolay Temizlenebilirlik: Kolay temizlenen bir vantilatör her zaman işinizi kolaylaştırır. Aksi takdirde vantilatörün içi toz ve tüylerle dolabilir. Bu durum kötü bir görüntü oluştururken verimi düşürür.
 • Güvenilir Marka: Vantilatörde yaşanabilecek herhangi bir arızada sorunun hemen çözüleceğini bilmeniz gerekir. Bu yüzden bilindik ve güvenilir markaların garantili ürünlerini seçin.

Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2022

INTERNATIONAL

1 yorum
 1. Değerli ziyaretçim, digital pazarlama uzmanı olarak, sitemde sizlerden gelen talepler doğrultusunda içerkler oluşturuyorum. Bir çok ürünü ve hizmeti sizlerden gelen istekler üzerine inceledim ve inceleme yazıları yazdım. Yazılarımın bir çoğu kendi alanında bugüne kadar hazırlanmış en büyük rehber niteliğinde yazılardır. Sizlerin de özel bir konuda inceleme talebiniz varsa lütfen yorum alanından bana iletiniz. Taleplerinize dönüş yapmaya çalışacağım.
 2. avatar of handan
  handan diyor

  Buharlı modeller iyi oluyor ya klima gibi serinletiyo walla tavsiye ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.