En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye ve Yorumları (2022)

en iyi bulasik makinesi yorumlari
0

En iyi bulaşık makinesi tavsiye ve yorumları ile detaylı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. En sessiz çalışan bulaşık makinesini arayanlar, bulaşık makinesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için müthiş bir rehber hazırladım. Ankastre bulaşık makinesi gibi modellere de yer verdim. Ayrıca en ucuz bulaşık makineleri ile ilgili de bilgi sahibi olabileceksiniz. Bazı ziyaretçilerimiz e-posta gönderip en sağlam bulaşık makinesi hangisidir, bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmek gerekir, hangi marka bulaşık makinesi iyidir gibi sorular soruyordu. Ben de bu nedenle piyasadaki birçok bulaşık makinesini özellik ve fiyat olarak inceleyip sizler için en iyi bulaşık makinası adlı bu rehberi hazırladım.

Türkiye’de şuanda en çok tercih edilen en iyi bulaşık makinesi markaları arasında Altus, Vestel, Siemens, Regal, Bosch yer alıyor. Tabi bu bulaşık makinelerinin tercih edilmesinin sebepleri arasında fiyat ve kalite büyük bir rol oynuyor.

En İyi Bulaşık Makinesi Markaları

 • Arçelik
 • Bosch
 • Beko
 • Siemens
 • Vestel
 • Profilo
 • Samsung
 • Altus
 • LG
 • Miele
 • Regal
 • Seg
 • Ariston
 • Hotpoint
 • Franke
 • Hoover
 • Electrolux
 • İndesit

Bulaşık makinesi seçerken program sayısı, program özellikleri, ses seviyesi gibi birçok konuya dikkat etmek gerekmektedir. Bulaşık makinesi seçimlerinizi kullanıcı yorumlarını okuyarak daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Bulaşık makinesi servisi, bulaşık makinesi garanti süresi, ek garanti şartları gibi şartlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu şartlar makinenizin ömrünü uzatıp kullanım memnuniyetinizi artırmaktadır.

En İyi Bulaşık Makinesi Modelleri

1- Siemens SN234I00DT iQ300 A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Siemens SN234I00DT iQ300 A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Hızlı yıkama programları ile mükemmel temizlik avantajı sağlayan Siemens SN234I00DT iQ300 4 programlı bulaşık makinesi, doluyken yüksekliği ayarlanabilen Vario sepetler yardımı ile daha fazla kapasite sunuyor. Aynı zamanda katlanabilen telleriyle de daha fazla bulaşık alanına sahip olan bulaşık makinesi, özel programları ile en fazla 60 dakikada mükemmel temizlik garantisi veriyor.

2- Bosch SMS44DI00T A+ 4 Programlı Bulaşık Makinası

Bosch SMS44DI00T A+ 4 Programlı Bulaşık Makinası

Ekstra Hijyen Opsiyonu: Yıkama süresince bulaşıklar daha uzun süre yüksek sıcaklığa tabi tutularak üst düzey temizlik sağlanır. 1h 65°C programı ile bulaşıklarınız yüksek sıcaklıkta en fazla 1 saatte tertemiz olur.
Doluyken yüksekliği ayarlanabilen Vario sepetler ve katlanabilen teller sayesinde daha fazla kapasite. Elektronik çocuk kilidi yıkama sırasında çocukların makine kapağını açmasını ve program ayarlarını değiştirmesini engeller. 10 yıl garantili paslanmaz çelik taban ve iç hazne.

3- Samsung DW60M5042FS A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Samsung DW60M5042FS A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Esnek İç Mekanın yüksekliği ayarlanabilir, böylece raf tek dokunuşla 5 cm daha yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Alt rafta daha fazla alan yaratarak, uzun kaplar, geniş ve büyük tabaklar; üst rafta ise şarap kadehi veya kupalar gibi çeşitli boyutlardaki bulaşıkları yerleştirebilirsiniz.

Artık, bulaşık makinesinin dolmasını beklediğimiz günler geride kaldı. Yarım Yük ayarı, bulaşıkları sadece alt kısım veya sadece üst kısma yerleştirme ve temizleme esnekliği sağlar. Böylece daha az miktardaki bulaşıklarınızı yıkarken zaman ve enerji tasarrufu sağlarsınız.

4- Miele G 6997 SCVi XXL K2O A+++ (-%20) Tam Ankastre Bulaşık Makinesi

Miele G 6997

Üst sepette büyük bulaşıklar veya uzun şarap bardakları için daha fazla alana sahip 85 cm yüksekliğinde geniş hacimli bulaşık makinesi.

Miele bulaşık makineleri artık daha akıllı çalışıyor. EcoStart ile çevre dostu, zamanla değişen tarifeler kullanabilirsiniz ve her cihaz çalışma süresi için en uygun elektrik ücreti seçimini güvenle cihazınıza bırakabilirsiniz. Üç farklı tarife programlayabilir ve sadece mümkün olan en geç bitiş sürelerini belirtmeniz gerekir. Bulaşık makineleri verilen süreler içerisinde en hesaplı başlangıç süresini kendiliğinden seçer.

ECO/Otomatik/Yoğun 75°C/yoğun alt sepet/ Normal 55°C/hassas/ QuickPowerWash hızlı yıkama, kısa/yarım yük,/hijyen/sadece alt sepet yıkama/bira bardağı/ yumuşatma/pasta,paella programı/ ön yıkama

5- LG DFB325HD Quadwash A++ Bulaşık Makinesi

LG DFB325HD Quadwash A++ Bulaşık Makinesi

Yeni geliştirilen TrueSteam™, bulaşıklarda ışıltılı temizlik sağlar. Ön buhar seçeneği en yüksek seviyede temizlik sağlar. TrueSteam™, geleneksel modellere kıyasla su lekelerini 50% oranında azaltır. Inverter DirectDrive motor teknolojisi ile kombine edilen multi-motion yıkama kolları, QuadWash™, optimize edilmiş yoğunluk kademelerinde güçlü ve çok yönlü su akışıyla kapsamlı bir temizlik sağlar. En iyi bulaşık makinesi listesinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

6- VESTEL BM-301 A++ 3 Programlı Bulaşık Makinesi

VESTEL BM-301 A++ 3 Programlı Bulaşık Makinesi

Yıkamanın gerçekleştiği ve suyun yoğun biçimde temas ettiği tüm yüzeylerde sadece paslanmaz sac kullanılarak uzun ömürlü ve hijyenik yıkama sağlanır.

Seçtiğiniz programı gün içinde istediğiniz saate kadar erteleyerek başlatabilirsiniz. Böylece Vestel Bulaşık Makinenizi hayatınıza göre programlarsınız. En iyi bulaşık makinesi listesinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

7- Altus AL-413 L A++ 3 Programlı 13 Kişilik Bulaşık Makinesi

https://www.youtube.com/watch?v=uhDwc_7dpHw
Altus AL-413 L A++ 3 Programlı 13 Kişilik Bulaşık Makinesi

Ekonomik fonksiyonlarıyla kullanıcıları için verimlilik yaratan Altus Al 413 L A++ 3 Programlı 13 Kişilik Bulaşık Makinesini tam yük ya da yarım yük moduyla çalıştırabilirsiniz. Beyaz eşyanın içerisi tamamen dolduğunda tam yük seçeneğini kullanabilir ve ürünün içerisinde boşluklar varken fazla enerji tüketiminin önüne geçmek için yarım yük seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Gövdesinde yer alan düğmeler aracılığıyla Altus Al 413 L A++ 3 Programlı 13 Kişilik Bulaşık Makinesinin özelliklerini ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. En iyi bulaşık makinesi listesinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Yıkama modu seçiminden ısı ayarına kadar birçok özelliği kullanışlı düğmelerden yardım alarak aktif hale getirebilirsiniz. Yemeklerden sonra tek seferde tüm bulaşıkları yıkayabilmeniz için geniş bir iç hacme sahip olan bulaşık makinesi yardımıyla ekstra yıkama yapmanıza gerek kalmaz. Sessiz çalışma yetisiyle de dikkat çeken Altus A++ 3 Programlı 13 Kişilik Bulaşık Makinesi modeli gürültü oluşumunu önlemeye yardımcı motoru ve kapak tasarımıyla dışarıya minimum oranda ses ulaşmasını sağlar.

8- Profilo BM4320EG A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Profilo BM4320EG A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Auto 3in1 özelliği ile makineniz deterjan türünü algılar ve yıkama sürecini otomatik ayarlar. Akıllı Deterjan Dozaj Sistemi ile deterjan özel sepete alınır ve mükemmel yıkama sağlanır. Ekspres 60′ opsiyonu bulaşıklarınızın tamamını sadece 1 saatte hızlı yıkama opsiyonu sunar. En iyi bulaşık makinesi listesinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Ekspres 30′ opsiyonu yarı dolu makinede bulaşığı sadece yarım saatte yıkama opsiyonu sunar. Yarım yük yıkama fonksiyonu az miktarda bulaşığın makinayı tam doldurmadan yıkanabilmesini sağlar.

9- Beko BMA 5101 I 5 Programlı Yarı Ankastre Bulaşık Makinesi

Beko

Bulaşıklar eviniz için en dertlerinden biridir. Beko markasının tasarladığı bu makine, büyük aileler için de ideal bir üründür. 5 programlı olarak tasarlanmış bu bulaşık makinesi, ekstra durulama fonksiyonu, bardak koruma sistemi, yarım yük yıkama, zaman erteleme özellikleri ile mutfakta en büyük yardımcınız olacaktır. En iyi bulaşık makinesi listesinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

10- Arçelik 6344 A++ 4 Programlı Beyaz Bulaşık Makinesi

Arçelik 6344 A++ 4 Programlı Beyaz Bulaşık Makinesi
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 14 Kişilik
 • Program Sayısı: 4
 • Derinlik: 50 – 60 cm
 • Garanti Tipi: Distribütör Garantili
 • Genişlik: 45 – 60 cm
 • Kullanım Şekli: Solo
 • Su Tüketimi: 11 – 14 L

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

en iyi bulasik makinesi markalari
en iyi bulasik makinesi markalari

Dayanıklı tüketim ürünlerinden biri olan bulaşık makineleri, yeni bir ev hazırlığında olan herkesin ilk bütçe ayırdığı mutfak eşyalarının başında yer alıyor. Ancak şunun altını çizmek istiyorum; ihtiyaçlarımıza yanıt vermeyecek bir makineye yatırım yapmak sorundan başka bir şey yaratmaz.

Bulaşık makinemizi alırken dikkat edeceğimiz ayrıntılar ve bazı belirleyici özellikler sayesinde hayatımızı daha da kolaylaştırabiliriz. Peki bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Birlikte bakalım: 

 • Bulaşık makinesinin kapasitesine dikkat ederek genellikle çıkan bulaşık miktarınıza göre bir karar vermelisiniz. Eğer makinenizin bardak sepeti çok hızlı doluyor ve alt sepet dolmasa da makinenizi çalıştırma ihtiyacı duyuyorsanız yarım kapasite yıkama seçeneği sunan bir makine seçebilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de enerji, deterjan ve su sarfiyatından tasarruf edebilirsiniz.
 • Bulaşık makinesinin program sayısına dikkat etmelisiniz. Teknik pek çok ayrıntı içeren ve çok sayıda program seçeneği bulunan makineler herkes için ideal olmayabilir. Ancak bunun aksi de geçerli olabilir. Genellikle bir veya iki program dışında başka bir seçeneğe ihtiyacınız olmadığını düşünerek aslında yetersiz program seçeneği sunan bir makineye de yatırım yapmak yanlış olacaktır. Seçeceğiniz bulaşık makinesinde ekonomik yıkama, ağır kirli bulaşıklar, hızlı yıkama gibi temel üç programın olması işinizi kolaylaştırabilir.
 • Makine tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise makinenin elektrik ve su tüketimi. Bulaşık makinelerinin fiyatını da belirleyen faktörlerden biri olan ve A, A+, A++ gibi sembollerle ifade edilen az enerji tüketimi elektrik ve su faturanıza yapacağı olumlu destekle hayatınızı kolaylaştırabilir. Daha az fatura ödemek için en az enerji harcayan yani en çok + ile gösterilen bulaşık makineleri arasından bir seçim yapmanızı öneriyorum.
 • Bazı makineler çalışırken yaptıkları ses nedeniyle evdeki yaşamı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle sessiz çalışan, gürültü seviyesi düşük modelleri tercih etmeniz hem siz hem de komşularınız için en doğrusu olacaktır.
 • Son yıllarda büyük markaların bazı modellerinde kazan malzemesi olarak paslanmaz çelik yerine Polinox kullanıldığına şahit oluyorum. Ekonomik fiyatlarıyla ilgi çeken bu modellerin pek çoğunun tüketici yorumlarında makinenin koku yaptığına dair uyarılar görüyorum. En iyi bulaşık makinesi yorumları arasında yer tutan bu detayı da sizlerle paylaşmak istedim.
 • Servis ağının yaygınlığı ve uzun garanti süresi de dayanıklı tüketim malları satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerden bir diğeri elbette. Maksimum fayda sağlayacak bir alışveriş yapmış olmak için satış sonrası destek konusunda başarılı bir markayı tercih edebilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir: Derin Dondurucu Tavsiyeleri (A+++ 5 Dondurucu)

En İyi Bulaşık Makinesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

en iyi bulasik makinesi tavsiyesi
en iyi bulasik makinesi tavsiyesi

En iyi bulaşık makinesi almadan önce kullanıcılar tarafından sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu soruların cevapları fikir edinmeniz açısından oldukça fayda sağlayacaktır.

En çok satan Bulaşık Makineleri hangileri?

Trendyol üzerinde en çok satan 5 bulaşık makinesi şöyle;
1- Vestel
2- Altus
3- Regal
4- Bosch
5- Hoover

Fiyat Performans (F/P) Bulaşık Makineleri neler?

1- Siemens SN236I02JT A+++ 6 Programlı,
2- Bosch SMS45JI00T A+ 5 Programlı Inox,
3- Bosch SMS46JI02T A+++ 6 Programlı

Siz Hangi Markayı Tercih Ettiniz?

en iyi bulasik makinesi yorumlari
en iyi bulasik makinesi yorumlari

En iyi bulaşık makinesi tavsiye listesinin sonuna geldik. Peki siz hangi markanın hangi modelini neden tercih ettiniz? Aşağıda bulunan yorum alanından düşüncelerinizi paylaşarak bulaşık makinesi satın alacaklara yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.