En İyi Hosting Firmaları: %60’a Varan İndirim Kodu

En İyi Hosting Firmaları: %60’a Varan İndirim Kodu
Gönderi Tarihi: 04.02.2024

En iyi hosting firmaları ile çalışma yapmak blog ve web sitenizin gidişatı ve sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Blog açmak ve site kurmak için benim tavsiye ettiğim web hosting firmalarının haricinde en ucuz hosting firmalarından en kalitelisine kadar size detaylı bir liste hazırladım. Bu listede Türkiye’nin en iyi hosting firmaları yer alıyor.

Yerli hosting firmaları ile rahat bir şekilde internet sitenizi oluşturabiliyorsunuz. En iyi wordpress hosting firmalarına da bu listede yer verdim.

Ucuz web Hosting, site kurmak için almanız gereken bir barındırma hizmetidir. Hangi Türk hosting firmalarından hizmet almanız gerektiğine dair aşağıda detaylı bilgilere yer verdim.

Aşağıda sıraladığım ucuz web hosting firmalarından hangisini seçerseniz seçin kesinlikle memnun kalacaksınız. Destek, hız, kalite, fiyat konusunda gerçekten benimde severek ve isteyerek çalışacağım firmalardır.

Kendimin kullanmayacağı hiç bir tavsiyede bulunmuyorum. Bende aşağıda yer verdiğim listede bulunan Turhost firmasını kullanıyorum.

En İyi Hosting Firmalarını İnceleyin:

1. Turhost

en iyi hosting firmasi turhost
en iyi hosting firmasi turhost

2004’ten bu yana hizmet vermektedir. Hosting, domain, SSL, sunucu, eposta, canlı yayın ve lisans hizmetleri vermektedir.

Turhost hız performansının nedeni muhtemelen sunucularının Türkiye’de olmasıdır. Sunucularında kesinlikle masaüstü bilgisayar bulunmadığını sitelerinde belirtmektedirler.

Tüm sunucular hosting hizmeti vermek adına bir araya toplanmış çeşitli ekipmanlardan oluşmaktadır. Türkiye’deki blog sitelerinin %50’sinden fazlası Turhost ile çalışmaktadır.

Turhost Lisans hizmetleri olarak cPanel, Plesk ve LiteSpeed lisans hizmetleri vermektedir. Yine SSL hizmeti olarak da çeşitli markaların ürünleriyle hizmet etmektedir. Bu markalar Comodo, GlobalSign, Alpha’dır. Ayrıca Ev SSL hizmeti de vermektedir.

WordPress hosting almayı düşünenler ve sağlam bir firma ile yoluna devam etmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Yıllardır müşteri bazlı oldukça memnuniyet verici çalışma stilleri mevcuttur.

Turhost’un hosting fiyatları bütçenize göre değişiklik gösterir. Ufak siteler için ucuz hosting hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun sebebi çok kaliteli hizmet vermesi olarak gösteriliyor. En iyi hosting firması sıralamasında birinci sırada yer alıyor.


2. Güzel Hosting

en iyi hosting firmalari guzelhosting
en iyi hosting firmalari guzelhosting

En iyi hosting firmaları listemde ikinci sırada Güzelhosting firmasına yer veriyorum. Oldukça kaliteli, ucuz ve hızlı bir hizmet sunuyorlar.

Bizzat kendimde tüm web sitelerimde Güzelhosting firmasını tercih ediyorum. Yaklaşık olarak 3 yıldır bu firmayla çalışıyorum ve herhangi bir problem yaşamadım.

Hem maliyet hem de kalite açısından gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir hosting firmasıdır. Yüksek performanslı kurumsal hosting, e-ticaret, bulut sunucu gibi hizmetleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

7/24 uzman teknik destek ekipleriyle kendi işlerinin olmayan konularda bile size yardımcı oluyorlar. Müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan diyebilirim.

Bu firmayı tercih ettiğinizde yeni üyelerine özel Güzel hosting indirim kodu sağlıyorlar. Siteyi aşağıdaki bağlantıdan ziyaret ederek kampanya koduna ulaşabilirsiniz.


3. Odeaweb

en iyi hosting firmalari odeaweb
en iyi hosting firmalari odeaweb

Fiyat performans açısından Odeaweb firması güzel bir atılım yaparak piyasada yerini aldı. Özellikle sunduğu hızlı ve kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan biri diyebilirim.

Domain, wordpress hosting, SSL, Reseller Hosting, Sunucu gibi başlıca hizmetleri bulunuyor.

İzmir, İstanbul ve Denizli’de yer alan veri merkezlerinden hizmet veriyorlar. Webmaster forumlarında kullanıcı memnuniyeti bakımından oldukça puan toplayan bir firmadır.

Verdiği hizmete nazaran kesinlikle fiyatları oldukça uygundur. Benim tercih edeceğim firmalardan biridir.


4. Hostinger

web hosting firmasi hostinger
web hosting firmasi hostinger

Hostinger çok uzun süredir piyasada yerini koruyor. Çok kolay kullanışlı paneli ile aradığınız her işlem tek sayfada bulunuyor. Performans açısından çok yüksek hızlar ile basit siteler 1 saniye altında açılıyor.

Hostinger destek ekibi 7/24 çalışıyor ve sorularınızı profesyonel bir şekilde cevaplandırıyor.

Yeni başlayanların bile gönül rahatlığıyla seçebileceği kolay kullanımı olan Hostinger, uzun soluklu işleriniz için indirimli fiyatları ile size yüksek performans sağlıyor. Özellikle 1 yıldan uzun süreli alımlarda ortalamanın altındaki fiyatları ile Hostinger kullanıcıları cezbediyor.

Hostinger, hosting sektörünün Starbucks’ı gibidir. Şu anda dünyanın dört bir yanında 30 milyon kadar müşteriye hizmet sunan dev bir şirkettir. Paylaşımlı, bulut ve VPS çözümleri sunmaktadır. Ayrıca dört kıtada veri merkezleri bulunuyor.

Hostinger sektörün en iyi destek hizmetlerinden birini sunuyor. Destek temsilcilerine 7/24 canlı sohbet üzerinden erişebiliyorsunuz ve birkaç kez onlarla görüştükten sonra gerçekten hızlı, etkili ve profesyonel olduklarını söyleyebilirim. En iyi hosting firması sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor.


5. Cenuta

en iyi hosting firmalari cenuta
en iyi hosting firmalari cenuta

2020 yılında %100 Türk sermayesi ile Izmir’de kurulmuştur. Cenuta Telekomünikasyon A.Ş. alan adı, hosting, sunucu, veri merkezi çözümleri gibi dallarda hizmet sağlamaktadır.

Cenuta Telekomünikasyon A.Ş. sürekli AR-GE çalışmaları yürütmekte ve AR-GE çalışmaları ile yarının teknolojilerini bugünden kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Güler yüzlü ekipleri ile beraber 7/24 sizlerin yanında olmak ve destek vermek için sürekli çalışıyor ve kendilerini geliştiriyorlar.

Cenuta Telekomünikasyon A.Ş. tamamen şeffaf bir şekilde yönetim anlayışına sahip. En uygun fiyata en kaliteli hizmeti sağlamak adına sürekli çalışmalar yapmakta ve yeni nesil sunucularla hizmet sağlamaktadır.


6. Godaddy Hosting

İnternet’i bir süredir kullanıyorsanız, muhtemelen GoDaddy’yi duymuşsunuzdur. Bu, alan adı kaydıyla en tanınmış markalardan biridir. Ancak GoDaddy artık yalnızca alan adı kaydı hizmeti sunmakla kalmıyor, internet siteleri ile ilgili birçok farklı konularda sağlayıcı olarak çalışıyor.

Godaddy Hosting hizmetinde nasıl bir firma olduğunu, firma ilgili internet üzerindeki tüm paylaşımların bir derlemesini bu yazımda bulabilirsiniz. Özellikle 2 yıllık godaddy tecrübemden de yazıda bahsedeceğim.

Godaddy hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra paketleri ve godaddy hosting özelliklerini inceleyeceğiz.Godaddy nasıl, Godaddy hosting nasıl, godaddy hosting alırsam yanılır mıyım gibi kafanıza takılan sorulara umarım yazımda cevap bulabilirsiniz.

Godaddy domain konusunda Dünya’nın tartışılmasız en iyi hosting firmasıdır. Bu hizmet kalitesini hosting sektörüne de taşımışlardır. Özellikle yaptıkları kampanyalar ile Dünya’daki en iyi hosting firmaları arasına girmişlerdir.


7. Veridyen

2016 yılının Şubat ayında %100 Türk sermayesi ile İzmir Bayraklı’da kurulmuştur. Veridyen Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. internet servis sağlayıcılığı ve telekomünikasyon alanında 2005 yılından günümüze dayanan engin tecrübesi ve enerjisi yönetilmekte olan bir şirkettir. Firma şeffaf, üst düzey hizmet kalitesi ve kesin çözüm temellerine dayanarak web hosting, alan adı kaydı, bulut sistemleri, sanal ve fiziksel sunucu ve güvenlik sertifikası satışı konusunda kurumsal ve bireysel hizmetler sunmaktadır.

Veridyen daima altyapı ekipmanlarında dünya çapında kendini kanıtlamış firmalarla çalışmaktadır. Tüm sunucuları ve sunucu ekipmanları SuperMicro, Dell ve Samsung markalarından oluşmakta olup tamamı gerçek rackmount sunuculardır. Kesinlikle desktop (masaüstü) bilgisayar bulunmamaktadır. Network ekipmanlarında ise Huawei ve Cisco tercih etmektedir. Tüm bu gelişmiş ve yedekli altyapı müşterilerine kesintisiz ve yüksek uptime oranlı hizmet vermesini sağlamaktadır.

Talep edildiği taktirde 7 gün koşulsuz para iade garantisi sunuyor. Ayrıca 7 gün 24 saat teknik destek garantisi vermektedirler.


8. IHS

1999 yılından beri veri merkezi ve bulut bilişim servisleri sağlayan IHS. 2007 Yılında ICANN tarafından akredite (IANA 1091) edilerek alan adı sektöründeki global internet devlerinin arasında yerini almıştır. 2008 yılı Şubat ayında ODTÜ Nic TR Alan adı yönetimi tarafından da resmen akredite edilen IHS, Nic.TR onaylı kayıt operatörü statüsü kazanmış, Nic.TR onaylı kayıt operatörü olarak alan adı tahsis hizmetleri vermeye başlamıştır.

100.000’den fazla bireysel müşterisinin yanı sıra, İş Bankası, Yapı Kredi, Halk Bank, Akbank, Garanti Bankası, TEB, Finansbank , Deniz Bank, Koç Holding, Yıldız Holding, Sabancı Holding gibi binlerce kurumsal müşteriye hizmet sağlayan IHS, 2009 Yılında başlattığı Sistem Entegrasyon servisleriyle, Bilişim Güvenliği alanında bir çok başarı hikayesine imza atmıştır.

 • ISO 20000:2005 2010 Yılında Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Süreçlerini Standardize etmiş ve sertifikalandırmıştır.
 • ISO 27001:2005 , 2009 Yılında sağladığı Çağrı Merkezi, Bilişim ve Saha hizmetleri için Bilgi Güvenliği Yönetimi Standartlarını Sertifikalandırmıştır.
 • 2009 Yılında bilişim ve altyapı hizmetlerini uluslararası bir kalite yönetim standardına oturtan IHS, TS EN ISO- 9001:2008 şartlarını sağlayarak hizmet kalitesini sertifikalandırmıştır.
 • IHS 2007 Yılı itibarı ile Ripe NCC üye kuruluşlar arasına girmiş ve kendi IP kaynaklarını yöneterek daha esnek ve etkin bir ağ operasyon altyapısı kurmuştur.
 • 2007 Yılında ICANN ve 2008 Yılında NIC.TR tarafından akredite edilen IHS, 200.000 i aşkın alan adı portföyü, 100.000 kullanıcısı ile dünyadaki en büyük 100 Alan Adı Kayıt Otoritesi içinde yer almaktadır.

9. Alastyr

Bireysel ve kurumsal internet çözümlerini, genç, dinamik ve yenilikçi kadrosu ile müşterilerinin hizmetine sunuyor. 2002 yılında İzmir’de kurulan firma uzun yıllar Smyrna Telekom adıyla verdiği hizmetlerini Nisan 2012 itibariyle Alastyr Telekom adı altında sağlamaya devam etmektedir.

Destek talepleri operatörleri tarafından düzenli bir şekilde kontrol edilmektedir. Mevcut yapda mesai saatleri içerisinde müşterilere dönüş süresi 5 ile 30 dakika arasındadır.

Ayrıca alan adı ve sunucu hizmetleri hariç tüm hizmetlerinde 15 gün koşulsuz para iade garantisi sağlıyor.


10. Vargonen

2000 yılında kurulan Vargonen, hizmete başladığı günden bu yana uluslararası iş deneyimini, sektörün en iyileri ile yaptığı iş ortaklıkları ve büyük ölçekli altyapı yatırımları ile birleştirerek, yüksek performanslı bir altyapıyı erişilebilir maliyetlerle dünyada birçok noktada sunmaktadır.

Firma olarak öncelikli amacı, müşterilere en güncel teknolojiyi kullanarak gerekli altyapı hizmetini sağlamak ve sorunsuz iş süreçleri sayesinde müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktır. Dünya üzerinde coğrafi bir şekilde dağıtılmış durumda olan 8 ayrı veri merkezinden, kullanıcılarına kesintisiz teknoloji hizmeti sunan marka, acil durum senaryoları çerçevesinde yürüttüğü başarılı kriz yönetimi ile müşteri ilişkilerinde destek ve çözümü birleştirmeyi ilke edinmiştir.

Türkiye’nin açık ara en iyi cloud servislerini sağlayan Vargonen, ciddi bir mali yatırım gücüne sahip olmanın ve ülkemizde henüz kullanılmamış yeni nesil ekipmanlarla hizmet sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Firma 2010 yılı itibariyle Amsterdam merkezli Vargonen B.V. operasyonunu devreye alarak, Türkiye ile beraber, Hollanda, Almanya, İngiltere, ABD ve Uzak Doğu’dan müşterilerine de hizmet vermeye başlamıştır.


11. Natro

Natro, Türkiye’de hosting firmaların arasında öncülerden bir tanesi. Domain, hosting, eposta, sunucu, SSL hizmetleri ile kesintisiz müşteri desteğini birleştiren Natro en iyi müşteri memnuniyetini sağlamış durumda. En azından benim testlerim sonucunda gördüğüm bu. Çok kaliteli bir destek anlayışları var. Destek ve fiyat ikilisi için bu hostingi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Şirketin en sevdiğimiz özelliklerinden biri de harika kullanışlı yönetim paneli. Kullanıcıyı tabiri caizse kendine çekiyor. Fiyatlar zaten $0.99’dan başlıyor. Ki bu fiyatlar Türkiye için gayet uygun. Bu fiyatlarla bu hosting sağlayıcısından hizmet aldım ve memnun kaldım.

Natro Türkiye’deki diğer hosting şirketlerinden farklı olarak marka tescil hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler dahilinde marka tescil belgesi düzenleme, marka yenileme, adres değişikliği, kurum kararlarına itiraz, nevi/unvan değişikliği, devir/kısmi devir, bülten yayınına itiraz, koruma süresi sona eren marka yenileme, miras yoluyla intikal, uluslararası marka bildirimi, marka tescil belgesi suret düzenleme, lisans ve kayıt yenileme, birleşme, marka savunma, marka rehin işlemi gibi hizmetler dahildir.


En İyi Hosting Firması Nasıl Belirleniyor?

ucuz hosting
ucuz hosting

1. Uptime (Çalışma Süresi): Bir web sitesinin sunucu herhangi bir teknik hata veya elektrik kesintisi, doğal afet vb. gibi diğer sebeplerden dolayı bozulması, kısa süre duraksaması, ara ara kesinti yaşatması veya çalışmayı engelleyecek derece yavaşlık sonucu sunucu ip adresine ulaşılamaması gibi sorunlar haricinde kalan, sitenin yayın yaptığı zaman dilimini içeren süreye çalışma süresi ve daha teknik ismi, daha doğrusu İngilizce ismi ile uptime diyoruz.

2. Sayfa yüklenme süresi: Sitelerin sayfa yüklenme sürelerinin 2-3 saniye altında olması arama motorlarından bir nevi artı puan almalarına neden olmaktadır. Dolayısıyla site ne kadar hızlı açılıyorsa SEO açısından o kadar olumlu etki edeceği anlamına gelmektedir.

Hız açısından en yüksek performans gösteren hosting sağlayıcısı 0.8 saniye ile Hostinger olmuştur.

3. Fiyatlandırma: Özellikle işini yeni internete taşıyacak olan kullanıcılar için fazla miktarlarda para ödemek ve hosting almak pek cazip gelmemektedir.

Genel olarak Türkiye’de hizmet veren hosting şirketlerinin fiyatlarına baktığımızda ortalama fiyatların aylık 20-30 TL olduğu görülmektedir.

 • Güzelhosting: En düşük web hosting yıllık fiyatı 29,90 TL
 • Turhost: En düşük web hosting yıllık fiyatı 80,78 TL
 • Odeaweb: En düşük web hosting yıllık fiyatı 24,99 TL
 • Hostinger: En düşük web hosting yıllık fiyatı 102,00 TL
 • Cenuta: En düşük web hosting yıllık fiyatı 22,99 TL

En yüksek fiyat Hostinger firmasında bulunurken en düşük fiyat ise Cenuta firmasında bulunuyor. Bütçenize göre dilediğiniz firmayı tercih edebilirsiniz.

4. Müşteri Desteği: En iyi müşteri desteği veren firma hem hız hem açıklayıcılık hem de kibarlık açısından GüzelHosting oldu. İkinci olarak en iyi desteği veren firma olarak da Turhost’u gösterebiliriz.

5. İade: Hizmetten memnun kalmadığınızda iade süreci bulunan firmaları tercih etmeniz kalite standartları açısından önemlidir. İade sürecini en iyi yöneten firmalar arasında ise Hostinger ve Turhost bulunuyor.

6. Kullanım Kolaylığı: En iyi hosting firmalarından hizmet almak son derece önemli fakat bu firmaların kullanıcı arayüzü ve panelinin anlaşılır ve sade olması gerekir. Hizmet alan müşteriler istediği gibi tüm ayarları bir iki tıklamayla yerine getirebilmelidir.


En İyi Hosting Firması İle Çalışmanın Faydaları;

en iyi web hosting
en iyi web hosting
 • Web siteniz daha hızlı açılır.
 • Kaliteli bir web hosting size güvenlik seçenekleri sunar. Kesintisiz hizmet almış olursunuz. Böylece siteniz ikide bir kapanmaz.
 • SEO kriterlerinden birini tamamlamış olursunuz. Böylelikle Google gibi arama motorlarında üst sıralara yükselmenize etken etmiş olur.
 • Teknik anlamda bir sorun yaşamazsınız. Size sunulan kaliteli hizmet sayesinde sorunsuz bir deneyim yaşarsınız.
 • 7/24 destek hatları sayesinde bir problem yaşadığınızda anında muhatap bulabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığım maddeler web sitenizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Sorunsuz ve sıkıntısız bir hizmet arıyorsanız hiç tereddüt etmeden en iyi hosting firmaları ile çalışmayı tercih etmelisiniz.

Kurumsal hosting firmalarının her zaman desteği ve güvenilirliği ön plandadır.


Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

wordpress hosting fiyatlari
wordpress hosting fiyatlari

Hosting alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Göz önünde bulundurmanız gereken bu maddeler ileride sorun yaşamanızı engelleyecektir. En iyi hosting firmalarından alışveriş yaparken bile aşağıda sıraladığım maddelere dikkat etmelisiniz.

1. Site Taşıma Hizmetleri Her Zaman Ücretsiz Değildir

Aklınıza yatan bir hosting firmasını tercih ettiniz ve tüm düzeninizi kurdunuz diyelim. Bu firmada hoşlanmadığınız bir durum ile karşılaştığınızda başka bir firmayla çalışmak isteyebilirsiniz.

Sitenizi taşımak için bazı hosting firmaları sizden ücret talep edebilir. İşte bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü site taşıma işlemini ücretsiz yapan hosting firmaları mevcut.

Turhost ve Güzelhosting gibi firmalar sitenizi ücretsiz kendi sunucularına taşırlar.

2. Hizmet Yenileme Fiyatları Genelde Daha Yüksek Olur

Ucuz hosting hizmeti aldım derken gelecek bir sonraki ödemede şaşırtıcı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Evet maalesef bu acı bir gerçektir. Yıllık 200 TL’ye aldığınız hosting hizmeti bir sonraki yıl 500-700 TL gibi bir rakamı bulabilir.

Bu sebeple hosting firması tercih ederken aylık veya yıllık yenileme ücretlerini göz önünde bulundurmayı sakın unutmayın.


En İyi Hosting Firmaları ile İlgili S.S.S

En iyi hosting firmaları ile ilgili sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu soruların cevaplarını inceleyerek yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

WordPress için hangi hosting firması?

Birçok hosting firması wordpress hosting şeklinde paketler çıkardı. Bu paketleri kullanarak daha stabil ve hızlı wordpress siteleri oluşturabiliyorsunuz. Benim tavsiye ettiğim firma Turhosttur.

Hosting nedir?

Sitenizin 7/24 açık kalabilmesi için kullanılan barındırma hizmetidir.

SEO hosting nedir?

SEO Hosting, internette belirli bir sektörde yerini bulmak veya sabitlemek için webmasterların kullandığı hosting türüdür. Bu hostingler, farklı sınıflardaki (A,B,C,D gibi) IP’lerden oluşmaktadır. İşimize yaracak olan IP aralıkları C Class ve üzeri IP’lerdir.

Radyo hosting nedir?

Radyo hosting, web hosting gibi bir fiziksel sunucu üzerinde barınır. İnternet üzerinden canlı yayın yapmanıza yardımcı programlar ile radyo yayını yapabilirsiniz. Radyo hosting paketlerinde en önemli detaylar dinleyici limiti, trafik ve auto dj özelliğidir.

Ücretsiz hosting siteleri güvenilir mi?

Ücretsiz hosting veren siteler güvenilirdir. Sitenizi ücretsiz hosting veren firmalar aracılığıyla kurabilirsiniz. Fakat uzun soluklu bir proje için bedava hosting tarzı platformlar işinize yaramayacaktır.

WordPress hosting nedir

WordPress hosting bir WordPress sitesinin barındığı sunucunun donanımsal ve yazılımsal kaynaklarının WordPress yazılımına özel olarak optimize edilmesi için geliştirilmiş bir hosting hizmetidir.

Web hosting ile wordpress hosting farkı ne?

WordPress hosting paketlerini diğer hosting planlarından ayıran bazı özellikler aşağıdaki gibidir: Tek tıkla WordPress kurmak mümkündür. Veritabanı kurma gibi işlemlerle uğraşmazsınız. … Önbellekleme için özel yazılımlar default olarak sunucuya yüklü olduğundan, WordPress siteniz daha hızlı çalışır.

En iyi hosting firmalarını belirlerken kesinlikle işinize yarayacak kaliteli şirketleri göz önünde bulundurdum.

Müşteri memnuniyeti, kalite, fiyat ve performans açısından Türkiye’de hizmet veren en kaliteli firmaları titizlikle listeledim.


Tercihiniz Hangi Web Hosting Firması Oldu?

Yukarıda 5 adet hosting sitesi sıraladım. Bu hosting firmaları arasında arayüz, müşteri desteği ve hizmet farkları olabiliyor. Listede yer verdiğim tüm firmalar ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.

En iyi hosting firmaları listesinde 5 adet siteye yer verdim fakat bunun haricinde aynı altyapıyı kullanan bir kaç firma daha var.

Natro, Alastyr, Veridyen, Netinternet gibi firmalarda hosting hizmeti vermektedir. Fakat bu firmalar çoğu kişi tarafından yaygın olarak bilinmez. Buna bağlı olarak Godaddy hosting firması reklamlarıyla ön plana çıktı. Fakat kullanım bakımından Türk firmalarla yarışamaz.

#İlginizi Çekebilir: Dünya’nın En iyi Hosting Firmaları

Peki siz hangi firmayı tercih ettiniz? Hangi firmayla çalıştığınızı veya çalışmaya karar verdiğinizi aşağıda bulunan yorum alanından belirtebilirsiniz.

WordPress site hızlandırma, wordpress kurulum ve gereken ayarların yapılması, site kurulumu ve site adı (alan adı-domain) satın alma işlemleri ve benzeri hizmetlerim için bana iletişim menüsünden ulaşabilirsiniz.